Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Międzynarodowe sukcesy Damiana Śliwińskiego

Foto: Międzynarodowe sukcesy Damiana Śliwińskiego
mm śr, 30 grudnia 2020 12:36

Damian Śliwiński został podwójnym laureatem międzynarodowego The Riga Symphony Festival na Łotwie. Zdobył tam Złotą Symfonię, to jest odpowiednik I miejsca w kategorii „Piosenka w języku ojczystym“ oraz Srebrną Symfonię w kategorii „Światowy hit“. To dalszy ciąg pasma sukcesów utalentowanego artystycznie 17-latka, również niedawnego laureata międzynarodowych festiwali na Litwie, w Hiszpanii i we Włoszech oraz dwóch konkursów ogólnopolskich.

Edukacyjna płyta dla najmłodszych

Foto: Edukacyjna płyta dla najmłodszych
mm wt, 29 grudnia 2020 09:48

Żaklina Olchowik wydała autorską płytę projektu edukacyjnego Bobobit. CD „Na początek” zawiera, utrzymane w różnych rytmach, śpiewanki i rytmiczanki we wszystkich skalach modalnych według teorii uczenia muzyki namłodszych, autorstwa profesora Edwina Eliasa Gordona i jest to jedno z nielicznych wydawnictw tego typu. O warstwę muzyczną tego wprowadzenia dziecka w świat dźwięków zadbali wyśmienici instrumentaliści, w tym Filharmonii Kameralnej, czerpiąc też z muzyki ludowej i jazzu. – Dzięki tej płycie rodzice mogą rytmizować i śpiewać z dziećmi również w domu, co jest świetnym dopełnieniem zajęć i startem do muzycznej edukacji dziecka – mówi Żaklina Olchowik, zapowiadając kolejne takie płyty, adresowane również do starszych dzieci.

Muzyczny prezent na święta

Foto: Muzyczny prezent na święta
mm so, 26 grudnia 2020 09:43

Specjalny koncert świąteczny zarejestrowała Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Orkiestrę poprowadził Jan Miłosz Zarzycki, a jako solistka zaprezentowała się wybitnie utalentowana, młodziutka skrzypaczka Marta Dettlaff. Jej występ w Łomży to dodatkowa nagroda po zdobyciu Grand Prix II Konkursu Skrzypcowego Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej w Częstochowie, ufundowana przez Filharmonię Kameralną. – Pracujemy intensywnie, nie chcemy przerywać działalności, bo jest ona naszym powołaniem – mówi Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej. – Dlatego musimy i chcemy koncertować dla naszej publiczności i wydawać płyty, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie.

O samotności Świętej Rodziny śpiewa Eryk Mroczko

Foto: O samotności Świętej Rodziny śpiewa Eryk Mroczko
mm pt, 25 grudnia 2020 11:12

"Dawna kolęda brzmi, kołysze Dzieciątko do snu... Trzej królowie z darami, pasterze i aniołów chór..." - zaśpiewał uroczyście Eryk Mroczko, utalentowany 22-letni łomżyniak, gitarzysta, absolwent I LO i student Politechniki Warszawskiej.

O Jezusie na kwarantannie śpiewa Maciek Urban

Foto: O Jezusie na kwarantannie śpiewa Maciek Urban
mm cz, 24 grudnia 2020 13:50

Po raz pierwszy spróbowali współpracy artystycznej dwaj niezwykle utalentowani muzycy młodego pokolenia: gitarzysta Eryk Mroczko z Łomży z pianistą Maciejem Urbanem z Warszawy. Okazją do spotkania - choć jeszcze nie osobiście, z racji od marca zalecanej izolacji w okresie epidemii covid - była propozycja skomponowania "Łomżyńskiej kolędy na święta Bożego Narodzenia Anno Domini 2020". To dziewiąty od 2011 r. utwór cyklu kolęd, zaproponowanego przez Artura Filipkowskiego.

Świąteczna piosenka pracowników ROK-u

Foto: Świąteczna piosenka pracowników ROK-u
mm śr, 23 grudnia 2020 16:20

Pracownicy Regionalnego Ośrodka Kultury nagrali piosenkę „Świąteczny czas”, do której zrealizowali również teledysk. Optymistyczny, dający nadzieję na lepszą przyszłość tekst napisała wokalistka Agnieszka Żemek-Pawczyńska, autorem efektownej muzyki jest pianista i realizator nagrania Grzegorz Sekmistrz. – Dyrektor Jarosław Cholewicki uznał, że skoro i tak jesteśmy ograniczeni, to możemy to wykorzystać, zrobić coś we własnym gronie – mówi Agnieszka Żemek-Pawczyńska. – Tak narodził się spontaniczny pomysł świątecznej piosenki i teledysku z naszym udziałem. Salę ze sceną przekształciliśmy w świąteczny pokój, tylko kilka ujęć zostało zrealizowanych w parku przy świątecznych dekoracjach, kiedy jeszcze był śnieg.

Rozśpiewane Gwiazdkowe Nutki online

Foto: Rozśpiewane Gwiazdkowe Nutki online
mm nie, 20 grudnia 2020 10:42

Antoni Kamiński, Oliwia Winiarek, Olga Szlesińska i Oliwia Moczydłowska zwyciężyli w X Festiwalu Piosenki Świątecznej Gwiazdkowe Nutki 2020. Jury doceniło jeszcze 18. innych wokalistów, z których najmłodsza Olga Święćkowska ma zaledwie cztery lata. Zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Kultury i Fundację Sztuk i Dialogu impreza odbyła się w formie online, jedynej możliwej w obecnej sytuacji.

Festiwal „Big Bit” w sieci

Foto: Festiwal „Big Bit” w sieci
mm pt, 18 grudnia 2020 16:38

Przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń na XIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Big Bit” Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. Zmienił się też zasięg imprezy, która obejmuje obecnie północno-wschodnią Polskę, nie tylko dzieci i młodzież z Łomży, jej okolic i ościennych powiatów. – Uznaliśmy, że w sytuacji, kiedy i tak wszystko odbywa się online i trzeba nadsyłać nagrania, takie terytorialne ograniczenie nie ma sensu – mówi inicjator i organizator festiwalu Bernard Karwowski. – W tym roku bohaterką Big Bitu jest legendarna Kora – Olga Jackowska. Można nagrywać piosenki Maanamu czy jej solowe utwory – wybór jest ogromny, dlatego liczymy, że jury pod przewodnictwem wokalisty Oddziału Zamkniętego Krzysztofa Jaryczewskiego będzie miało komu przyznawać nagrody!

28. Festiwal Piosenki Przedszkolaków MAMA, TATA i JA

Foto: 28. Festiwal Piosenki Przedszkolaków MAMA, TATA...
mm pt, 18 grudnia 2020 13:45

Kacper Frączek z Publicznego Przedszkola Nr 15 zdobył I miejsce w tegorocznych, zdalnych eliminacjach miejskich Festiwalu.

Familijny koncert mikołajkowy online

Foto: Familijny koncert mikołajkowy online
mm nie, 13 grudnia 2020 12:00

Bajkę „O wiedźmie Batucie i zaczarowanej nucie“ dla najmłodszych słuchaczy przygotowała orkiestra Filharmonii Kameralnej im Witolda Lutosławskiego. Z racji pandemicznych ograniczeń nie mogła być zaprezentowana na żywo, ale została wcześniej nagrana i można ją oglądać w sieci. Autorką scenariusza bajki jest Beata Młynarczyk, w roli narratorki wystąpiła aktorka Teatru Lalki i Aktora Beata Antoniuk, solistką była wybitna flecistka Hanna Turonek, a orkiestrę poprowadził Czesław Grabowski. – To wspaniały koncert: interesująca bajka z sympatycznym tekstem, która może zaciekawić nie tylko dzieci, ale też dorosłych, bo jej warstwa muzyczna jest bardzo różnorodna i dopracowana – mówi Czesław Grabowski.

Pieniądze z ministerstwa dla łomżyńskich instytucji kultury

Foto: Pieniądze z ministerstwa dla łomżyńskich instyt...
mm so, 12 grudnia 2020 12:15

Teatr Lalki i Aktora oraz Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży otrzymały dofinansowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Nie są to jakieś oszałamiające kwoty, pozwolą jednak obu instytucjom sfinalizować realizowane właśnie projekty: w przypadku teatru pieniądze zostaną przeznaczone na wynagrodzenia pracowników i honoraria twórców; orkiestra pokryje dzięki nim część kosztów nagrania i wydania dwóch płyt, które ukażą się już wkrótce.

Biblioteka z Podgórza wyróżniona

Foto: Biblioteka z Podgórza wyróżniona
mm pt, 11 grudnia 2020 10:30

Jako piąta w Polsce i pierwsza w województwie podlaskim została wskazana Biblioteka Gminy Łomża w Podgórzu. W najnowszym Rankingu Bibliotek przygotowanym przez Instytut Książki i dziennik Rzeczpospolita, instytucja kultury i czytelnictwa z Podgórza została ponownie nagrodzona. Zestawienie wygrało Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Sianowie.

Łomżynianka doceniona na ogólnopolskim festiwalu wokalnym

Foto: Łomżynianka doceniona na ogólnopolskim festiwal...
mm pt, 11 grudnia 2020 08:23

Katarzyna Boguska, Solistka Studia Wokalnego eMDeK z Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży prowadzonego przez Magdę Sinoff, zdobyła II Nagrodę w II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Organizatorem Festiwalu było Lipskie Centrum Kultury.

Piotr Domalewski z nominacją do Paszportu "Polityki"

Foto: Piotr Domalewski z nominacją do Paszportu "...
mm śr, 09 grudnia 2020 11:20

"Za reżyserię fabuły „Jak najdalej stąd”, realistyczne kino, w którym jest miejsce i na diagnozę społeczną, i na czułe spojrzenie na człowieka" - oto uzasadnienie, że Piotr Domalewski z Łomży, reżyser, scenarzysta, dramaturg i aktor rocznik 1983, zasłużył na prestiżowe wyróżnienie w świecie kultury. Dumni z twórcy "Cichej nocy" (Złote Lwy w Gdyni 2017 i Orły 2018) mogą być zarówno Rodzice: Wiesława i Krzysztof, jak i SP nr 10 oraz I LO w Łomży, których Piotr jest absolwentem.

Nagrody Starosty Łomżyńskiego

Foto: Nagrody Starosty Łomżyńskiego
mm wt, 08 grudnia 2020 18:54

- Jestem dumny, myślę, że wszyscy możemy być dumni z tego, że w naszym Powiecie mamy aż tylu wybitnych, wspaniałych ludzi – mówił Starosta Łomżyński, Lech Marek Szabłowski, podczas wręczania Nagród i Stypendiów Starosty Łomżyńskiego.

Eryk Mroczko i Funkasanki proszą o głos

Foto: Eryk Mroczko i Funkasanki proszą o głos
mm pon, 07 grudnia 2020 15:21

"Szanowni Państwo, razem z Erykiem Mroczko znaleźliśmy się w finale tegorocznego plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok" - napisali do portalu 4lomza.pl Anna Kaptór i Przemysław Starchowski. "Zeszłoroczny artykuł przyniósł nam wiele głosów ze strony czytelników portalu 4lomza. Bylibyśmy ogromnie wdzięczni za pomoc również w tym roku! W imieniu swoim i Eryka, z góry dziękujemy. Pozdrawiamy Funkasanki"

Adam Kalinowski drugi w „The Voice of Poland”

Foto: Adam Kalinowski drugi w „The Voice of Poland”
mm nie, 06 grudnia 2020 10:08

Adam Kalinowski zajął drugie miejsce w tegorocznej edycji programu „The Voice of Poland”. Okazał się lepszy od Jędrzeja Skiby i Anny Gąsienicy-Byrcyn, jednak telewidzowie uznali, że zwyciężyć powinien Krystian Ochman, wnuk słynnego śpiewaka operowego Wiesława Ochmana. – Przychodząc do tego programu chciałem swoje umiejętności skonfrontować z innymi – mówił podczas finału Adam Kalinowski. – Moim celem, gdzieś tam oczywiście dalekim, było dojście do tego finału. (…) Sądzę, że etap bitew był chyba najbardziej kluczowy, najbardziej stresujący – przede wszystkim dlatego, że Przemysław Pajdak to jest bardzo dobry, rockowy wokal, a w etapie nokaut zmierzyłem się z zupełnie innym repertuarem niż wcześniej.

Pandemiczne BAJE, BAJKI, BAJECZKI

Foto: Pandemiczne  BAJE, BAJKI, BAJECZKI
mm nie, 06 grudnia 2020 09:58

Po raz 33. Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zorganizował eliminacje miejskie do Małego Konkursu Recytatorskiego BAJE, BAJKI, BAJECZKI. W tym roku ze względu na pandemię odbyły się w formie on-line.

Nagrodzone opowieści o mieście co było dla nich rajem

Foto: Nagrodzone opowieści o mieście co było dla nich...
mm so, 05 grudnia 2020 09:24

Michał Wojczyński z Wrocławia wygrał VII edycję konkursu na wspomnienia „W mieście, co było mi rajem”, organizowanego przez Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i Prezydenta Miasta Łomży. Jury w składzie: Ewa Sznejder, Karolina Skłodowska i Wawrzyniec Kłosiński oceniało 12 prac nadesłanych z Polski, Stanów Zjednoczonych i Niemiec nagradzając cztery z nich.

X Festiwal Piosenki Świątecznej "Gwiazdkowe Nutki

Foto: X Festiwal Piosenki Świątecznej "Gwiazdkow...
mm pt, 04 grudnia 2020 14:32

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Fundacja Sztuki i Dialogu zapraszają dzieci i młodzież z terenu powiatu łomżyńskiego i miasta Łomża w wieku 4-19 lat do udziału w X Festiwalu Piosenki Świątecznej "Gwiazdkowe Nutki'' 2020 - on line.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę