Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wypadek przy pracach polowych w gminie Turośl - nie żyje 54-letni mężczyzna

54-letni mężczyzna zginął podczas prac polowych. Do wypadku doszło w gminie Turośl - potwierdza Marcin Gawryluk z Komendy Wojewódzkiej Policji.

- Niestety co roku policjanci interweniują w związku z wypadkami przy pracach polowych, przy obsłudze maszyn rolniczych. Do jednego z takich wypadków doszło w gminie Turośl w powiecie kolneńskim. Niestety, jak się okazało, tragicznego w skutkach wypadku, dlatego że zginął 54-letni mieszkaniec tej gminy. Właśnie przy pracach polowych, przy belowaniu siana - mówi Marcin Gawryluk z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Jak wynika z informacji, które strażacy zamieścili na swojej stronie internetowej - maszyna wciągnęła mężczyznę, który zginął w wyniku odniesionych obrażeń.

Do tego typu wypadków dochodzi bardzo często dlatego, że osoby, które obsługują maszyny rolnicze, nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa.

- Z pewnością wielu wypadków można by było uniknąć, jeśli tylko każdy zachowywałby podstawowe środki ostrożności. Niestety często ludzi gubi rutyna, przyzwyczajenie. W dużej mierze przyczyny wynikają po prostu z pośpiechu, z przemęczenia, nieprawidłowej organizacji pracy, ale też po prostu z lekceważącego stosunku do ewentualnych zagrożeń - dodaje Marcin Gawryluk.

Według danych KRUS, do końca czerwca w naszym województwie doszło do ponad pięciuset wypadków w czasie prac w gospodarstwach rolnych. Zginęły w nich cztery osoby.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę