Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Są już wyniki poprawkowych egzaminów maturalnych

Prawie co drugi tegoroczny maturzysta w województwie podlaskim poprawił swój wynik podczas sesji poprawkowej. To ci absolwenci szkół średnich, którym w maju nie udało się zdać jednego z pięciu obowiązkowych egzaminów.

- W sumie maturę w sierpniu zdały 374 osoby, chociaż nie wszyscy, którzy mogli, spróbowali poprawić swój wynik - mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Agnieszka Muzyk. - W województwie podlaskim uprawnionych w nowej formule było 300 osób i do egzaminu poprawkowego przystąpiło 273. Natomiast w starej formule uprawnionych było 570 osób, a przystąpiło 499. Dla wielu osób przystąpienie do egzaminu poprawkowego dla wielu osób okazało się dobrą decyzją i zakończyło się sukcesem - informuje Agnieszka Muzyk.

Sukcesy na egzaminie poprawkowym przełożyły się na końcowe wyniki tegorocznych matur po wszystkich trzech sesjach: w terminie głównym, dodatkowym i poprawkowym (w maju, czerwcu i sierpniu).

- Jeśli chodzi o formułę 2023, to w maju egzamin maturalny zdało 91,1 proc., a po sesji poprawkowej ten wynik podniósł się do 94,2 proc. Jeśli chodzi o formułę 2015, w maju zdawalność wynosiła 73,6 proc., a po sesji poprawkowej wzrosła do 80,9 proc. - dodaje dyrektor OKE w Łomży.

Ogólnie tzw. zdawalność matur w województwie podlaskim w tym roku wyniosła ponad 89 procent i jest to - jak przyznała Agnieszka Muzyk - najwyższy wynik egzaminu dojrzałości od czasu wprowadzenia egzaminów zewnętrznych, czyli od ponad 20 lat.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę