Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Nowy prezes Sądu Okręgowego w Łomży

Główne zdjęcie
Sąd Okręgowy w Łomży

Sędzia Wiesława Kozikowska, która przez 6 lat była wiceprezesem Sądu Okręgowego w Łomży, została powołana przez ministra sprawiedliwości Adama Bodnara na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego. Dokument powołania na 6-letnią kadencję obowiązuje od wtorku, 21. maja 2024 r. Prezes Wiesława Kozikowska obejmuje obowiązki kierowania Sądem Okręgowym po dotychczasowym prezesie sędzim Janie Leszczewskim.

Sędzia Wiesława Kozikowska urodziła się w Kolnie w 1959 r. Ukończyła studia na wydziale prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w 1981 r. Aplikację sędziowską pozaetatową zrealizowała w ówczesnym Sądzie Wojewódzkim w Łomży, pracując jednocześnie jako referendarz w Oddziale PZU w Łomży. Po zdanym egzaminie sędziowskim uzupełniła kwalifikacje zdanym egzaminem radcowskim. Od 1990 r. była sędzią w wydziale gospodarczym Sądu Rejonowego w Łomży. Od lipca 2006 r. pracowała na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w wydziale cywilnym, gdzie nadal orzeka. W maju 2018 r. została powołana na wiceprezesa Sądu Okręgowego w Łomży, którego prezesem właśnie została. Sędzia Wiesława Kozikowska była ponadto przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej w Łomży w wyborach samorządowych 7. kwietnia 2024 r. i jest przewodniczącą MKW w Łomży w wyborach do Parlamentu Europejskiego 9. czerwca 2024 r. 

Wśród rozlicznych obowiązków i kompetencji, prezes Sądu Okręgowego jest zwierzchnikiem służbowym sędziów, referendarzy sądowych, asystentów sędziów sądu, kierownika i specjalistów opiniodawczego zespołu sądowych specjalistów. Prezes Sądu Okręgowego sprawuje wewnętrzny nadzór administracyjny nad działalnością administracyjną sądu okręgowego i sądów rejonowych, działających w okręgu sądowym w: Łomży, Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem, Zambrowie. 

W ciągu najbliższych tygodni można spodziewać się również powołania, na wniosek nowej prezes Sądu Okręgowego, nowego wiceprezesa SO. Natomiast sędzia SO Jan Leszczewski nadal będzie prowadzić rozprawy karne w Sądzie Okręgowym w Łomży. Dodajmy: sędzia Jan Leszczewski od sierpnia 2013 r. jest komisarzem wyborczym Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży. 

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę