Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

9 Czerwcowe Dni Walki z Rakiem

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:51

" Przyjmij wszystko, co dany dzień ci niesie, słoneczną jasność, powietrze i życie. Płacz i radosny uśmiech Przyjmij cud każdego nowego dnia i ciesz się…” Phil Bosmans Być człowiekiem i to Wielkim Człowiekiem, żyć zwyczajnie i ciągle patrzeć w dal, to niezwykle trudne zadanie.

Wykryto u Ciebie raka piersi?

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:42

Wykryto u Ciebie raka piersi? Oznacz receptor HER2 Od tego zależy właściwe leczenie Receptor HER2:

W NUMERZE

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:41

• Jak rozumieć wyniki badań ! • Niedokrwistość w chorobie • nowotworowej • Ruszył mamonograf • 2006 Rokiem Amazonek • Wielki Przyjaciel Amazonek • Wola walki w chorobie • nowotworowej • Filozofia Amazonek • Bal Życzliwych Serc • Amazonki - Samarytanki • Pożegnania • Czerwcowe Dni Walki z Rakiem • Pamiątkowa tablica • Amazonki - Samarytanki • Z listów do redakcji • Kalendarium

Nasze podatki

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:39

Za rok 2005 na nasze koto wpłynęło 14.030,48 zł 1% podatku dochodowego od ludzi życzliwych naszej organizacji . Dziękujemy Państwu za przekazane datki .

Pamiętamy!

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:35

„Człowiek przychodzi na świat, rośnie, dojrzewa, odkrywa swoje powołanie i rozwija swoją osobowość w ciągu lat swojej aktywności. Później zbliża się do momentu, kiedy musi opuścić ten świat. Im dłuższe jest jego życie, tym bardziej odczuwa swoją kruchość i stawia sobie pytanie, co jest poza granicami śmierci." Jan Paweł II

Chwila poezji

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:33

Drukujemy także otrzymane od młodej, utalentowanej 16-sto letniej Maliny Świć z Broku wiersze z tomiku pt. „Znaki".

Z listów do redakcji.

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:30

Szanowne Panie! Postanowiłam napisać ten list, ponieważ 3 lata temu sama doświadczyłam tego, co przeżyła każda kobieta wal¬cząca z rakiem piersi. To co mnie spotkało było ciężkim przeżyciem, ale zdołałam pokonać negatywne emocje i teraz prowadzę spokojne życie.

Pożegnanie Hanki Bielickiej

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:29

Dla Pani Hani dzisiaj śpiewamy, dla niej niech płynie melodia ta. My Jej talentem nie dorów¬namy. Ona tak pięknie bawiła nas. Łomża ze smutkiem tym pozostanie. Dla Łomży to jest ogromny cios. Mile wspominać będziemy Hanię, bo takiej drugiej nie da nam los. Kochana Haniu, my Cię żegnamy. Twoją urodę, urok i wdzięk. Królową byłaś Ty na estradzie, dlatego Pan Bóg dał Ci ten wiek. Łomża ze smutkiem tym pozostanie. Dla Łomży to jest ogromny cios. Mile wspominać będziemy Hanię, bo takiej drugiej nie da nam los. A teraz jesteś już z aniołami. Rozśmieszać będziesz w niebiosach, gdzieś. Dlatego Pan Bóg Cię tam po¬wołał, by w niebie było wesoło też. Łomża ze smutkiem tym pozostanie. Dla Łomży to jest ogromny cios. Mile wspominać będziemy Hanię, bo takiej drugiej nie da nam los. Kapela Kurpiowska ze Zbójnej Zaśpiewała tą piosenkę podczas uroczystości pogrzebowych 16 marca br. na Powązkach w Warszawie.

Wspomnienie o Pani Hani!

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:27

9 marca br. znicze zapłonęły przed bramą na Śniadeckich. Zmarła królowa estrady, mistrzyni monolo¬gu, przyjaciółka Amazonek - Hanka Bielicka. Przez wiele dni prasa rozpisywała się na temat jej życia. Dziennikarze i fotoreporterzy „gonili" za sensacją w poszukiwaniu nowinek związanych z życiem kapeluszowej damy.

Pożegnania

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:25

16 lutego br. w łomżyńskim szpitalu zmarła nasza koleżanka Jola Łuniewska. Miała 48 lat. Walczyła dzielnie z rakiem ponad dwa lata. Tyle planów, nadziei, niespełnionych marzeń legło w gruzach.

Wielki Przyjaciel Amazonek

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:23

„Człowiek znaczy tyle, ile może dać drugiemu człowiekowi" Człowiek jest wielkim nie przez to co, nie przez to kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi" Jan Paweł II. Na łamach naszego Biuletynu rozpoczyna¬my cykl prezentacji Wielkich Przyjaciół Amazonek. Chcemy w ten sposób dziękować ludziom, którzy od lat pomagają kobietom dotkniętym rakiem. Nigdy nie oczekują wdzięczności, gdyż robią to wyłącznie z potrzeby serca. Są skromni, przedsiębiorczy. Na swój i firmy sukces pracują ciężko latami. Ich dobre, życzliwe dłonie otwierają się zawsze na potrzeby tych, którzy tej pomocy w danym momencie najbardziej potrzebują.

Filozofia Amazonek

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:19

„Ten, kto odsłania siebie, przychodzi sobie z pomocą" Platon

Amazonki - Samarytanki

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:05

„Miłosiernym Samarytaninem jest każdy człowiek, który zatrzymuje się przy cierpieniu drugiego człowieka, jakiekolwiek by ono nie było.

Wola walki w chorobie nowotworowej

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:03

Każdy pacjent, stający wobec wyzwania, jakim jest cho¬roba nowotworowa doświadcza wielorakich uczuć. Jako pierwsze pojawia się oszołomienie, po nim przychodzi obez¬władniający lęk, niedowierzanie, bunt. W chwilę później - jak tonący brzytwy - chwyta się ostatniej nadziei, może w diagnozie jest błąd? Przecież to nie może być prawda, a jeśli jest, to na pewno nie dotyczy właśnie jego. Zazwyczaj, wychodząc z gabinetu lekarza, niewiele więcej jest w stanie zapamiętać. Tuż za progiem pojawia się pytanie, jak przeka¬zać to rodzinie, przyjaciołom, znajomym? W tle ciągle kołacze się myśl „dlaczego właśnie ja?" i „ile pozostało mi jeszcze czasu?"

Ruszył mammograf.

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 15:01

Ruszył mammograf. 16 maja br. (po rocznej przerwie) ruszył mam¬mograf. Do tej pory mieszkanki Łomży i okolicy, aby wykonać specjalistyczne badania musiały jeździć do Białegostoku albo Warszawy. Teraz jest łatwiej. Panie mogą już wykonać mamografię na miejscu.

Niedokrwistość w chorobie nowotworowej

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 14:58

Niedokrwistość (anemia) oznacza niedobór krwinek czerwonych, a tym samym obniżenie poziomu stężenia hemoglobiny poniżej wartości prawidłowych. Stopień nasilenia niedoboru ustala się na pod¬stawie stężenia hemoglobiny. Za średnie wartości prawidłowe dla kobiet uzna¬je się stężenie hemoglobiny w granicach od 12 do 16 g/dl. Za średnie wartości prawidłowe dla mężczyzn uznaje się stężenie hemoglobiny w granicach od 14 do 18 g/dl.

Jak rozumieć wyniki badań?

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 14:55

Coraz częściej mówi się o tym, że kobiety powinny same kontrolować swoje piersi. Od dwudziestego roku życia co miesiąc, zawsze po miesiączce należy przeprowadzić tak zwaną samokontrolę. Każdy niepokojący objaw powinien skłonić kobietę do wizyty u lekarza.

2006 rokiem AMAZONEK

Helena Putkowska pon, 16 października 2006 10:54

25.03.2006r. uczestniczyłam w II edukacyjno - integracyjnej konferencji Mazowieckiej Unii Amazonek pod hasłem „Amazonki nadzieją chorych na raka". Otwarcia sesji dokonała Elżbieta Kozik - przewodnicząca Klubu Wiodącego Mazowieckiej Unii Amazonek. Stwierdziła ona, że nie ma w Polsce podobnej organizacji o takim zasięgu, która zrzeszałaby tysiące pań chętnych pomagać sobie nawzajem i dawać nadzieję innym ludziom.

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę