Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Zyskiem podzielą się ze szpitalem...

„Prezydent jako jedyny właściciel Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (w Łomży – dop.red.) ma prawo decydować o podziale zysku wypracowanego przez spółkę” - czytamy w informacji, którą otrzymaliśmy z ratusza. Jest w niej potwierdzenie, że pieniądze „odebrane” MPEC-owi – niemal 1/3 jego ubiegłorocznego zysku - mają zostać przeznaczone na dofinansowanie zakupu tomografu komputerowego przez łomżyński szpital.

- Z uzyskanego w ubiegłym roku zysku w wysokości prawie 1,25 mln zł prezydent zdecydował się przejąć 400 tys. zł. Decyzja ta nie powinna wpłynąć niekorzystnie na działalność MPEC - napisał Łukasz Czech w odpowiedzi na nasze pytania, dodając, że „pozostała kwota z wypracowanego zysku została do dyspozycji spółki”.
Pieniądze przejęte od miejskiej spółki, która dostarcza ciepło do większości mieszkańców Łomży mają zostać przeznaczone na zakup tomografu przez łomżyński szpital.
- Do Prezydenta Łomży z prośbą o dofinansowanie kwotą 500 tys zł zakupu tomografu dla łomżyńskiego szpitala zwrócił się Marszałek Województwa Podlaskiego – podaje Czech.
Pieniądze te prezydent chce uzbierać przejmując „400 tys zł z zysków MPEC oraz 25 tys zł z dywidendy MPWiK i 75 tys zł ze środków własnych budżetu miasta”.
Decyzję w sprawie odpowiednich zmian w budżecie w tej kwestii na radni Łomży mają podjąć na najbliższej sesji.
- Z podobną prośbą Marszałek zwrócił się również do Prezydenta Suwałk i tam Rada Miejska stosowną uchwalę w tej kwestii już podjęła. Przypuszczalny koszt zakupu jednego tomografu wynosi około 2,5 mln zł – podaje Łukasz Czech.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę