Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Zabudowa działki rekreacyjnej na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi jest nielegalna - uznał białostocki sąd

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski / Radio Białystok

Działka rekreacyjna na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi znów jest niezabudowana. O tym, że na terenach chronionych, na lewym brzegu Narwi wyrosło wysokie ogrodzenie informowaliśmy w kwietniu.

Na ogrodzonej wysokim parkanem działce znajdował się m.in. tzw. domek holenderski z przyłączami wodnymi i kanalizacyjnymi. Jej właściciel stwierdził wówczas, że mógł to zrobić na prywatnym terenie bez jakichkolwiek zezwoleń.

Przeciwnego zdania były władze Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, które o samowoli budowlanej poinformowały odpowiednie służby. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łomży podzielił tę opinię i wydał nakaz rozbiórki. Z tym nie zgodził się z kolei właściciel i odwołał się najpierw do wojewódzkiego nadzoru budowlanego, a następnie do sądu.

Ostatecznie Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał decyzję o rozbiórce za słuszną i tym samym uprawomocnił ją.

- Inwestor poinformował nas, że zdemontował wszystkie urządzenia budowlane - poinformowała Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łomży Barbara Stalewska. - Pojedziemy teraz na inspekcję i jeśli potwierdzi ona te informacje, sporządzimy protokół, co kończy całą sprawę.

Właściciel działki z samowolą budowlaną, z którym się skontaktowaliśmy, stwierdził, że nie jest ona już jego własnością i to nowy właściciel miał zdemontować całą zabudowę i wszystkie urządzenia.

 

Przy starorzeczu Narwi w obrębie wsi Pniewo pojawiła się zabudowa - według przyrodników to samowola budowlana

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę