Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Rada Miasta w pełnym składzie i... nowym układzie

Uczestników sesji Rady Miasta Łomża w środę zaskoczyła odmiana – i to dosłownie – o 180 stopni układu sali konferencyjnej obrad. Stół prezydium przeniesiono na przeciwległy kraniec długiego jak makaron pomieszczenia na 2. piętrze ratusza. Przedświąteczne zmiany inicjowała przewodnicząca rady Bernadeta Krynicka, która sesję rozpoczęła od przyjęcia ślubowania Adama Zwierzyńskiego, zdobywcy 127 głosów w okręgu 3. w wyborach samorządowych 16. listopada. Otrzymał on mandat radnego, ponieważ Mariusz Chrzanowski, który zdobył mandat w okręgu 3. za najwięcej głosów – 577 , zdecydował się jednak zostać prezydentem naszego miasta. I było kilka miłych niespodzianek.


Podczas dwóch sesji, na których rajcy wybierali prezydium i komisje Rady Miasta, głosowało 22 radnych, ale dopiero teraz skład jest pełen. Do ciała uchwałodawczego i kontrolującego działania prezydenta doszlusował debiutujący radny Adam Zwierzyński (lat 49), który startował w wyborach samorządowych pierwszy raz cztery lata temu, lecz wówczas - nieskutecznie. Tym razem powiodło się i dzięki temu Łomża ma swoich 23 radnych, czyli tak jak być powinno. Nowy radny startował z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, jest żonaty, ma dwie córki i pracuje w firmie Edpol w Łomży przy produkcji smakowitych i aromatycznych przypraw. Zgłosił akces do czterech komisji: edukacji, sportu, przedsiębiorczości i rodziny. Radny Zwierzyński twierdzi, że ma program na tę kadencję zbliżony w punktach do tego, jaki zaprezentował prezydent Mariusz Chrzanowski.

Ażurowa bombka za 460 zł od Rady Miasta

Radni gratulowali nowemu koledze przy ciut ciaśniej i bliżej ustawionych stołach konferencyjnych, acz nie pożałowali gratulacji również dyrektorom dwóch zasłużonych łomżyńskich placówek z okazji jubileuszy. Dyrektor TPD Jan Szymański zebrał oklaski i dostał pamiątki za 95 lat oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, zaś dyr. Roman Borawski – za 35 lat Miejskiego Domu Kultury.
Miłą niespodziankę rajcom zrobiła Beata Kiełczewska–Szmit, prezes działającego od czterech lat Stowarzyszenia „Dlatego warto” przy Warsztatach Terapii Zajęciowej. Za zebrane pośród radnych symboliczne datki na paczki dla swoich około 40 wychowanków niepełnosprawnych – w sumie 460 zł – prezes na ręce przewodniczącej Bernadety Krynickiej przekazała oryginalną, ażurową, białą bombkę. A niespodzianką wprost nie z tej ziemi okazało się wkroczenie harcerzy z komendantem Hufca Nadnarwiańskiego Wiesławem Domańskim i... lampionem z Betlejemskim Światełkiem Pokoju, jakie od Ziemi Świętej i harcerzy w Austrii rozprzestrzenia się po całej Ziemi z orędziem pokoju. Mieszkańcy Łomży będą mogli zabrać je do domów z watry na IV Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej, która rozpocznie się tradycyjnie na Starym Rynku o godz. 15. już w sobotę, 20. grudnia, gdy grupa eMDeK Studia Wokalnego Magdy Sinoff zaśpiewa nową łomżyńską kolędę A.D. 2014.
- Miejsce stołu prezydium Rady Miasta jest zaszczytne także dlatego, że nad naszymi głowami wisi krzyż, godło Rzeczpospolitej i herb Łomży... – tłumaczy odmianę układu stołów przewodnicząca Bernadeta Krynicka. - Wcześniej światło z projektora, wyświetlającego program sesji i przebieg glosowań, raziło nas w oczy. Niektórzy radni skarżyli się, że zasłaniamy im ekran. Postanowiłam to zmienić i poczekam na opinie. Niektórzy złośliwi komentowali, że w nowym układzie sali nie będą nas mogły filmować kamery telewizyjne. Nie szkodzi, ja nie mam parcia na szkło jak ci złośliwcy. A ponadto w starym miejscu ciągle ktoś mi chodził za plecami. Czułam się jak na wygwizdowie!     

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę