Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Dyrektor OKE o egzaminie ósmoklasisty

Główne zdjęcie
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Agnieszka Muzyk

Wyniki bliskie średniej krajowej uzyskali podczas egzaminu ósmoklasisty absolwenci szkół podstawowych w województwie podlaskim.

- Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podsumowała już testy, które pisali uczniowie - mówi dyrektor łomżyńskiej OKE Agnieszka Muzyk. - W przypadku języka polskiego poszło nieco słabiej, ponieważ średnia w kraju to jest 66%, a w województwie podlaskim to 63%. Trochę lepiej wyglądają wyniki z matematyki. Średnia w kraju to 53%, a w naszym województwie 54%. W przypadku języka angielskiego to odpowiednio 66% w kraju i 65% w województwie podlaskim - mówi Agnieszka Muzyk.

Jak dodaje - najlepiej egzamin napisali uczniowie z Białegostoku.

Język polski - średni wynik w Łomży i Suwałkach to 63%, a w Białymstoku znacznie wyższy, bo 69%. Matematyka: Łomża i Suwałki 53%, a Białystok 63%. W przypadku języka angielskiego: Łomża 69%, Suwałki 67%, a Białystok 75% - tłumaczy Agnieszka Muzyk.

Uczniowie, którzy chcą zobaczyć swoje arkusze egzaminacyjne, mają pół roku na złożenie odpowiedniego wniosku do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Formularze są na stronie internetowej OKE.

Dzięki tej możliwości osoby, które uważają, że mają niewłaściwie ocenione prace napisane podczas egzaminu ósmoklasisty, mogą jeszcze raz zobaczyć arkusz odpowiedzi. Żeby to zrobić, trzeba zwrócić się z prośbą o taką możliwość do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jest kilka opcji złożenia takiego wniosku. 

Uczeń może skorzystać z aplikacji ZIU, do której login dostał w szkole. Można wysłać wniosek listownie do OKE, złożyć go osobiście, lub wysłać mailem na adres: wglady@oke.lomza.pl.

- Na złożenie wniosku jest pół roku, ale później jest jeden ważny termin, o którym trzeba pamiętać. Zanim jednak uczeń i jego rodzice zobaczą pracę, trzeba się umówić na wizytę - dodaje Agnieszka Muzyk.

Uczniowie i rodzice, na wyznaczoną godzinę wchodzą do sali, gdzie są arkusze. Mogą im zrobić zdjęcie, żeby, na spokojnie, w domu jeszcze raz przeczytać odpowiedzi. Później trzeba pamiętać, że są tylko dwa dni od obejrzenia pracy, na złożenie wniosku o weryfikację sumy punktów. Nie oznacza to, że cała praca będzie sprawdzona. We wniosku trzeba precyzyjnie wskazać, zadania, które według ucznia, zostało źle ocenione - tłumaczy Agnieszka Muzyk.

Po złożeniu wniosku o ponowne sprawdzenie dyrektor OKE kieruje pracę do innego nauczyciela, niż ten, który pierwszy raz ją oceniał. Wyniki uczeń poznaje po kilku dniach.

 

https://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/228446

https://www.oke.lomza.pl/images/pliki/E8/wyniki/2023/E8_2023_informacja_wstepna_podl.pdf


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę