wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Nieuczciwe kasjerki oskarżone

cz pon, 11 kwietnia 2005 10:48

Do trzech lat więzienia grozi pięciu kasjerkom łomżyńskiego oddziału Banku Pekao SA, które prokuratura oskarżyła o kradzież pieniędzy z kasy banku. Do łomżyńskiego sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie. Prokuratura Okręgowa twierdzi, że przez ostatnie sześć lat z kasy banku przywłaszczyły sobie około 300 tys. zł. Zdaniem prokuratury kasjerki działały w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na przywłaszczeniu powierzonych im wartości. “Działanie grupy polegało na wzajemnym wspieraniu się przy kontrolach powierzonych im wartości - tj. wzajemnym przekazywaniu pieniędzy na czas kontroli, nierzetelnym przeprowadzaniu kontroli i uprzedzaniu o planowanych kontrolach, a także wzajemnym przekazywaniu braków istniejących u poszczególnych członków grupy.”

Działkowcy poczuli wiosnę

Foto: Działkowcy poczuli wiosnę
cz nie, 10 kwietnia 2005 22:41

Ciepłe pierwsze dni kwietnia sprawiły, że wiosna na dobre zagościła w regionie. W weekend zapełniły się też łomżyńskie ogrody działkowe. Jak informuje Krzysztof Cieśliński w ogródkach przybywa kwiatów owadów i... działkowców. To właśnie na tych kilku hektarach ziemi położonych na obrzeżu miasta widać nadejście wiosny wypierającej stanowczo ostatnie oznaki zimy.

Na ratunek żabom

Foto: Na ratunek żabom
cz so, 09 kwietnia 2005 19:31

Harcerze z łomżyńskiej drużyny Ptaki Ptakom ruszyli na pomoc... tym razem żabom. Płazy z „Rezerwatu Kalinowo” właśnie budą się z zimowego letargu i wędrują w kierunki rzeki. Nim tam dotrą muszą jednak pokonać ruchliwą drogę Piątnica – Drozdowo. Tu wiele z nich ginie pod kołami samochodów. Harcerze je łapią i przenoszą na druga stronę jezdni.

Związkowcy nie chcą opiniować

cz pt, 01 kwietnia 2005 14:22

Związki zawodowe policjantów nie będą opiniowały kandydatury Janusza Rybakowskiego na szefa łomżyńskich policjantów. Wniosek o taką opinię wpłynął co prawda do Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Białymstoku, jednak podczas prezydium, większością głosów zdecydowano o odstąpieniu od opinioniowania tej kandydatury - powiedział Radiu Bab Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego związków zawodowych policjantów - Krzysztof Wierzbicki.

Ptaków coraz więcej

Foto: Ptaków coraz więcej
cz pt, 01 kwietnia 2005 14:03

Na rozlewiskach Narwi i Biebrzy trwa apogeum wiosennych przelotów ptaków. Z każdym dniem ich przybywa. Więcej jest zarówno gatunków jak i coraz większe są grupy w jakich podróżują. Ornitolodzy obserwujący przelatujące w okolicy ptaki co roku doliczają się tu ponad 50 gatunków. Niektóre ich grupy sięgały nawet 5 tysięcy osobników.

Wody w Narwi przypływa

Foto: Wody w Narwi przypływa
cz pt, 01 kwietnia 2005 12:46

O 22 cm wzrósł minionej doby poziom Narwi w Łomży. W rzece wody wciąż przybywa - dzis od rana do południa rzeka podniosła się o kolejne 2 cm. W południe w okolicach Łomży stan rzeki wynosił 440 cm, to o 40 cm więcej niż stan ostrzegawczy i o 10 mniej niż alarmowy. Tylko jednego centymetra brakuje natomiast do przekroczenia stanu alarmowego na Narwi w Wiźnie. Hydrolodzy przewidują że tendencji wzrostowa na głównej rzece regionu jeszcze się utrzyma.

Starosta dostał absolutorium

cz cz, 31 marca 2005 13:36

15 za, 1 przeciw, 1 wstrzymał się – tak głosowali radni powiatu łomżyńskiego nad uchwałą o udzieleniu absolutorium z realizacji ubiegłorocznego budżetu przez Zarząd Powiatu. W sumie cała dyskusja na tym punktem programu sesji trwała kilka minut – jeden radny, do niedawna członek Zarządu Powiatu, zadał jedno pytanie. Dodajmy, że starostwo ubiegły rok zamknęło nadwyżką w kwocie 364.645 zł.

Maturalny pogrom?

cz śr, 30 marca 2005 22:20

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży sprawdziła część próbnych prac maturalnych. Próbnej matury nie zaliczył co trzeci-czwarty maturzysta. Okazało się, że dla uczniów za trudne były testy z polskiego, matematyki i biologii. Gdyby to była prawdziwa matura polskiego nie zaliczyłoby około 20% uczniów z języka polskiego, około 25% z matematyki i 33% z biologii – podała OKE w Łomży.

Komendant Rutkowski był pijany..., ale od której?

cz śr, 30 marca 2005 06:38

Próbki krwi pobrane od byłego komendanta policji w Łomży mł. insp. Bogdana Rutkowskiego - sprawcy kolizji drogowej, wykazały, iż był on kompletnie pijany – podała dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Badania wykazał, że 3 marca 2005 r. ok. godz. 22.00 komendant miał 1,2 promila alkoholu. Sęk w tym, że kolizja była o 18.00 i nie wiadomo jeszcze czy Rutkowski pił przed zdarzeniem, czy dopiero po.

Radni o kredytach i likwidacji gimnazjum

cz wt, 29 marca 2005 23:05

Nad zaciągnięciem niemal 17 milionów złotych kredytu będą debatować dziś radni Łomży. Prezydent Jerzy Brzeziński pieniądze z pożyczki chce przeznaczyć na inwestycje miejskie. W ogromnej większości są to inwestycje realizowane w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. W sumie na zrealizowanie sześciu takich przedsięwzięć dofinansowywanych z funduszy pozabudżetowych - w nawet 75% - chce zaciągnąć nieco ponad 15 milionów złotych.

Zabójstwo w Kolnie

cz wt, 29 marca 2005 15:28

37-letniego mieszkańca Kolna podejrzanego o dokonanie zabójstwa zatrzymali kolneńscy policjanci. Jak poinformawała Joanna Makarewicz z tamtejszej komendy o tym, że w jednym z mieszkań przy ulicy Sikorskiego znaleziono martwego mężczyznę poinformowała policjantów dyspozytorka pogotowia ratunkowego. Wstępne oględziny wykazały, że denat to 44-letni mężczyzna, mieszkaniec Kolna, który zmarł na skutek doznanych obrażeń ciała. W wyniku natychmiast podjętych działań przez specjalnie powołaną dotej sprawy grupę policjantów zatrzymano 37-letniego mieszkańca Kolna. Do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w wyniku nieporozumień rodzinnych i koleżeńskich.

Wody w Narwi przybywa

Foto: Wody w Narwi przybywa
cz wt, 29 marca 2005 09:47

Poziom Narwi w Wiźnie we wtorek rano wyniosił 454 cm – to o 14 cm więcej niż górna granica stanu ostrzegawczego. Tylko w ciągu ostatniej doby poziom wody w Wiźnie podniósł się o kolejne 8 cm. Woda zaczyna podchodzić pod niżej położone gospodarstwa, jednak jak podkreślają specjaliści zagrożenia powodziowego nie ma. Do stanu alarmowego Narwi w tym miejscu brakuje jeszcze 16 cm. Gdyby Narew dalej rosła w takim tempie jak dotychczas zalanie grozi siedmiu gospodarstwom w dwóch wsiach.

Bociany już są, a żab jeszcze nie ma

cz wt, 29 marca 2005 09:15

Na rozlewiskach w Narwi i Biebrzy zaczęło się apogeum wiosennych przelotów ptaków, które w swoich wędrówkach na północ zatrzymują się tu na pożywienie i odpoczynek. Z każdą godziną przybywa ptaków. Wyciszone dotąd rozlewiska rozbrzmiewają gęganiem gęsi, klangorem żurawi i kiwitaniem czajek. W Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi coraz więcej jest np. bocianów choć póki co żaby jeszcze się nie obudziły.

Pisanki religijne w muzeum w Ciechanowcu

mm pon, 28 marca 2005 20:16

Najróżniejsze wizerunki Matki Boskiej i zmartwychwstałego Chrystusa, ale też postaci świętych można oglądać na pisankach zgromadzonych w muzeum pisanek, które od roku istnieje w Muzeum Rolnictwa im. księdza Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Biskup wzywa do odnowy moralnej

cz nie, 27 marca 2005 08:11

Do odnowy moralnej i budowy struktur społecznych na prawdzie i wierze wzywał ordynariusz łomżyński biskup Stanisław Stefanek podczas Mszy św. rezurekcyjnej w katedrze. W roku wyborczym biskup podkreślał, że jest to niezbędne. Ordynariusz przypominał słowa papieża Jana Pawła II wypowiedziane podczas jego pielgrzymki do ojczyzny w 1983 roku – zaraz po Stanie Wojennym: “Tylko zwycięstwo moralne może doprowadzić społeczeństwo do szczęścia, wyprowadzić z rozbicia i przywrócić jedność”

Życzenia świąteczne biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka na Wielkanoc 2005

Foto: Życzenia świąteczne biskupa łomżyńskiego Stanis...
cz so, 26 marca 2005 11:56

Moi Bracia i Moje Siostry! W radosny Dzień Zmartwychwstania Pańskiego niosę do waszych domów rodzinnych słowa serdecznych życzeń świątecznych. Oby Rok Eucharystii, który przeżywamy, przez częste przyjmowanie Komunii Świętej, przez godziny modlitwy adoracyjnej, stał się dla każdego z nas czasem szczególnego zjednoczenia z Chrystusem Zmartwychwstałym, który stał się dla nas pokarmem na życie wieczne.

Stan alarmowy w Osowcu na Biebrzy

Foto: Stan alarmowy w Osowcu na Biebrzy
cz pt, 25 marca 2005 10:08

414 centymetrów – tyle wynosił poziom wody rzeki Biebrzy w Osowcu – to o 4 centymetry więcej niż wynosi granica stanu alarmowego. Wczoraj wieczorem rzeka rzeka przekroczyła ten stan. Wody w Biebrzy przybywa nieprzerwanie od ubiegłego tygodnia, gdy nad region doszła wreszcie astronomiczna wiosna. W ciągu ostatnich pięciu dni poziom rzeki podniósł się o 25 centymetrów. Niemniej jak podkreśla dyrektor Bierzańskiego Parku Narodowego woda zarówno ludziom jak i żyjącym w pobliżu Biebrzy zwierzętom nie zagraża. Bagana Biebrzańskie to doskonały naturalny zbiornik retencyjny, który zawsze potrafi przyjąć nadmiar wody.

Nowi kanonicy

cz pt, 25 marca 2005 06:47

Ordynariusz łomżyński Stanisław Stefanek 24 marca wyniósł do godności Kanoników Kapituły Katedralnej sześciu kapłanów. Hierarcha ogłosił nominacje podczas Mszy Krzyżma, której przewodniczył w łomżyńskiej katedrze. Nowym Kanonikiem Gremialnym Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej został ks. Andrzej Godlewski – proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.

Biskup obmył nogi księżom

Foto: Biskup obmył nogi księżom
cz cz, 24 marca 2005 18:07

Podczas wieczornej Mszy Świętej w Katedrze biskup łomżyński Stanisław Stefanek obmył i ucałował nogi 12 księżom diecezji łomżyńskiej. Obrzęd ten miał przypominać pokorną służbę Jezusa Chrystusa, który umył nogi swoim uczniom i pozostawił im przykazanie miłości: „Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem" (J 13,15).

Chcą unieważnienia uchwały w „sprawie hipermarketu„

Foto: Chcą unieważnienia uchwały w „sprawie...
cz cz, 24 marca 2005 11:22

Unieważnienia uchwały łomżyńskich radnych w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu u zbiegu ulic Wyszyńskiego Sikorskiego i Zawadzkiej domagają się łomżyńscy kupcy. Wraz z grupą kilku radnych oraz mieszkańcami terenu gdzie miałby powstać pierwszy w Łomży hipermarket, złożyli wniosek do Wojewody Podlaskiego w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały. Rada Łomżyńskich Handlowców twierdzi, że na bazie opinii prawnych z dwóch niezależnych kancelarii, złożone do Wojewody wnioski dotyczą naruszeń zasad sporządzania planu miejscowego oraz naruszeń trybu ich sporządzania - to ich zdaniem przesłanki do unieważnienia uchwały łomżyńskich radnych.

« · «« · 775 · 776 · 777 · 778 · 779 · 780 · 781 · 782 · 783 · 784 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0