Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wandale zniszczyli teren wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Miastkowie

Główne zdjęcie
Fot Gmina Miastkowo (kompilacja Radio Białystok)

Zjeżdżanie z dachu altanki i rozbijanie płytek hulajnogą. Taką zabawę urządziła sobie młodzież na placu zabaw przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

Jak mówi dyrektor ośrodka Małgorzata Korytkowska, zniszczeń jest bardzo dużo.

- Uszkodzonych zostało kilka krzesełek, dach na wiacie, na placu za GOKiem, płytki na schodach wejściowych do Ośrodka, a także fontanna. To są uszkodzenia mechaniczne. Czyli ktoś tam sobie skakał po tym, te płytki na schodach to było uderzenie hulajnogą, zobaczyliśmy młodzież, która zjeżdża z dachu altanki. To wszystko zobaczyliśmy przeglądając monitoring - mówi Małgorzata Korytkowska.

Niestety jakość nagrań jest zbyt słaba, żeby z całą pewnością rozpoznać sprawców. Dlatego dyrektorka GOKu w Miastkowie prosi wszystkich, którzy widzą podobne zachowania o reakcję.

- Jest to apel o to, aby reagować. Dlatego że zdarzenia, które miały miejsce, powstały głównie w porze wieczornej i nocnej. A to jest dobro wspólne, o które wszyscy musimy dbać i dlatego chciałabym tutaj wyraźnie powiedzieć, że nie oczekujemy jakiejś konfrontacji ludzi z młodzieżą, która akurat dewastuje coś na placu. Bo może to być niebezpieczne. Ale reagujmy i alarmujmy służby - mówi dyrektor.

Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Warto przypomnieć, że za niszczenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia. Sąd może też zdecydować o tym, że sprawca będzie musiał zapłacić za naprawienie szkody.

 

230804070022.gif
Foto: Fot Gmina Miastkowo (kompilacja Radio Białystok)
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę