Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Weekendowe wydarzenia kulturalne i inauguracja rozgrywek piłkarskich

mm pt, 01 marca 2024 08:26

Najbliższy weekend będzie obfitować w szereg wydarzeń, z premierą spektaklu „Kino Mirage” na czele. Rozpoczną się również rozgrywki rundy wiosennej III ligi, a podczas inauguracyjnego meczu ŁKS Łomża podejmie lidera tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Wiele atrakcji zaplanowano również na kolejne dni, z koncertem na Dzień Kobiet włącznie.

Kosmiczny jazz w MDK-DŚT

mm wt, 27 lutego 2024 10:48

Kwintet Kosmos zagrał w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. Łódzka formacja zaprezentowała materiał ze swej debiutanckiej płyty, która już wkrótce zostanie nagrana i wydana, dopełniając go improwizacjami i zaskakującą przeróbką utworu Krzysztofa Komedy. Był to kolejny koncert w ramach cyklu „Scena na Piętrze”, a już wkrótce zaprezentuje się w nim bardzo znany wokalista w prawdziwie kultowym repertuarze i w nietypowej odsłonie.

Fotograficzne byty i przestrzenie Sylwestra Hawryła

mm pon, 26 lutego 2024 09:35

Wystawę „Geneza” Sylwestra Hawryła otwarto w Galerii Pod Arkadami. Zafascynowany fotografią analogową artysta zaprezentował cykl zdjęć, ukazujących piękno świata przyrody w bardzo oryginalnym ujęciu. - Mam zaszczyt zaprezentować człowieka nietypowego, nieokreślonego i w formie, i w treści - podkreślał kurator wystawy Adam Czarniewicz, dodając, że na wystawie można oglądać prace z nurtu fotograficznego, ale bardzo nieoczywiste i pełne emocji.

Życiowe labirynty wrażliwego outsidera

mm pon, 26 lutego 2024 08:17

„Przestrzenie Marcina Niemczury. Interpretacje...” to najnowsza wystawa czasowa Muzeum Północno-Mazowieckiego. Przypomina twórczość przedwcześnie zmarłego łomżyńskiego poety i fotografa, ukazując też w nietypowej formule szerszy kontekst, w jakim przyszło funkcjonować młodym, wrażliwym ludziom w PRL-u lat 70. i 80. ubiegłego wieku. - Ta wystawa jest wystawą filozoficzną, jest wystawą teatralną - mówiła Joanna Klama, jej pomysłodawczyni, autorka i kuratorka. - Nie ma tutaj podpisów, tu chodzi o pewne zjawisko, żeby przejść przez różne przestrzenie.

Nagroda Kurpik dla Doroty Przestrzelskiej z Łomży

mm so, 24 lutego 2024 09:52

Dorota Przestrzelska, nauczyciel bibliotekarz w I LO w Łomży, dostała Nagrodę Prezesa Związku Kurpiów: Kurpika 2023, czyli kurpiowskiego Oscara. Gala wręczenia zaszczytnej nagrody odbyła się z udziałem Laureatki w czwartkowy wieczór w Ostrołęckim Centrum Kultury. Prezes Mirosław Grzyb z kapitułą nagrodzili Łomżyniankę w kategorii „edukacja regionalna” - za propagowanie od 2007 r. kultury kurpiowskiej wśród młodego pokolenia. Pani Dorota była przez Kurpika szczęśliwa.

Łomżyńska wystawa i inne weekendowe wydarzenia

mm pt, 23 lutego 2024 08:40

Twórczość i postać młodego łomżyńskiego fotografa i poety przypomni wystawą „Przestrzenie Marcina Niemczury. Interpretacje…” Muzeum Północno-Mazowieckie. Na wystawę „Geneza” zaprasza również MDK-DŚT, przybliżając mieszkańcom Łomży dokonania pasjonata fotografii analogowej Sylwestra Hawryła. Odbędą się też koncerty i inne imprezy, również na początku przyszłego tygodnia, z występem grupy Kosmos na czele.

Czesław Niemen przez eMDeK przypomniany

mm pon, 19 lutego 2024 17:55

85 urodziny Czesława Niemena Studio Wokalne eMDeK uczciło wyjątkowym koncertem „Nim przyjdzie wiosna”. Młodsi i starsi wokaliści, wraz ze swoją instruktorką Magdą Sinoff, zaśpiewali ponadczasowe przeboje tego artysty wszech czasów. Koncert dopełniło spotkanie z Eugeniuszem Szpakowskim oraz pokaz jego filmów dokumentalnych o Niemenie, które powstały z udziałem Aleksandra Plagi i Szymona Sinoffa. - Minęło 20 lat od odejścia Czesława Niemena, a dwa dni temu wypadły jego urodziny, dlatego postanowiliśmy to zrobić i myślę, że spotkanie się udało, a do tego przyszła na nie publiczność, która słucha Niemena na co dzień - mówi Magda Sinoff, pomysłodawczyni imprezy.

Malarskie podróże Fanaberii

mm pon, 19 lutego 2024 09:52

Wystawę czasową „Fanaberia Podróże” Twórczej Grupy Fanaberia otwarto w Hali Kultury. To już trzecia wystawa dorosłych miłośników malarstwa, działających przy MDK-DŚT pod kierunkiem Anny Bureś. 24. twórców dzieli się z odbiorcami pięknem krajobrazu, zarówno lokalnego, jak i odległego. - Są to miejsca, które nas urzekły, zachwyciły - mówiła Anna Bureś, podkreślająca, że uczestników zajęć przybywa, tak więc można spodziewać się po nich kolejnych wystaw.

Cochise ponownie zagrali w Łomży

mm pon, 19 lutego 2024 08:04

Cochise wrócili do w pubu „Pod ratuszem”, ponownie grając dla pełnej sali. - Cieszymy się, że znowu możemy się zobaczyć! - podkreślał wokalista Paweł Małaszyński. Prace nad ósmym albumem grupy opóźniły się, dlatego zespół zaprezentował przekrojowy repertuar, w tym kilka premierowych utworów, które już na wiosnę ukażą się na „Cochise”. Niestety wszystko wskazuje na to, że ten bardzo udany koncert mógł być jednym z ostatnich w tym miejscu.

Łomżyński weekend z gwiazdami

mm pt, 16 lutego 2024 08:02

W najbliższy weekend Łomżę odwiedzą wybitni przedstawiciele muzyki i sportu. Jeszcze dzisiaj w pubie „Pod ratuszem” zagra rockowy zespół Cochise, którego wokalistą jest znany aktor Paweł Małaszyński. W sobotę coś dla siebie będą mieli fani sportu, dzięki spotkaniu z Karolem Bieleckim, jedynym na świecie i odnoszącym wielkie sukcesy jednookim piłkarzem ręcznym oraz otwarciu wystawy „Sportowe migawki” jednego z najwybitniejszych fotoreporterów sportowych, zmarłego w roku 2019 Tomasza Prażmowskiego. Zaplanowano też Niemenowski koncert w MDK-DŚT.

Malarskie fascynacje Marii Chojnowskiej

mm śr, 14 lutego 2024 08:50

W Galerii N Klubu Wojskowego zostało zaprezentowane malarstwo łomżynianki Marii Chojnowskiej. To debiutancka wystawa autorki, która wróciła do malowania dopiero na emeryturze, mając wystarczająco dużo czasu na artystyczną pasję. - Moją inspiracją jest przede wszystkim przyroda, której piękno i bogactwo barw nieustannie mnie zachwyca - podkreśla Maria Chojnowska, a dowodów potwierdzających prawdziwość tych słów na jej wystawie nie brakuje.

Łomżyńskie opowieści ojca Bońkowskiego

mm pon, 12 lutego 2024 07:25

- Jest jesień 1942 roku. Środkiem ulicy Dwornej w kierunku Obwodowej (teraz Sikorskiego) idą długie kolumny Żydów. Obok niemieccy żandarmi z pałkami w rękach, krzyczący i szczujący ich psami. Przyglądałem się temu przez okno, nie rozumiejąc co się dzieje, póki mama nie oderwała mnie od dalszego patrzenia na to, czego wtedy nie mogłem pojąć - wspominał o. Jan Bońkowski. Podczas piątkowego spotkania w Muzeum Północno-Mazowieckim nie zabrakło też wielu innych ciekawych tematów, związanych z II wojną światową, harcerstwem, któremu poświęcił aż 74 lata z pracowitego życia i 20-letnim pobytem kapłana-kapucyna na Białorusi.

Wydarzenia na weekend i na walentynki

mm pt, 09 lutego 2024 08:28

Historyczne spotkanie z o. Janem Bońkowskim. Komedia z udziałem Andrzeja Bei-Zaborskiego. Zajęcia plastyczne dla najmłodszych w Galerii Sztuki Współczesnej oraz interaktywny spektakl teatru tańca w MDK-DŚT. To tylko niektóre wydarzenia rozpoczynającego się weekendu.

Zakończenie karnawału z Wiesławem Ochmanem

mm pt, 09 lutego 2024 08:16

Wiesław Ochman po wielu latach przerwy ponownie zaśpiewał w Łomży. Legendarny śpiewak nie krył radości z kolejnego koncertu w grodzie nad Narwią, który miał miejsce dwa dni po jego 87 urodzinach. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego poprowadził jej dyrektor naczelny i artystyczny Jan Miłosz Zarzycki, a komplet publiczności oklaskiwał również jeszcze dwie solistki: Alejandrinę Vázquez z Meksyku i śpiewającą w Łomży po raz pierwszy Magdalenę Idzik.

Sześcioro łomżyniaków ze stypendiami od marszałka

mm pon, 05 lutego 2024 17:55

45 stypendiów: rocznych po 10 tysięcy złotych oraz półrocznych po 7 tysięcy zł przyznał marszałek podlaski Artur Kosicki w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami (dla osób dorosłych). Łącznie kwota wsparcia dla ludzi kultury wyniosła 423 tysiące zł, a wśród wyróżnionych stypendiami rocznymi marszałka jest szóstka znanych mieszkańców Łomży.

Drozdowski koncert w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu

mm pon, 05 lutego 2024 08:32

Wirtuoz skrzypiec Krzysztof Jakowicz i pianista Robert Morawski wykonali w drozdowskim muzeum „Recital mistrzowski w 30. rocznicę śmierci Witolda Lutosławskiego”. Na jego program złożyły się utwory wywodzącego się z Drozdowa wybitnego kompozytora oraz dzieła twórców, których cenił. Nie zabrało też bezcennych wspomnień, ponieważ Krzysztof Jakowicz przez wiele lat współpracował z Lutosławskim i był z nim zaprzyjaźniony.

Konkursy dla poetów i wokalistów

mm pon, 05 lutego 2024 08:00

Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zaprasza do zgłaszania udziału w dwóch konkursach. Młodzi wokaliści mogą sprawdzić swe siły w XV Regionalnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Big Bit, śpiewając utwory Kory lub Czesława Niemena. Poeci z całego kraju mogą zmierzyć się w XXII Konkursie Poetyckim im. Jana Kulki, gdzie specjalną nagrodą prezydenta Łomży zostanie uhonorowany wiersz o tematyce łomżyńskiej.

Weekend z Zenkiem, Jakowiczem i siatkówką

mm pt, 02 lutego 2024 08:27

W pierwszy weekend lutego warto wybrać się na koncert Krzysztofa Jakowicza, Zenka Kupatasy (ex Kabanos) albo na mecz III ligi siatkówki. To także ostatnia szansa na obejrzenie wystawy „Bursztyn. Dar prastarych drzew” w muzeum.

Kolędowali w Podgórzu dla tradycji

mm cz, 01 lutego 2024 18:13

Kolędnicy z gwiazdą, Aniołem, Diabłem, Herodem i Kostuchą przez 3 godziny chodzili od domu do domu w Podgórzu koło Łomży. - Postanowiliśmy wskrzesić ideę kolędowania, które nie było w ostatnich latach popularne - mówi Mariusz Rytel, dyrektor Centrum Kultury Gminy Łomża. - Dla podtrzymania tradycji ludowej zaprosiliśmy mieszkańców Podgórza: dorosłych, młodzież i dzieci oraz pracowników naszych placówek. Mieliśmy również dobry cel społeczny: pomoc charytatywną.

„Radość spod kapelusza” czas zaczynać

mm śr, 31 stycznia 2024 09:55

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. Do finału zostanie zakwalifikowanych 40. uczestników z powiatu łomżyńskiego oraz z całej Polski, uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół średnich. Będą walczyć o nagrodę główną Grand Prix, a także nagrody pieniężne za pierwsze trzy miejsca w dwóch kategoriach, sprawdzając się w wierszu, piosence, monologu czy występie kabaretowym.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę