Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Plac egzaminacyjny Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży będzie zmodernizowany

Główne zdjęcie
WORD w Łomży, fot. Paweł Wądołowski/Radio Białystok

Główny plac egzaminacyjny w łomżyńskim WORDzie będzie zmodernizowany. Efektem rozpoczętych właśnie prac ma być m.in. nowa nawierzchnia, położona zgodnie ze wszystkimi wymogami.

Obecna nawierzchnia ma już kilkanaście lat, a miała funkcjonować jako tymczasowa.

- Plac, który był wcześniej, został położony 18 lat temu, tak naprawdę na istniejącym asfalcie, bez podbudowy właściwej. Bo nie było środków żeby zrobić tę konstrukcję, w stu procentach taką, jaka być powinna. Teraz to robimy zgodnie ze wszystkimi prawidłami. Będzie wymiana gruntu, będzie podbudowa, stabilizacja, nie będzie żadnych spękań, nierówności, dołków które czasami utrudniały zdawanie egzaminu - mówi dyrektor ośrodka Mirosław Oliferuk

Jak zapewnia Mirosław Oliferuk, wyłączenie z użytkowania głównego placu nie spowoduje, że trzeba będzie dłużej czekać na egzamin. Testy praktyczne są przeniesione na boczny plac, który do tej pory nie był wykorzystywany do wielu egzaminów ze względu na utrudniony wyjazd. Konieczna była więc zmiana organizacji ruchu na terenie WORDu.

Nowa nawierzchnia na placu głównym ma być gotowa jeszcze w tym roku. W ramach inwestycji zmieniona będzie również nawierzchnia na drugim placu egzaminacyjnym i wyremontowany ma być tzw. stary budynek WORDu. Wszystkie prace będą kosztowały cztery miliony złotych i potrwają do czerwca przyszłego roku.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę