Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Niezdrowy tryb życia

Na co dzień mamy do czynienia z niezdrowym stylem życia. Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji własnego postępowania i z występujących w związku z tym nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Stale jesteśmy narażeni na różnego typu stresy związane z ciągłą walką o życie. Dobrze wiemy, że razem łatwiej pokonać nie tylko raka, ale także i własne słabości. Dlatego też doszłyśmy do wniosku, że należy ten temat przeanalizować w najbliższym gronie osób dotkniętych chorobą nowotworową. Musi też temu towarzyszyć jak zawsze życzliwa atmosfera, emocjonalne powiązania i poczucie bezpieczeństwa.
23 października spotkałyśmy się na seminarium w hotelu „Zbyszko” w Nowogrodzie, aby najpierw wysłuchać wykładów terapeutów z ośrodka uzależnień na temat nadużywania alkoholu, narkotyków, lekomanii, nadmiernego lub sporadycznego spożywania posiłków związanego ze stresującym trybem życia. W trakcie zajęć przedyskutowałyśmy istniejące problemy, a szczegółowa praca w grupach, pozwoliła nam na szczerą rozmowę i zastanowienie się nad skutecznym sposobem zapobiegania zaistniałym sytuacjom oraz nad możliwościami szukania specjalistycznej pomocy wśród psychologów i przyjaciół.
Po smacznym posiłku i krótkiej przerwie przyszedł czas na wizualizację i relaksację. Pani Renata ciepłym i spokojnym głosem wypowiadała kojące dla duszy słowa, a my po zamknięciu oczu, udałyśmy się w marzeniach na zalaną słońcem polanę w lesie. Do naszych uszu cichutko dolatywały dźwięki uspakajającej muzyki. Gdyby krzesła były wygodniejsze, większość osób zapadłaby w drzemkę. Niestety po określonym czasie musiałyśmy wrócić do rzeczywistości. Niechętnie też otwierałyśmy oczy. To już koniec spotkania. Szkoda. Do zobaczenia na następnym seminarium.
Zadowolone i uśmiechnięte wróciłyśmy do swoich domów i obowiązków. To spotkanie zregenerowało nasze siły, dostarczyło wielu istotnych informacji, dało otuchę i nadzieję na przyszłość oraz pokazało nam, jak było wartościowe i potrzebne.
Nowe doświadczenia wzbogaciły naszą wiedzę i ukoiły zranione przez los dusze.
Anna Dąbrowska

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę