Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Rozbójnik ze Spokojnej trafił do aresztu

Główne zdjęcie
ul. Spokojna

Na trzy miesiące został aresztowany 26-letni mężczyzna, który z kolegą w poniedziałek zaatakował rozwoziciela pizzy w jednym z domów przy ulicy Spokojnej w Łomży. Żaden nie zapłacił wtedy za dwa „włoskie placki” prosto z pieca, jednak czas słonej zapłaty się zbliża... Prokurator postawił 26-latkowi zarzut rozboju, do czego przychylił się Sąd Rejonowy w Łomży. Krewki miłośnik pizzy już wcześniej był karany, m.in., za kradzieże i znęcanie się nad matką i rodziną. Usłyszał trzy kolejne zarzuty, że od 13. do 15. grudnia: dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednej z łomżyńskich firm, wymuszenia wierzytelności i gróźb karalnych wobec innych osób. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w jednym z bloków przy ulicy Spokojnej w Łomży. - Dwóch młodych mężczyzn, używając przemocy wobec dostawcy, ukradło wtedy dwie pizze o wartości około 60 zł – relacjonuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji. - Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, tuż po zdarzeniu, policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. Obaj mężczyźni usłyszeli: zarzut rozboju. Szybko okazało się, że 26-latek może być odpowiedzialny jeszcze za inne przestępstwa. W wyniku pracy łomżyńskich funkcjonariuszy, przedstawiono mu kolejne zarzuty. - Do kradzieży rozbójniczej doszło w niedzielę na terenie jednej z firm w Łomży – uściśla Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej. Policjanci wstępnie ustalili, że sprawca włamał się poprzez uszkodzenie ogrodzenia, a potem grożąc pobiciem osoby interweniującej, skradł rury metalowe i inne przedmioty o łącznej wartości około 3 tysięcy złotych.

Drugi z podejrzanych w sprawie napaści na roznosiciela pizzy ma 23 lata. Prokurator postawił mu zarzut udziału w rozboju w mieszkaniu przy Spokojnej, a sąd zastosował wobec niego dozór policji.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę