Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

XII Czerwcowe Dni Walki z Rakiem

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2009 13:36

Nadszedł czerwiec, a z nim najważniejsza w ciągu całego roku uroczystość: Czerwcowe Dni Walki z Rakiem. Już od 12 lat zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół, sponsorów, wszystkie osoby zainteresowane naszą działalnością na obchody czerwcowe, a zwłaszcza na koncert finałowy. Co roku staramy się zorganizować ciekawy występ, wybieramy ciekawy zespół, aby wszyscy byli zadowoleni. Z wielką radością słuchamy melodii, oglądamy tańce...

Jak rozumieć podstawowe wyrazy ?

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2009 13:37

Zapraszamy do lektury słownika pojęć medycznych związanych z rakiem piersi. • BADANIE HISTOPATOLOGICZNE - badanie mikroskopowe materiału cytologicznego ( komórkowego) lub histologicznego ( tkankowego), dwuetapowe: pobranie materiału różnymi metodami (biopsja lub fragmenty podczas operacji tkanek)

Co każda kobieta powinna wiedzieć?

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2009 13:39

Myśl o tym, że można zachorować na raka piersi, zawsze wywołuje strach. Kiedy w trakcie kąpieli poczuje się pod palcami grudkę w piersi lub gdy po mammografii otrzymuje się zaproszenie na dodatkowe badanie, myślimy: jeśli to rak, to co będzie dalej?

Z życia Amazonek...

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2009 13:42

Jest 4 maja - pierwszy poniedziałek miesiąca. Jak w każdy taki dzień odbywają się spotkania członkiń naszego Stowarzyszenia, na których omawiamy, co czeka nas w najbliższej przyszłości, przedstawiamy nasze uwagi, problemy i potrzeby. Wymieniamy poglądy no temat udzielania pomocy i wsparcia innym osobom, które dotknęła ta straszna choroba, jaka jest rak.

Jubileusz

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2009 13:43

W dniu 4 maja 2009 roku miałyśmy zaszczyt gościć jubilatkę z piątą dziesiątką na karku. A była to nasza kochana, wieloletnia sponsorka i najmilsza koleżanka - Wandzia Wałkuska. Cóż można o niej powiedzieć...

Moje hobby

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2009 13:47

Sztuka ozdabiania przedmiotów metodą wycinania i naklejania wzorów była powszechnym hobby dam na dworach europejskich w XVIII wieku. Francuskie damy dworu wykorzystywały prace sławnych artystów. W czasach królowej Wiktorii w Anglii produkowano papiery z bezbarwnymi wzorami.

Nie jesteśmy maszynami

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2009 13:57

Jak działa nasz organizm w interesujący sposób przedstawia Wolfgang Weikert w książce p.t. "Uzdrawiająca moc uczucia" wykazując jak bardzo porównanie naszego organizmu do maszyny jest nie uzasadnione. W przeciwieństwie na przykład do samochodu nasz organizm sam sobą kieruje.

Nowotwór - jak powstaje i czym różni się od raka

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2009 13:48

Tradycyjna nazwa nowotwór używana jest zarówno na określenie nowotworów łagodnych, jak i złośliwych. Główną cechą wspólną łącząco te dwie grupy chorób, jest „nowotworzenie" tkanki, czyli tworzenie guza. Przez całe życie zdrowe komórki naszego ciała dzielą się, zastępując stare obumarłe komórki. Proces ten jest ściśle kontrolowany.

KALENDARIUM

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2009 13:58

Czerwiec 1 - Spotkanie otwarte członkiń i sympatyków Stowarzy¬szenia - Szpital Wojewódzki w Łomży, Al. Piłsudskiego 11, II piętro - sala konferencyjna

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę