Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Cena mleka ustabilizowała się

Listopad był czwartym z rzędu miesiącem w którym cena litra mleka w skupie w województwie podlaskim wynosiła ok 1,3 zł. Z danych GUS wynika, że listopadzie średnia cena za hektolitr (sto litrów) mleka jaką otrzymywali rolnicy dostarczający mleko do mleczarni ukształtowała się na 130,49 zł wobec 130,08 zł w październiku, 129,65 zł we wrześniu, oraz 130,30 zł w sierpniu.

W listopadzie więcej za mleko niż rolnicy z województwa podlaskiego otrzymywali tylko mleczarze z województw lubuskiego i opolskiego. Tam średnia cena za hektolitr mleka wyniosła odpowiednio 132,8 zł i 132,5 zł.
W skali kraju za 1 hl mleka płacono w skupie średnio 124,47 zł, tj. o 0,1% więcej niż przed miesiącem ale o 17% mniej niż przed rokiem. Przypomnijmy w listopadzie 2013 roku za hektolitr mleka rolnicy z województwa podlaskiego otrzymywali średnio po 157,47 zł. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę