czwartek, 20 lutego 2020 napisz DONOS@

Innowacyjna gospodarka fińska, czym się charakteryzuje i czemu za taką uchodzi?

Foto: Innowacyjna gospodarka fińska, czym się charakt...
JJS cz, 28 listopada 2019 12:11

Jeszcze kilkanaście lat temu gospodarka Finlandii miała się całkiem nieźle, ale była uzależniona od Nokii oraz sytuacji na rynku telekomunikacyjnym. Dziś ma się jeszcze lepiej, mimo że telefoniczny gigant przespał mobilną rewolucję i utracił swoje znaczenie. Jej dobra kondycja to zasługa faktu, że dzięki mądrym decyzjom władz oraz młodemu pokoleniu kreatywnych przedsiębiorców, stała się zdywersyfikowaną i jeszcze bardziej innowacyjną gospodarką.

Złodziej

cz cz, 28 listopada 2019 10:49

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do niezabezpieczonego budynku gospodarczego. Oszacowane straty skradzionego sprzętu to blisko 2 tysiące złotych.

Wicewojewoda z Kolna?

Foto: Wicewojewoda z Kolna?
cz cz, 28 listopada 2019 08:48

Marcin Piotr Sekściński z Kolna, dotychczasowy zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży ma być nowym wicewojewodą podlaskim. Sekściński politycznie związany jest z wicepremierem Jarosławem Gowinem i jego partią „Porozumienie”. Stanowisko wicewojewody podlaskiego dla niego ma być zagwarantowane w umowie koalicyjnej jaką partyjni liderzy „Zjednoczonej Prawicy” negocjują po październikowych wyborach parlamentarnych.

Potrącenie w Piątnicy

Foto: Potrącenie w Piątnicy
cz cz, 28 listopada 2019 08:09

Starsza kobieta przechodząca przez jezdnię w Piątnicy została potrącona przez samochód osobowy. Ranna została zabrana do szpitala.

Prezydent Duda w Kuleszach: Polska wszędzie jest Polską „A”

Foto: Prezydent Duda w Kuleszach: Polska wszędzie jes...
cz śr, 27 listopada 2019 20:57

- Tak, przyjechałem, żeby podziękować – mówił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podczas wieczornego spotkania z mieszkańcami Kulesz Kościelnych koło Wysokiego Mazowieckiego. W wyborach prezydenckich w 2015 roku zdobył tu największe w kraju poparcie. Teraz prezydent zaczyna kampanię przed wyborami 2020 roku i wystąpienie w Kuleszach miało elementy wyborcze. - Polska wszędzie jest Polską „A”, dlatego, że jest jedna(...) To oznacza także to, że tam gdzie do tej pory dawano mniej, gdzie inwestowano mniej, teraz trzeba zainwestować więcej – mówił Prezydent Duda.

Oszukuje „na gazownika”

Foto: Oszukuje „na gazownika”
cz śr, 27 listopada 2019 15:19

Wczoraj, przed południem, do jednego z mieszkań na terenie Łomży wszedł mężczyzna podając się za pracownika gazowni. Poinformował 79-letnią właścicielkę, że posiadacz kuchenki gazowej musi mieć przy butli zamontowany specjalny czujnik, za który trzeba zapłacić. Kobieta przekazała mężczyźnie 300 złotych. Okazało się, że to był oszust, który w ten sam sposób próbował oszukać także 70-latkę. Policjanci szukają oszusta i ostrzegają przez nim innych.

Pijany i uzbrojony

Foto: Pijany i uzbrojony
cz śr, 27 listopada 2019 14:40

Dwie strzelby oraz amunicję do nich znaleźli policjanci podczas interwencji domowej. Broń należała do 63-latka, który nie miał na nie pozwolenia, ale miał w sobie prawie dwa promile alkoholu.

Zabawki dla psa – 5 przykładów na to, że psy też lubią się bawić

Foto: Zabawki dla psa – 5 przykładów na to, że psy te...
JJS śr, 27 listopada 2019 12:36

Chyba każdy szczęśliwy posiadacz psa, rasowego czy tez zwykłego kundelka, kupił swojemu pupilowi jakąś zabawkę. Mówi się, że psy swoją inteligencją dorównują dwuletniemu dziecku, nic więc dziwnego, że łakną również dobrej zabawy. Zabawki dla psa mają różne funkcje – od typowo edukacyjnych, wspomagających rozwój czworonoga, poprzez te zaspokajające potrzeby, które ludziom są nieznane lub które są przez nas znacznie rzadziej wykorzystywane niż przez psy (na przykład zmysł węchu) aż po te rodzaje zabawek, które uspokajają je i wyciszają. Psy, podobnie jak dzieci, lubią tez mieć swoja ulubioną zabawkę – i niekoniecznie jest to piłeczka.

Prezydent Duda odwiedzi Kulesze Kościelne

Foto: Prezydent Duda odwiedzi Kulesze Kościelne
cz śr, 27 listopada 2019 10:10

W pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2015 roku Andrzeja Dudę poparło tu 78,57% mieszkańców, a w drugiej turze jeszcze więcej aż 93,58%. To były rekordowe wyniki w skali kraju. Ubiegający się o ponowny wybór Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda dziś wieczorem złoży wizytę w Kuleszach Kościelnych.

Kiedy wjedziemy na obwodnice Kupisk i Konarzyc?

Foto: Kiedy wjedziemy na obwodnice Kupisk i Konarzyc?
cz śr, 27 listopada 2019 09:37

- Myślę, że w tym roku będą oddane do użytku obwodnice Kupisk i Konarzyc. Konarzyc chyba jeszcze szybciej niż Kupisk – mówi Marek Olbryś wicemarszałek województwa podlaskiego odpowiedzialny m.in. za inwestycje drogowe województwa. Zbudowane obwodnice dwóch podłomżyńskich miejscowości powstały w ramach przebudowy dróg wojewódzkich nr 645 i 677.

Urząd ma być bardziej przyjazny i dostępny dla mieszkańców

Foto: Urząd ma być bardziej przyjazny i dostępny dla ...
cz śr, 27 listopada 2019 08:58

Mieszkańcy trzynastu gmin z województwa podlaskiego będą mogli załatwić część spraw urzędowych przez Internet. Projekt w partnerstwie z gminami zrealizuje Urząd Marszałkowski w Białymstoku, a zarząd województwa podlaskiego przyznał na ten cel 6 mln 728 tys. zł unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Wśród ue-administrowanych jest miasto Łomża i gmina Łomża.

Przygoda życia Miss Wiktorii z Grajewa w Kambodży

Foto: Przygoda życia Miss Wiktorii z Grajewa w Kambodży
cz wt, 26 listopada 2019 17:28

Wiktoria Wiśniewska z Grajewa w piątek skończyła 18 lat. Ma dowód osobisty i paszport z wizą do Kambodży, gdzie wybiera się w tydzień po urodzinach. - Nigdy dotąd nie byłam za granicą, dlatego bardzo się cieszę, że spełnia się moje marzenie o podróży do egzotycznego kraju - opowiada Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2018 oraz 2. Wicemiss Polski Nastolatek 2018. Biuro Miss Polski wybrało urodziwą grajewiankę na reprezentantkę kraju w Miss Tourism Metropolitan International, międzynarodowym konkursie wdzięku i urody w Phnom Penh, stolicy Kambodży, odległej o około 8500 kilometrów. - Nie nastawiam się nagrodę, a na wielką, niezapomnianą przygodę mojego życia.

Potrącony na pasach

Foto: Potrącony na pasach
cz wt, 26 listopada 2019 17:15

Kierująca volkswagenem kobieta jadąca ul. Zawadzką w Łomży potrąciła mężczyznę przechodzącego po oznaczonym i oświetlony przejściu dla pieszych. Ranny został zabrany do szpitala. Na miejscu wypadku są utrudnienia w ruchu.

O Basi wie wszystko

Foto: O Basi wie wszystko
cz wt, 26 listopada 2019 16:48

Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami. Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić. Basia jest bohaterką serii książek dla dzieci, a jej życiowe historie mądrze i zabawnie opisała Zofia Stanecka. We wtorek i środę autorka ponad stu książek dla dzieci odwiedza Łomżę i okolice miasta.

Nowa asfaltówka z Konarzyc do Łochtynowa

Foto: Nowa asfaltówka z Konarzyc do Łochtynowa
cz wt, 26 listopada 2019 16:18

Ma 870 metrów długości, i jezdnię o szerokości 5 i pół metra. Dzięki niej powstała swoista południowo-zachodnia obwodnica Łomży. W Konarzycach otwarto nowy odcinek ul. Młynarskiej, stanowiącą fragment drogi powiatowej łączącej drogę wojewódzką nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka z drogą krajową nr 61 Łomża – Ostrołęka. Nowa droga jest pierwszą z 12. dróg, które na zbudować lub wyremontować Powiat Łomżyński z dofinansowania z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Potrącenie przy blaszaku

Foto: Potrącenie przy blaszaku
cz wt, 26 listopada 2019 13:38

Samochód osobowy potrącił mężczyznę i - jak wynika z pierwszych informacji – miał przygnieść go do ściany budynku. Do wypadku doszło po godzinie 13. w okolicach blaszaka przy skrzyżowaniu alei Legionów z aleją Piłsudskiego.

Choinka sprzed kościoła Benedyktynek na Starym Rynku

Foto: Choinka sprzed kościoła Benedyktynek na Starym ...
cz wt, 26 listopada 2019 13:13

Jedni mówili, że to świerk kłujący, inni twierdzili, że jodła, lecz przechodnie i pracownicy sklepów, instytucji i firm na krótkiej trasie z ulicy Dwornej Giełczyńską na Stary Rynek z podekscytowaniem cieszyli się, że choinka miejska wjeżdża do centrum ponad 600-letniej starówki Łomży. Drzewo ma około 17 metrów długości, waży ponad 4 tony, a u podstawy mierzy w najszerszym miejscu pnia 58 centymetrów przekroju. Dużo, prawie dwa razy więcej, niż wynosi 33-centymetrowa średnica rury, która jest wkopana na głębokość około metra. Robotnicy musieli się ostro naciąć, żeby „naostrzyć” pień i wstawić choinkę, która we wtorkowy ranek jeszcze rosła przy kościele Panien Benedyktynek.

„Łomża” wróci na imprezy Łomży

Foto: „Łomża” wróci na imprezy Łomży
cz wt, 26 listopada 2019 13:10

Dni Miasta w czerwcu, Gościniec Łomżyński w sierpniu i jeszcze jedna impreza w ramach łomżyńskich wakacji. Na trzech dużych miejskich imprezach w 2020 roku ma być piwo Łomża. O zacieśnieniu współpracy z właścicielem marki „Łomża” poinformował prezydent Mariusz Chrzanowski i Michał Szabłowski dyrektor Browaru Łomża należącego dziś do firmy Van Pur.

Trudne „początki elektromobilności” w Łomży

Foto: Trudne „początki elektromobilności” w Łomży
cz wt, 26 listopada 2019 11:54

Dziesięć dni potrzebowali miejscy urzędnicy, aby spróbować wyjaśnić dlaczego uruchomione przed rokiem ładowarki do aut elektrycznych zostały wyłączone. Zaalarmował nas Czytelnik, który po zapowiedziach władz miasta, że „nie boimy się nowoczesności, chcemy być miastem nowoczesnym” kupił sobie auto elektryczne. - Obecnie nie mam gdzie go ładować, a sam zakup choć bardzo drogi okazał się bezcelowy – napisał dodając, że „osobiście czuje się wprowadzony w błąd przez władze miasta”. Okazuje się, że przekazane nam tłumaczenia miejskich urzędników są zupełnie inne niż te, jakie miał od nich usłyszeć Czytelnik.

Droga „objęta patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej”

Foto: Droga „objęta patronatem Ministerstwa Obrony Na...
cz wt, 26 listopada 2019 10:05

W projekcie przyszłorocznego budżetu województwa podlaskiego nie ma środków na zapowiadany remont drogi wojewódzkiej nr 677 od Konarzyc do Śniadowo. Podczas wczorajszej sesji Sejmiku dopytywał o to radny Jacek Piorunek: Czy to znaczy, że uzdrawianie tej drogi nie będzie kontynuowane? Odpowiedzialny za inwestycje drogowe wicemarszałek Marek Olbryś zapewniał, że droga zostanie wyremontowana bo „ta trasa jest objęta patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej”, ale „nie możemy nagłaśniać tej sprawy”.

« · «« · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · 26 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę