Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kolęda dla nieobecnych

Helena Putkowska pt, 10 grudnia 2010 15:59

A nadzieja znów wstąpi w nas, nieobecnych pojawią się cienie. Uwierzymy kolejny raz w jeszcze jedno Boże Narodze¬nie. I choć przygasł świąteczny gwar, bo zabrakło znów czy¬jegoś głosu Przyjdź tu do nas i z nami trwaj - wbrew tak zwanej ironii losu. Daj nam wiarę, że to ma sens, że nie trzeba żałować przyjaciół, Że gdziekolwiek są - dobrze im jest, bo są z nami, choć w innej postaci. ! przekonaj, że tak ma być, że po głosach tych wciąż drży powietrze, Ze odeszli po to, by żyć i tym razem będą żyć wiecznie.

Zmiana stylu życia

Helena Putkowska pt, 10 grudnia 2010 16:01

Zmiana stylu życia i wzrost udziału świeżych witamin w diecie to podstawa i najtań¬szy sposób na utrzymanie zdrowia w dobrym stanie. Od dawna wiadomo, że w badaniach próbujących określić ryzyko zachorowania na nowotwór 35% stanowi zła dieta, a do tego często dokłada się jeszcze stres.

Karnawałowy Bal Przyjaciół Amazonek ( nazywany inaczej Balem Życzliwych Serc)

Helena Putkowska pt, 10 grudnia 2010 16:03

Charytatywne Bale Przyjaciół Amazonek organizowane są od 2000 r. Ich celem jest wspieranie działalności Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym. Pierwszy bal został zorganizowany w Hote¬lu „Gromada" w Łomży.

Mam na imię Magda, zachorowałam w 2000 roku.

Helena Putkowska pt, 10 grudnia 2010 16:04

DIAGNOZA I CO DALEJ? Pamiętam, jak będąc dzieckiem, wyliczałam sobie, ile będę miała lat w ma¬gicznym i odległym wtedy roku 2000... Oj, jakże trudno mi było wtedy wyobrazić siebie jako 37-letnią „staruszkę". Gdy usłyszałam diagnozę, pomyślałam: przecież to niemożliwe, rak piersi to choroba kobiet po menopauzie, jestem za młoda... i bardzo się myliłam.

Z cyklu: Ciche bohaterki

Helena Putkowska pt, 10 grudnia 2010 16:06

Życie nasze składa się ze spotkań nowych osób, ale niestety, także z pożegnań. Tych pożegnań - trudnych, bolesnych przeżyłam zbyt wiele, będąc członkinią Stowarzysze¬nia Kobiet z Problemem Onkologicznym.

Boże Narodzenie

Helena Putkowska pt, 10 grudnia 2010 16:07

Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę - zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

Nowe leki w Onkologii

Helena Putkowska pt, 10 grudnia 2010 16:08

dr n. med. Grzegorz Świątoniowski specjalista onkologii klinicznej, specjalista chorób wewnętrznych Klinika Chorób Wewnętrznych, 4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu

Pojęcia w Onkologii

Helena Putkowska pt, 10 grudnia 2010 16:09

Onkologia stale rozwija się, nowe metody diagnozy, nowe sposoby leczenia, nowe leki, nowe słownictwo. CYTOSTATYKI - grupa substancji naturalnych i syntetycznych używanych w chemioterapii nowotworów, działająca toksycznie na komórki nowotworowe charak¬teryzujące się szybkimi podziałami. Niestety leki te uszkadzają także inne szybko dzielące się, zdrowe komórki. Cytostatyki są przenoszone przez krew i dzięki temu mogą dotrzeć do komórek nowotworowych w obrębie całego organizmu.

KALENDARIUM

Helena Putkowska pt, 10 grudnia 2010 16:11

KALENDARIUM Grudzień 6 - godz. 17.00 - Msza Św. - godz. 17.45 - Spotkanie opłatkowe 25 - 26 - Święta Bożego Narodzenia

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę