Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Łomżyńska oczyszczalnia ograniczyła przyjmowanie ścieków

Główne zdjęcie
Oczyszczalnia ścieków

Przez kilka dni łomżyńska oczyszczalnia ścieków nie przyjmowała nieczystości przywożonych z terenu gminy Łomża, teraz robi to tylko przez kilka godzin dziennie.

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży poinformował, że decyzję o wstrzymaniu odbioru części ścieków spowodowała trwająca przebudowa oczyszczalni i że o takiej możliwości firmy dowożące płynne nieczystości były uprzedzone dużo wcześniej. Wstrzymanie odbioru ścieków nie dotyczyło płynnych nieczystości z Łomży i z gminy Piątnica.

Przez decyzję, która zaczęła obowiązywać z dnia na dzień, część użytkowników szamb została postawiona przez faktem dokonanym. Jest ich w gminie Łomża około 2,5 tys., ale najmocniej odczuli to przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność hotelowo-gastronomiczną.

- O takich planach należało poinformować przynajmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem, żebyśmy zdążyli opróżnić wypełnione zbiorniki. Tym bardziej, że informacja nie precyzowała jak długo to może potrwać. Napisano, że do odwołania - mówi Krzysztof Mroczkowski, właściciel obiektu hotelowo-restauracyjnego położonego kilka kilometrów od Łomży.

Po interwencji wójta gminy Łomża u prezesa MPWiK i u prezydenta Łomży, który jest właścicielem tej spółki, firmy asenizacyjne otrzymały wiadomość, że oczyszczalnia przez kilka najbliższych dni będzie jeszcze przyjmować od nich wszystkie ścieki, ale tylko w godz. 6:00 - 15:00.

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę