Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Święta Rita

Święta Rita urodziła się w 1377 roku w Rocca-Porena, okolicy Cascia (Włochy). W młodości pragnęła poświęcić się Bogu w zakonie. Z woli jednak rodziców poślubiła męża. Dzięki współpracy z łaską Bożą mężnie stawiała czoło doświadczeniom rodzinnym i niezliczonym trudnościom (przykry charakter męża, jego zabójstwo, śmierć dzieci), a także nagrodzona została wspaniałymi sukcesami duchowymi (wewnętrzna przemiana męża, pojednanie zwaśnionych rodzin).
Już jako wdowa, pokonawszy wszystkie trudności, została siostrą zakonną – augustianką. Jako zakonnica zajaśniała miłością ku Bogu i bliźnim. Kulminacyjnym punktem jej upodobnienia się do Chrystusa była stygmatyzacja na czole. Przez 15 lat cierpiała z powodu bolesnej i otwartej rany aż do śmierci w 1447 roku. Za jej przyczyną działo się wiele cudów, dzięki którym szybko rosła jej sława.
Św. Rita zadziwia wielorakością swoich ciężkich i bolesnych przeżyć.
Święta Rita – orędowniczka w sytuacjach beznadziejnych i święta od spraw trudnych.
Na prośbę wielu zainteresowanych drukujemy nabożeństwo trzydniowe za chorych do Św. Rity:
Dzień pierwszy
O święta Rito, przez zasługi Twych cnót, a nade wszystko przez anielską miłość i cierpliwość, z jaką pielęgnowałaś chorych, wstaw się za chorą N.N., która po Bogu w Tobie złożyła całą swą nadzieję, Błagam Cię, by za Twym pośrednictwem mogła odzyskać zdrowie ciała i zupełne poddanie się woli Bożej. Uczyń to, o święta Rito, by chora pocieszona została na większą chwałę Bożą i cześć Twojego imienia.
Uproś mi również łaskę (wymień ją)
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Obdarzyłeś, Panie sługę Twoją Ritę.
Znakiem miłości i męki Twojej.
Modlę się, Ojcze niebieski, Ty dałeś św. Ricie udział w męce Chrystusa, udziel mi łaski i siły do znoszenia moich cierpień, abym mogła głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna, Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.
Dzień drugi
Przez wszystkie zasługi, które zdobyłaś, o święta Rito, swym świątobliwym życiem zakonnym i najwyższą łaską Ukrzyżowanego Odkupiciela, którą Cię obdarzył raniąc Twe czoło cierniem swej korony, oraz wszystkie boleści znoszone cierpliwie przez lat piętnaście, proszę Cię, miej litość nad chorą N.N., która się ucieka do Twego pośrednictwa dla otrzymania zdrowia ciała i duszy, wytrwania w służbie Bożej aż do śmierci, by potem mogła wielbić Stwórcę Wszechświata wraz z Tobą na wieki.
Uproś mi również… – jak w dniu pierwszym.
Dzień trzeci
O św. Rito, przez heroiczne twoje poddanie się w chorobie i niesłychaną cierpliwość, jaką okazałaś w ostatnich czterech latach życia swego, błagam Cię pociesz chorą N.N., która za Twym pośrednictwem wyczekuje zdrowia ciała i duszy. Wiem, że Bóg chętnie udziela potrzebnych łask za wstawiennictwem swych aniołów i świętych. Pociesz o św. Rito, tę chorą osobę, aby Bóg był coraz więcej uwielbiany w Tobie, teraz i przez wszystkie wieki wieków.
Uproś mi również… – jak w dniu pierwszym.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę