Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Do floty Grupy Ratowniczej Nadzieja w Łomży dołączył motocykl - ambulans

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

Sprawniej przejeżdża w korkach i dzięki temu może łatwiej dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy. Do floty Grupy Ratowniczej Nadzieja w Łomży dołączył motocykl - ambulans.

To Kawasaki GTR1400, który wcześniej był wykorzystywany przez Inspekcję Transportu Drogowego, mówi koordynator Grupy Nadzieja Jakub Brzeziak.

- Motocykl ten jest, można powiedzieć, takim uzupełnieniem floty, która na co dzień w różnych okolicznościach, w różnych imprezach bierze udział. Jest to takie stuprocentowo uzupełnienie tego, czego nam brakowało wśród naszych pojazdów. Chodzi tutaj o zwinność i czas dotarcia do osoby poszkodowanej - mówi Jakub Brzeziak.

- To jego największa przewaga w stosunku do tradycyjnego ambulansu, bo wyposażenie często jest bardzo podobne. Na pokładzie jest między innymi defibrylator - mówi kierowca motocykla z Grupy Nadzieja Patryk Rybicki.

- Prędkość możemy osiągnąć na nim bardzo dużą, w naszym mieście tworzą się coraz większe korki, a motocyklem te korki szybciej i łatwiej można ominąć. Najczęściej motocykl działa w duecie z tradycyjnym ambulansem. Możemy dotrzeć na miejsce wiele szybciej, zacząć działania, zabezpieczyć pacjenta i czekać na przyjazd samochodu. I pacjent do szpitala już może trafić tradycyjnym ambulansem - mówi Patryk Rybicki.

Ratownicy z Grupy Nadzieja najczęściej będą wykorzystywali motocykl podczas działań poszukiwawczych.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę