Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Rozpoczęła się maturalna sesja poprawkowa

807 tegorocznych maturzystów z województwa podlaskiego zamierza we wtorek (22.08) poprawić wynik swojego egzaminu.

Z sesji poprawkowej mogą skorzystać tylko ci, którzy przystąpili w maju do wszystkich obowiązkowych egzaminów i nie powiodło się im tylko na jednym spośród nich. Poza tym do 14 lipca musieli złożyć pisemną deklarację, że zamierzają zdawać poprawkę.

- Uprawnionych do przystąpienia do egzaminu w sesji poprawkowej zawsze jest więcej niż tych, którzy złożą deklaracje, zarówno jeśli chodzi o formułę 2015, jak i 2023. Najwięcej przystępujących do egzaminu to te osoby, którym nie powiodło się na egzaminie z matematyki. Z języka polskiego albo angielskiego są znacznie mniejsze grupy zdających - mówi dyrektor OKE w Łomży Agnieszka Muzyk.

Tylko kilku osobom udało się uniknąć pisania poprawki dzięki podwyższeniu wyniku przy jego weryfikacji.

O tak zwany wgląd do swojej pracy, z późniejszą możliwością ubiegania się o poprawę oceny, wystąpiło w tym roku prawie 2 tys. maturzystów z podlaskiego:

- Jeśli chodzi o liczbę wniosków o weryfikację sumy punktów, czyli de facto zastrzeżenia do sposobu sprawdzania czy też liczby uzyskanych punktów, było ich ok. 500, z czego w pojedynczych przypadkach przychyliliśmy się do tych wniosków i wynik został zmieniony. Warto podkreślić, że bardzo duża liczba przypadków, ponad 90 proc. dotyczyła jednego punktu. Było jedynie kilka przypadków, gdzie były to 2-3 punkty - informuje Agnieszka Muzyk.

Wyniki matur poprawkowych znane będą 8 września. To umożliwi niektórym tegorocznym maturzystom dostanie się jeszcze w tym roku na studia na kierunkach, które prowadzą nadal rekrutację.

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/229878


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę