Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Pamięć nie umiera

Zostawiajmy po sobie dobre imię i trwałą pamięć wśród śmiertelnych, aby życie nasze nie przeszło nadaremnie. L. da Vinci


Palą się znicze
Przypominają,
Że ktoś odchodzi
Inni zostają.
Pośród cmentarzy
Cichych uliczek,
Jak wierna pamięć
Palą się znicze.


Odeszły na zawsze na wieczny odpoczynek nasze koleżanki:
17 października 2004 roku zmarła Maria Krajewska,
23 listopada 2004 roku zmarła Zosia Sobolewska.

Kochane dziewczyny na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci.

Jeszcze nie tak dawno razem leżałyście na jednej sali. Wspólnie śmiałyśmy się i żartowałyśmy z tego, że mam ułatwione zadanie, bo jednocześnie odwiedzam Was razem. Mario, pamiętam jak mówiłaś, że wkrótce odejdziesz, że nie masz żadnej nadziei, że swoje życie już przeżyłaś i nie zostawiasz małych dzieci. Obie wiedziałyśmy zbyt dobrze, iż to naprawdę koniec. Ta prawda bywa zawsze najgorsza i najtrudniej się z nią pogodzić. Rozmawiałyśmy szczerze i dzięki Tobie ponownie udało mi się uwierzyć w siebie i w sens tego, co robię.
Później Zosia dopytywała się ciągle, co się stało z Marią, gdzie jest przeniesiona, a może już w domu i lepiej się czuje. Sama była w ciężkim stanie, a mimo wszystko nie poddawała się. Wierzyła, że się uda.
Dziewczyny zawsze odchodzicie tak dzielnie i do końca świadomie walczycie. Przychodzicie do Stowarzyszenia i serdecznie Was witam, a potem w bólu żegnam. Ile jeszcze człowiek może wytrzymać tego cierpienia. Ile razy i ile jeszcze bliskich osób. Serce mi pęka z bezradności w zaistniałej sytuacji. Tak trudno się z tym pogodzić. Niech się ten rok już skończy. Niech Nowy przyniesie nowe nadzieje.
Anna Dąbrowska

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę