Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wybory uzupełniające do rady gminy Jedwabne... bez głosowania

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

To wybory, w których nie trzeba głosować, a ich wynik i tak będzie ważny. Dzisiaj w gminie Jedwabne odbywają się wybory uzupełniające do rady gminy.

Wybory są konieczne po tym, kiedy jeden z radnych przeprowadził się poza gminę i stracił mandat. O jego miejsce ubiega się jednak tylko jeden kandydat. 

- W tej gminie został zarejestrowany u Komisarza Wyborczego w Łomży tylko jeden komitet wyborczy. A więc jak jeden komitet wyborczy to też jest jeden kandydat. Zgodnie z przepisami kodeksu wyborczego jeżeli jest jeden kandydat, to wyborów w tym okręgu się nie przeprowadza. W tym przypadku miejska Komisja Wyborcza w Jedwabnem tylko stwierdzi obsadzenie mandatu radnego bez głosowania. Sporządzi protokół i dostarczy ten protokół Komisarzowi Wyborczemu. Ten sporządzi obwieszczenie o obsadzeniu mandatu radnego bez głosowania - informuje dyrektor łomżyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Jerzy Dołęgowski.

Już za dwa tygodnie będą kolejne wybory uzupełniające. Tym razem przeprowadzone w tradycyjnej formie.

- 25 lipca będą wybory uzupełniające w gminie Wysokie Mazowieckie. Tam zostały zarejestrowane dwa komitety wyborcze, a więc zostało zgłoszonych również dwóch kandydatów. W tym okręgu wyborczym będzie normalne głosowanie od 7:00 do 21:00 - mówi Jerzy Dołęgowski.

Będą to piąte wybory uzupełniające w tym roku przeprowadzone przez łomżyńską delegaturę.

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę