Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 14 lipca 2020 napisz DONOS@

Roztrzygnięcie konkursu im. Jana Kulki w sieci

Foto: Roztrzygnięcie konkursu im. Jana Kulki w sieci
mm nie, 10 maja 2020 09:50

Piotr Piątek z Kołobrzegu zwyciężył w XVIII Konkursie Poetyckim im. Jana Kulki, powtarzając w ten sposób swój sukces z roku 2015. – Nie spodziewałem się, że uda mi się tu znowu wygrać i jestem bardzo szczęśliwy! – mówi Piotr Piątek. – Ogromnie żałuję, że nie mogłem znowu przyjechać do Łomży, bo atmosfera tego poetyckiego spotkania była wtedy wspaniała i cieszyłem się, że znowu czegoś takiego doświadczę – może uda się za rok albo za kolejne pięć lat, zgodnie z moim nazwiskiem! Dalsze miejsca zajęli: Elżbieta Galoch, Rafał Baron, Marian Lech Bednarek i Katarzyna Caryńska, a autorką najciekawszego zestawu wierszy o tematyce łomżyńskiej okazała się Aleksandra Jokiel. Ogłoszenie wyników odbyło się w sieci, na stronie organizującego konkurs Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych.

Finał poetyckiego konkursu w sieci

Foto: Finał poetyckiego konkursu w sieci
cz wt, 05 maja 2020 12:04

Wszystkie imprezy i wydarzenia kulturalne zostały odwołane, ale XVIII Konkurs Poetycki im. Jana Kulki zostanie rozstrzygnięty. – 9. maja o godz. 19:00 zapraszamy na specjalnie przygotowaną relację online z finału naszego konkursu – mówi Krzysztof Zemło, dyrektor Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. – Został on ogłoszony jeszcze przed pandemią, autorzy nadsyłali wiersze – nie mogliśmy ich zawieść! – Jestem wzruszona i szczęśliwa, że konkurs nie został odwołany – dodaje Barbara Kulka. – Jan w żadnym konkursie nie miał tak licznej publiczności jak ta, która będzie w sobotę śledzić ogłoszenie wyników w internecie – cieszę się, że technologia przyszła nam w sukurs, że poezja zawsze przetrwa, jak sytuacja nie byłaby trudna!

Internetowy koncert łomżyńskich filharmoników

Foto: Internetowy koncert łomżyńskich filharmoników
cz cz, 23 kwietnia 2020 17:27

Orkiestra Filharmonii Kameralnej zaprezentuje w sobotę swój pierwszy koncert online. Każdy z 16. muzyków nagrywał swoje partie oddzielnie, nie tylko w Łomży. Całość poprowadził Jan Miłosz Zarzycki, nagrania zmiksował Sławomir Dubowski, a solistą tego niecodziennego koncertu będzie tenor Jacek Szymański. – Cieszę się bardzo, że pierwszy koncert internetowy Filharmonii Kameralnej odbędzie się z moim udziałem – mówi Jacek Szymański. – Kosztowało nas to dużo pracy, bo przy połączeniu online były różnice w tempie i w rytmie, nie korzystaliśmy też z profesjonalnego sprzętu czy mikrofonów. Udało się jednak wszystko zgrać i w sobotę zapraszam wszystkich do słuchania i oglądania, bo w tych trudnych czasach muzyki nie może zabraknąć!

„NA FALI” ma podium!

Foto: „NA FALI” ma podium!
cz cz, 16 kwietnia 2020 13:40

Zdjęcie Magdaleny Duchnowskiej, uczennicy klasy Va ze Szkoły Podstawowej nr2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży, zatytułowane „NA FALI”, zajęło trzecie miejsce w kategorii „zdjęcie młodego fotografa” do 15 lat, w VIII Konkursie Fotograficznym pn. „Ptaki w polskim krajobrazie jesienno - zimowym” zorganizowanym przez Ostrowskie Stowarzyszenie „LUDZIE Z PASJĄ”.

Filmowe nagrody Doc.Camera rozdane

Foto: Filmowe nagrody Doc.Camera rozdane
cz cz, 16 kwietnia 2020 10:01

Łomża ma swój festiwal filmowy – I Młodzieżowy Festiwal Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych Doc.Camera. Może to zdanie jest jeszcze trochę na wyrost, bo trwająca pandemia nie pozwoliła twórcom tego festiwalu w pełni zrealizować projektu z nim związanego – zorganizować gali rozdania nagród festiwalowych i przeprowadzić warsztatów filmowych dla osób uczestniczących w festiwalu, ale filmy przesłane na Doc.Camera zostały właśnie ocenione przez profesjonalne jury i uhonorowane nagrodami.

Studencki KONCERT LIVE prosto z kuchni Funkasanki

Foto: Studencki KONCERT LIVE prosto z kuchni Funkasanki
cz wt, 14 kwietnia 2020 11:46

Kawkę? Herbatkę? A może koncert? Usiądźcie wygodnie i... spędźcie wtorkowy wieczór przy muzyce na żywo. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na KONCERT LIVE prosto z kuchni zespołu Funkasanki z Łomży.

30 teatralnych lat Marzanny Gawrych

Foto: 30 teatralnych lat Marzanny Gawrych
cz cz, 09 kwietnia 2020 09:54

Zagrała w ponad 50 spektaklach łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora, kreując liczne postaci w spektaklach dla najmłodszych widzów. Grała też z sukcesami w „Balladynie”, „Kartotece”, „Pasji” czy w „Procesie”, ale jej ulubioną rolą jest tytułowa w baśni dla dzieci „Tymoteusz i Psiuńcio” Jana Wilkowskiego. Od lat zaszczepia też teatralną pasję wśród dzieci i młodzieży, prowadząc amatorskie grupy i teatry, uczestnicząc w licznych warsztatach w TLiA czy w szkołach. I mimo wielu osiągnięć czy odznaczeń zapowiada, że to jeszcze nie koniec, bo wciąż jest gotowa na nowe wyzwania. – Te 30 lat minęło jak jeden dzień! – mówi Marzanna Gawrych. – To był czas bardzo ekscytujący i ciekawy, taka wielka, teatralna przygoda, nie tylko wykonywany zawód – cieszę się, że nie tylko dla mnie, ale też dla kilku pokoleń naszych widzów.

Kultura w sieci na czas pandemii

Foto: Kultura w sieci na czas pandemii
cz cz, 02 kwietnia 2020 10:41

Nie ma koncertów, wystaw, spektakli teatralnych, spotkań autorskich, zajęć dla młodszych i starszych, nie można wypożyczać książek w bibliotekach. Wszystkie łomżyńskie instytucje i placówki kulturalne są zamknięte z powodu pandemii wirusa COVID-19. Życie kulturalne przeniosło się więc do sieci. Zdalnie można oglądać rejestracje przedstawień Teatru Lalki i Aktora i koncertów orkiestry Filharmonii Kameralnej, wysłuchać bajek z biblioteki, a nawet uczestniczyć w zajęciach z instruktorami MDK-DŚT. To dopiero początek ekspansji łomżyńskiej kultury online. Jan Miłosz Zarzycki zapowiada wyjątkowy, zdalny koncert łomżyńskich filharmoników z Jackiem Szymańskim, a dom kultury ruszył z akcją „MDK-DŚT Pełna Kultura w domu”, w ramach której Magda Sinoff w najbliższą sobotę zaprasza na koncert „Czas nas uczy pogody”.

Festiwal WALIZKA przeniesiony na wrzesień!

Foto: Festiwal WALIZKA przeniesiony na wrzesień!
cz pon, 23 marca 2020 16:07

- Mamy nadzieję, że dzięki tej decyzji uda nam się zachować zarówno program festiwalu, jak i najwyższy poziom wydarzenia, jakim jest festiwal WALIZKA – mówi Jarosław Antoniuk dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży informując o przeniesieniu 33. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA z czerwca na wrzesień 2020 r. - W tej sytuacji nic innego nie mogłem zrobić – dodaje.

Miasto odwołuje imprezy... na razie do końca maja

Foto: Miasto odwołuje imprezy... na razie do końca maja
cz pt, 20 marca 2020 13:24

- W związku z pandemią koronawirusa i ogłoszonym standem epidemicznym oraz ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, wszystkie planowane do końca maja 2020 r. wydarzenia kulturalno – rozrywkowe, których organizatorem lub współorganizatorem jest Urząd Miejski w Łomży, zostają odwołane – przekazał Łukasz Czech. - Decyzja taka została podjęta, gdyż w tej chwili nie wiadomo, jak długo może potrwać wprowadzony przez rząd zakaz organizowania imprez masowych i zgromadzeń powyżej 50 osób.

Kobiece oblicze jazzu

Foto: Kobiece oblicze jazzu
cz wt, 10 marca 2020 09:14

O.N.E. Quintet oczarował publiczność podczas kolejnego koncertu jazzowego cyklu w MDK-DŚT. Formacja złożona wyłącznie z młodych, bardzo utalentowanych i utytułowanych już instrumentalistek, zagrała program oparty na debiutanckiej płycie „One“. Poza kompozycjami autorskimi pojawiły się też ciekawostki w rodzaju jazzowej wersji ludowego utworu „Drożyna“ czy „Niekochana“ Krzysztofa Komedy, a na bis zabrzmiała premierowa kompozycja, jeszcze bez tytułu. Organizatorzy zapowiadają już kolejne koncerty, zarówno młodych wykonawców, jak też gwiazd polskiego jazzu, ciesząc się, że przyciągają one coraz liczniejszą publiczność.

Dyliżansu powrót do Łomży

Foto: Dyliżansu powrót do Łomży
cz pon, 09 marca 2020 08:10

Zambrowski Dyliżans to jedna z kultowych rockowych grup naszego regionu. Pod różnymi nazwami funkcjonował od roku 1986, nagrał kilka kaset demo, zagrał sporo koncertów, w tym podczas węgorzewskiego festiwalu czy na Muzycznym Campingu w Brodnicy. Rozpadł się w końcu lat 90., ale po reaktywacji nie tylko wydał retrospektywną płytę, ale też wrócił do grania. - Po długiej przerwie zawitał też do Łomży, gdzie w pubie „Pod ratuszem” zagrał entuzjastycznie przyjęty przez młodszych i starszych słuchaczy koncert. – W Łomży zagraliśmy nasz pierwszy koncert, tu nagrywaliśmy z łomżyńskimi kapelami pierwsze kasety i wróciliśmy tu po ćwierć wieku! – mówi Piotr Klocek, zapowiadając kolejny koncert w Łomży po wydaniu nowej płyty.

Muzyczne życzenia dla pań

Foto: Muzyczne życzenia dla pań
cz pt, 06 marca 2020 08:11

Sympatyczny prezent z okazji Dnia Kobiet przygotowała dla pań Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego. Orkiestrę poprowadził holenderski dyrygent Joost Smeets, a solistami było trzech śpiewaków: tenor Sławomir Naborczyk, baryton Jakub Milewski i bas Piotr Lempa. Wykonali najpiękniejsze arie operowe i operetkowe, musicalowe przeboje oraz słynne neapolitańskie pieśni, a wszystkie obecne na koncercie kobiety otrzymały tulipany. – Zawsze obdarowujemy panie na Dzień Kobiet kwiatami, ale kwiaty zwiędną prędzej czy później, a wspomnienia po koncercie na pewno pozostaną na długo! – mówi Jakub Milewski.

Piękno regionu w słowie i w fotografii

Foto: Piękno regionu w słowie i w fotografii
cz cz, 05 marca 2020 08:23

Blisko sto osób z licznych burs, internatów i szkół podstawowych uczestniczyło w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko – Fotograficznym „Podlasie w moim sercu”, zorganizowanym przez Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Najlepszymi fotografami okazali się Piotr Olszewski oraz Wiktoria Kośnik, a recytatorami Amelia Aleksandra Turek oraz Dominika Krawczyk, która oczarowała jury i publiczność nie tylko kurpiowskim strojem, ale też gwarową gadką autorstwa Leszka Czyża.

Muzyczny prezent nie tylko dla pań

Foto: Muzyczny prezent nie tylko dla pań
cz śr, 04 marca 2020 10:53

Tuż po Dniu Kobiet w MDK-DŚT zagra O.N.E. Quintet. To jeden z nielicznych zespołów jazzowych tworzonych wyłącznie przez kobiety, grający bardzo eklektyczną i urozmaiconą muzykę. Saksofonistka Monika Muc i skrzypaczka Dominika Rusinowska zdobywały nagrody na łomżyńskim Novum Jazz Festival w 2018 oraz 2013 roku. Skład grupy dopełniają pianistka Paulina Atmańska, kontrabasistka Kamila Drabek i perkusistka Patrycja Wybrańczyk, pochodząca z muzycznej rodziny związanej z Sinfonia Varsovia. – Na żywo grają niesamowicie, każda z nich jest ogromną indywidualnością – podkreśla Mirosław Dziewa, znawca jazzu i dyrektor NJF. – Sekcja perfekcyjna, z przepięknym kontrabasem i harmoniczne grającą pianistką, no i te solistki – na tym koncercie trzeba być!

Autostopem przez świat

Foto: Autostopem przez świat
cz wt, 03 marca 2020 09:12

Urodziny spędzone z nomadami na Saharze. Tytuł honorowego obywatela jednego z irańskich miast. Przyjaźń z ambasadorem Australii w Pradze. To tylko niektóre z przygód, których doświadczył podczas podróży autostopem po świecie 20-letni Jędrzej Lutostański. Przez ponad dwa lata zwiedził blisko 30 państw w Europie, Afryce i Azji. – Zwiedziłem, to znaczy przejechałem je na wskroś autostopem, nie było to jednodniowe zwiedzanie – mówi młody podróżnik. W planach ma kolejne wyprawy, w tym podróż dookoła świata. O swej podróżniczej pasji opowiedział uczestnikom cyklicznych spotkań „Fotograficzne wędrówki” w Galerii Pod Arkadami.

Pierwszy koncert Finów w Łomży i w Polsce

Foto: Pierwszy koncert Finów w Łomży i w Polsce
cz pon, 02 marca 2020 08:16

Strider z Finlandii rozpoczął w Łomży polską część trasy „Tour Of The Baltic Sea”, obejmującej również Łotwę, Litwę i Estonię. W pubie „Pod ratuszem” grupa promowała debiutancki album „Dominion Of Steel” zagrała też covery Manowar oraz Running Wild i została świetnie przyjęta przez fanów oldschoolowego hard 'n' heavy lat 80. – You're fuckin' amazing! – komplementował publiczność wokalista Niko Mattila, dodając, że tak entuzjastycznego przyjęcia jeszcze nie doświadczyli, więc na pewno jeszcze do Łomży wrócą.

Radosny konkurs pod patronatem Pani Hanki

Foto: Radosny konkurs pod patronatem Pani Hanki
mm nie, 01 marca 2020 11:35

Siedem nagród i wyróżnień zdobyli reprezentanci Łomży podczas 14. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. Jury pod przewodnictwem profesora Jana Zdziarskiego najwyżej spośród nich oceniło debiutujących w konkursie Magdę Jemielitą (trzecia w kategorii monolog/wiersz) oraz Kacpra Żmudę (trzeci wśród wokalistów). – Kiedy miano ogłaszać trzecie miejsce powiedziałem sobie: No, Kacper, wyróżnienia już były, więc jeśli masz dostać jakąś nagrodę, to wyżej jak trzecia nie będzie – mówi Kacper Żmuda ze Studia Wokalnego ROK. – I udało się, z czego bardzo się cieszę, bo śpiewam przecież może od półtora roku, a w tym konkursie debiutowałem! Grand Prix zdobyła białostoczanka Alicja Gudowska, ubiegłoroczna zwyciężczyni kategorii piosenka.

Dawne zwyczaje ciągle żywe

Foto: Dawne zwyczaje ciągle żywe
cz pon, 24 lutego 2020 08:48

Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu, kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży oraz zespół Herody ze Zbójnej zajęły trzy pierwsze miejsca w kategorii dzieci i młodzieży podczas Przeglądu Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego. Jury imprezy, odbywającej się tradycyjnie w Regionalnym Ośrodku Kultury, doceniło też łomżyński zespół Maryna, przyznając mu wyróżnienie w kategorii „Herody, Z gwiazdą, Z kozą” zespołów dorosłych. – Podtrzymujemy dawne tradycje i zwyczaje! – podkreśla dyrektor ROK Jarosław Cholewicki, ciesząc się, że regionalne tradycje są kultywowane przez kolejne pokolenia, w tym dzieci i młodzież.

Łomża gotowa na „Radość spod kapelusza”

Foto: Łomża gotowa na „Radość spod kapelusza”
cz pon, 24 lutego 2020 08:06

13. młodych recytatorów i wokalistów z łomżyńskich szkół oraz placówek kulturalnych zakwalifikowało się do finału XIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. – Było z czego wybierać! – mówi jedna z jurorek Magda Sinoff, ciesząc się, że młodzież sięga po wartościowe teksty i piosenki prawdziwych mistrzów. W sobotę 29. lutego zwycięzcy eliminacji powiatowych będą rywalizować z uczestnikami z całego kraju, mając za patronkę najsłynniejszą łomżyniankę Hankę Bielicką.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę