Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Sukces łomżyńskich policjantów

Łomżyńscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili i zatrzymali 11 oszustów, którzy sprzedawali nieistniejące samochody. Zatrzymania miały miejsce we Wrocławiu i Rzeszowie, a łomżyńscy śledczy zajęli się tematem, gdy zgłosił się do nich oszukany mieszkaniec powiatu.

Sprzedaż na odległość, gdy nie widać sprzedającego i przedmiotu transakcji, w dużej części opiera się na zaufaniu. To wykorzystują oszuści, którzy wystawiając wartościowe przedmioty, po otrzymaniu zaliczki znikają. 

Łomżyńscy operacyjni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie Rzeszowa oraz Wrocławia, przy wsparciu mundurowych z Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Rzeszowa, zatrzymali 11 osób trudniących się oszustwami na terenie całego kraju. W tej grupie są kobiety i mężczyźni w wieku od 17 do 48 lat. Jak czytamyw komunikacie, ich przestępczy proceder polegał na zamieszczaniu na popularnych portalach internetowych ogłoszeń o sprzedaży samochodów klasy premium. Warunkiem kupna auta była wpłata 20-procentowej zaliczki na podane przez sprzedawców konto. W rzeczywistości osoby te nie posiadały tych pojazdów, więc po otrzymaniu zaliczki, które wahały się od 20 do 90 tysięcy złotych, kontakt z ogłoszeniodawcą urywał się. 

Działając w ten sposób podejrzani oszukiwali osoby w całej Polsce. Sprawą zainteresowali się łomżyńscy policjanci, po tym jak zgłosił się do nich mieszkaniec powiatu, który został w ten sposób oszukany.

Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępczym procederem mogą mieć osoby z województwa dolnośląskiego. Do tej sprawy policjanci zatrzymali 11 osób z Wrocławia i okolic, z czego dwóch mężczyzn decyzją sądu trafiło do aresztu. Siedem osób dostało dozór policji. Sąd zastosował także poręczenia majątkowe na łączną kwotę 70 tysięcy złotych. 

Mundurowi znaleźli i zajęli mienie ruchome należące do przestępców warte 460 tysięcy złotych i nie wykluczają ponownych zabezpieczeń, gdyż sprawa ma charakter rozwojowy.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Łącznie policjanci postawili 181 zarzutów, w tym oszustwa, prania pieniędzy oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Łączna kwota strat przekroczyła milion złotych. 

Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

źródło: KMP Łomża

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę