niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@

Profesor Bohdan Winiarski – łomżyniak niezapomniany

Foto: Profesor Bohdan Winiarski – łomżyniak niezapomn...
cz cz, 05 grudnia 2019 08:12

- Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości nie są reprezentantami państw, są od nich niezależni i niezawiśli, to absolutnie pierwszorzędna sprawa. Profesor Bohdan Winiarski był w MTS sędzią nieugiętym przez 21 lat – mówi dr hab. Tadeusz Gadkowski, kierownik katedry prawa międzynarodowego w Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza, który był gościem konferencji popularnonaukowej na temat syna Ziemi Łomżyńskiej, wybitnego prawnika, uczonego, męża stanu. 100 lat temu katedrę UAM współtworzył prof. Bohdan Winiarski (1884 – 1969), który urodził się w leśniczówce Bohdanowie kilka kilometrów na zachód od Nowogrodu. Zmarł 4. grudnia 50 lat temu w Poznaniu, a po pół wieku w Katedrze w Łomży modlono się za Niego i wspominano w PWSIiP.

Zmarł strażak

Foto: Zmarł strażak
cz śr, 04 grudnia 2019 19:11

W wieku 89 lat zmarł Henryk Florczyk z Piątnicy. - Bardzo zaangażowany w sprawy swojej miejscowości, ale najbardziej żył strażą pożarną - mówi Krzysztof Kozicki. Henryk Florczyk strażakiem był przez 71 lat, a przez 40 lat najpierw jako naczelnik, a później jako prezes kierował Ochotniczą Strażą Pożarną w Piątnicy. Funkcję pełnił do 2010 roku.

Szybka wysyłka prezentów na święta

Foto: Szybka wysyłka prezentów na święta
JJS śr, 04 grudnia 2019 12:35

Grudzień - czas pomyśleć o kupnie i dostarczeniu prezentów. Kurierzy przed świętami dwoją się i troją, żeby nasza przesyłka trafiła jak najszybciej do rodziny i znajomych. Jest wiele opcji w wyborze dostawy przesyłki. Jedną z nich jest InPost. Przeczytaj artykuł poniżej, aby dowiedzieć się:

„Szczęśliwa kolizja”

Foto: „Szczęśliwa kolizja”
cz wt, 03 grudnia 2019 18:56

Od ciężarówki jadącej drogą krajową nr 63 z Zambrowa w kierunku Łomży oderwało się koło i uderzyło w nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku drugą ciężarówkę. Na szczęście żadnemu z kierowców nic złego się nie stało.

Na Wiejską i 3 Maja brakuje 1,5 mln zł

Foto: Na Wiejską i 3 Maja brakuje 1,5 mln zł
cz wt, 03 grudnia 2019 18:33

Dzięki dofinansowaniu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych kilkanaście ulic w Łomży ma zostać wyremontowanych, przebudowanych lub zbudowanych. Na liście inwestycji do realizacji są m.in. ulice 3 Maja i Wiejska. Niestety ich przebudowa okazuje się dużo droższa niż planowano. Pomimo ogłoszenia drugiego przetargu na wybór tańszego wykonawcy miastu brakuje 1,5 mln zł, aby podpisać umowę.

Policjanci zdążyli na czas

Foto: Policjanci zdążyli na czas
cz wt, 03 grudnia 2019 10:11

Życie dwóch mężczyzn uratowali łomżyńscy policjanci. W sobotę wieczorem jeden z nich wyniósł z płonącego domu 82-latka, a w niedzielę w ostatniej chwili policyjny patrol odnalazł 22-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie.

Jaka jest preferowana grubość izolacji natryskowej oraz ile musisz za nią zapłacić?

Foto: Jaka jest preferowana grubość izolacji natrysko...
JJS wt, 03 grudnia 2019 09:13

Izolacja natryskowa jest niezwykle szybką metodą termoizolacji – w ciągu kilku godzin przeszkolony specjalista jest w stanie ocieplić do 250 m2 powierzchni. Rozwiązanie to jest wysoce skuteczne i trwałe – pianka w niezmienionym stanie fizykochemicznym zabezpieczy dom przed utratą ciepła na długie lata. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się właśnie na tę metodę ocieplania domu.

Jak wygląda pozycjonowanie stron firmowych?

Foto: Jak wygląda pozycjonowanie stron firmowych?
JJS wt, 03 grudnia 2019 09:01

Jesteś właścicielem strony firmowej? Prowadzisz własny biznes lokalny z ambicją, aby w przyszłości uzyskać zasięg na całą Polskę, Europę lub podbić świat? Chcesz wypromować firmę w internecie, ale nie wiesz od czego zacząć? Firmowa strona internetowa i pozycjonowanie powinno stać się nieodzownym narzędziem do pozyskiwania klientów. Potrzebujesz dobrego marketingu i jeszcze lepszych specjalistów. Zacznij od marketingu słów kluczowych w wyszukiwarce Google.

Problematyczne stawianie „lotniczego” hangaru przy Zjeździe

Foto: Problematyczne stawianie „lotniczego” hangaru p...
cz wt, 03 grudnia 2019 08:24

Po siedmiu latach leżakowania władze miasta wreszcie się zdecydowały... i zarządziły ustawienie stalowego hangaru, kupionego na potrzeby szumnie zapowiadanej budowy lądowiska dla motolotni i małych samolotów w Łomży. Hangar ma być wykorzystywany jako garaż na potrzeby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Metalowy hangar prawie ustawiono na działce przy ul. Zjazd i... niemal kompletnie rozebrano.

Mieszkańcy Łomży nie chcą drogo płacić za śmieci

Foto: Mieszkańcy Łomży nie chcą drogo płacić za śmieci
cz pon, 02 grudnia 2019 16:13

Niemal pół tysiąca łomżan zmieniło swoje deklaracje śmieciowe po uchwaleniu w wakacje przez władze miasta horrendalnej podwyżki opat za śmieci. Dzięki takiej zamianie mieszkający samotnie mieszkańcy domków jednorodzinnych mogli zaoszczędzić 63 zł miesięcznie, a w blokach 34 zł miesięcznie. Warunkiem jest segregowanie śmieci.

Benefity dla pracowników – budowanie motywacji w pracy.

Foto: Benefity dla pracowników – budowanie motywacji ...
JJS pon, 02 grudnia 2019 13:57

Czy chciałbyś zarządzać efektywnym, dobrze zmotywowanym zespołem? Zapewne tak. Dobrze zorientowani przedsiębiorcy wiedzą dobrze, jak ogromne znaczenie dla wyników firmy ma to, czy zatrudnionym przez nich osobom zwyczajnie chce się pracować i stale podnosić swoje kwalifikacje. Regularne podwyżki to jednak tylko jeden z elementów zatrzymania przy sobie specjalistów.

Pomysł na prezent - kalendarz z Twoim zdjęciem

Foto: Pomysł na prezent - kalendarz z Twoim zdjęciem
JJS pon, 02 grudnia 2019 13:48

SNAPnGO to pierwsza łomżyńska aplikacja mobilna, która pozwala w kilku krokach bez umiejętności graficznych stworzyć własny kalendarz. Co ciekawe, teraz nie trzeba już zamawiać kilkuset kalendarzy. Można zamówić kilka albo tylko jeden.

Będzie ślisko

Foto: Będzie ślisko
cz pon, 02 grudnia 2019 12:10

Magdalena Pękala synoptyk dyżurny białostockiego biura prognoz meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed oblodzeniem, które wieczorem i nocą może pojawić się na drogach i chodnikach w Łomży i całym regionie. Wieczorem spodziewane są opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu, a później temperatura spadnie poniżej zera.

Niemożliwe, stanie się możliwe? Stary Rynek doczeka się wreszcie przebudowy!

Foto: Niemożliwe, stanie się możliwe? Stary Rynek doc...
cz pon, 02 grudnia 2019 11:14

Urząd Miejski poinformował, że projekt rewitalizacji Starego Rynku w Łomży przeszedł pozytywnie ocenę formalną i znalazł się na liście projektów do otrzymania dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Łomża może otrzymać 5,4 mln zł dofinansowania z RPOWP. Na Starym Rynku miałaby stanąć fontanna, pomnik Księcia Janusza i szklana podłoga ukazująca historyczne fundamenty starego ratusza. Rozpoczęcie prac planowane jest w przyszłym roku, a ich zakończenie latem 2021 r.

„Atak” na biuro posła

Foto: „Atak” na biuro posła
cz pon, 02 grudnia 2019 10:34

- To pierwszy tego typu atak na moje biuro – mówi poseł Lech Kołakowski. - Dziś rano, gdy pracownica biura, przyszła do pracy wystraszyła się... Incydent ten został zgłoszony na policję. Nocą ktoś na drzwi biura poselskiego przy Starym Rynku nakleił kartki m.in. z napisem „Dziękujemy za towarzysza Piotrowicza” i że nic nie zrobił dla Łomży. Na pamiątkę zostawili lustro.

Niewybuch przy moście

Foto: Niewybuch przy moście
cz pon, 02 grudnia 2019 09:23

Granat ręczny z czasów II wojny światowej znaleziono w okolicy „starego” mostu przez Narew w ciągu ulicy Zjazd. Niebezpieczny przedmiot znajdował się na betonowej podmurówce jednej z podpór mostu.

Obwodnica Kupisk jeszcze później

Foto: Obwodnica Kupisk jeszcze później
cz pon, 02 grudnia 2019 09:00

Jej budowę zakończono trzy miesiące temu, ale póki co nie zanosi się na otwarcie... - Z uwagi na odwołania „niezadowolonych” z obwodnicy Starych Kupisk, przedłużają się procedury administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na jej użytkowanie – twierdzi Józef Sulima, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, dodając, że jest „możliwe że w I kw. 2020 r. pojedziemy obwodnicą Kupisk”. Ale i ten termin nie jest ostateczny.

Zmiana komendanta

cz pon, 02 grudnia 2019 08:24

Mł. insp. Krzysztof Woźniewski to nowy szef łomżyńskich policjantów. Zastąpił nadkomisarza Marka Sienkiewicza, który przeszedł na emeryturę. Mł. insp. Krzysztof Woźniewski póki co pełni obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Łomży.

Szukasz Pracy w Łomży? Dobrze trafiłeś – mamy oferty, które Cię zainteresują!

Foto: Szukasz Pracy w Łomży? Dobrze trafiłeś – mamy o...
JJS so, 30 listopada 2019 11:48

Łomża to miasto na prawach powiatu, które znajduje się w województwie podlaskim. Powierzchnia miasta to 32,67 kilometrów kwadratowych. Na tym terenie mieszka ponad sześćdziesiąt dwa tysiące ludzi. W Łomży rozwija się przemysł spożywczy, elektroniczny, browarniczy, drzewny, meblarski, turystyka i agroturystyka.

Projektant wnętrz z Krakowa doradza – jak zaaranżować okna

Foto: Projektant wnętrz z Krakowa doradza – jak zaara...
JJS so, 30 listopada 2019 11:44

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy jak wielką rolę w naszym mieszkaniu odgrywa aranżacja okien. A mogą one niemal całkowicie zmieniać charakter danego pomieszczenia. Masywne zasłony sprawiają, że małe pomieszczenie wydaje się mniejsze, natomiast jasne rolety pozwalają je optycznie powiększyć. Jak zaaranżować okna, żeby wyglądały atrakcyjnie, a jednocześnie były łatwe w utrzymaniu w czystości?

« · «« · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę