Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Śnięte ryby pojawiły się w kolejnej rzece w województwie podlaskim - Biebrzy

Główne zdjęcie
źródło: Facebook Biebrzańskiego Parku Narodowego

Setki śniętych ryb pojawiły się w Biebrzy. Od kilku dni taka sytuacja jest na rzece Supraśl.

- To efekt fali upałów, która spowodowała, że w wodzie jest znacznie mniej tlenu - mówi dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego Artur Wiatr. Sytuację cały czas monitorują pracownicy Parku, ale - jak mówi Artur Wiatr - prognozy pogody nie dają nadziei na poprawę sytuacji. Niewielkie opady deszczu tylko ją pogarszają.

- Patrząc na prognozę pogodę, widząc trzydziestki i więcej w temperaturze, sytuacja rzeczywiście jest, nie chcę powiedzieć, że dramatyczna, ale nie zapowiada się, żeby coś miało się poprawić. Dodatkowo jeszcze ulewne deszcze, które wystąpiły nad Biebrzą kilka dni temu, spowodowały, że woda przez chwilę zalegała na okolicznych łąkach. Tam dochodziło do różnego rodzaju procesów gnilnych. Teraz część tej beztlenowej wody trafia do rzeki, więc nie poprawia warunków - podkreśla dyrektor BPN.

Do podobnej sytuacji doszło w ciągu ostatnich kilku dni także na rzece Supraśl. W ciągu ostatniej doby wyłowiono pół tony martwych ryb. Sytuacja cały czas jest zła i nie widać szansy na jej szybkie polepszenie - potwierdza Marcin Dziedzic z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Jak wynika z informacji Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, od soboty (10.07) z rzeki Supraśl wyłowiono w sumie blisko trzy tony martwych ryb.

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę