Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 października 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ranking najbogatszych samorządów w 2020 r. - Podlaskie na szóstym miejscu

Na szóste miejsce z dwunastego awansowało Podlaskie w ogólnopolskim rankingu najbogatszych samorządów.

Według zestawienia przygotowanego przez pismo „Wspólnota” na głowę każdego mieszkańca naszego województwa przypadało w 2020 r. ponad 315 zł rocznie.

Do tego „bogactwa” trzeba doliczyć jednak też pieniądze przypadające średnio na każdego z innych samorządów. I tak np. doliczając te z kasy miejskiej, na każdego białostoczanina przypadało w ubiegłym roku już ponad 5 200 zł, podczas gdy na każdego mieszkańca gminy Wysokie Mazowieckie – najbiedniejszej pod tym względem w województwie - ponad 1 200 zł mniej.

Białystok nie należy jednak do krezusów wśród miast wojewódzkich. Awansował co prawda o jedno miejsce, ale sklasyfikowany został dopiero na 14 miejscu. W kategorii miast na prawach powiatu Suwałki zajęły 26. pozycję, a Łomża 31.

Wśród miast powiatowych od lat już najbogatsze jest Wysokie Mazowieckie, chociaż odnotowało ostatnio spadek, podobnie jak najbogatsza gmina wiejska, czyli Mielnik. Tam dochody na każdego mieszkańca przekraczają 7 tys. zł i są ponad czterokrotnie wyższe niż w gminach najuboższych.

W kategorii mniejszych miast najbogatsze na Podlasiu jest Michałowo, które poprawiło swoją lokatę przez rok o 30 miejsc i znalazło się pod koniec siódmej dziesiątki spośród 570 miast w całej Polsce.

Natomiast wśród podlaskich powiatów najbogatszy – podobnie jak w ubiegłych latach - jest wysokomazowiecki, w którym na mieszkańca przypada prawie 1 tys. zł, czyli dwa razy więcej niż w łomżyńskim – najuboższym nie tylko w województwie, ale nieprzerwanie od 10 lat także w całej Polsce.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę