Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Nowy wóz łomżyńskich strażaków. Kosztował 800 tys zł

Główne zdjęcie
fot. www.straz.bialystok.pl

Nowy średni samochód gaśniczy otrzymali dziś strażacy z Łomży. To jeden z pojazdów pożarniczych zakupionych przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku w ramach unijnego projektu pn. „Wzrost zabezpieczenia ludności i środowiska województwa podlaskiego przed pożarami i skutkami katastrof ekologicznych dzięki doposażeniu straży pożarnej w nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy”. Dziś w Białymstoku przekazano sześciu jednostkom PSP siedem samochodów.

W sumie w ramach tego projektu strażacy kupią 10 pojazdów. Łączna wartość przedsięwzięcia to blisko 7,5 mln złotych z czego z unijne dofinansowanie przekracza 6,3 mln złotych. Jak podaje st. kpt. Marcin Janowski z KW PSP w Białymstoku dziś kluczyki do samochodów otrzymali szefowie  jednostek PSP w Białymstoku (dwa średnie samochody gaśnicze), Łomży (średni gaśniczy), Hajnówki (ciężki gaśniczy), Moniek (średni gaśniczy), Sokółki (ciężki gaśniczy) i Wysokiego Mazowieckiego (średni gaśniczy).
- Każdy ma wyposażenie dopasowane do potrzeb jednostki do której trafi - podkreśla Jankowski.
Do Łomży trafił samochód ze zmniejszonym zbiornikiem na wodę, ale za to z większą ilością specjalistycznego sprzętu, nie tylko gaśniczego, bo to ma być wóz ratownictwa technicznego, który będzie wyjeżdżał np. do wypadków drogowych.

- Na razie nie mogę powiedzieć kiedy samochód dojedzie do Łomży, bo są jeszcze kwestie z jego zarejestrowaniem. Sądzę, że w przeciągu kilku dni – mówi Ireneusz Denysiuk, Komendant Miejskiej PSP w Łomży, dodając, że ten wóz  bardzo poprawi bezpieczeństwo w Łomży i regionie.
Samochód, który dziś oficjalnie został przekazany łomżyńskim strażakom, wraz z profesjonalnym wyposażeniem, kosztował ok. 800 tysięcy złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę