niedziela, 19 maja 2019 napisz DONOS@

Studio eMDeK i The BL Blues Band dla Adama Bidasa

Foto: Studio eMDeK i The BL Blues Band dla Adama Bidasa
cz pon, 11 lutego 2019 11:04

Zaskoczony i wzruszony był Adam Bidas, sandomierski społecznik z groźnym guzem na wątrobie, dla którego łomżyńscy artyści i Jednostka Strzelecka 1012 Łomża zorganizowali koncert, wystawy broni i sprzętu oraz pokazy współpracy policjantów i ratowników podczas zatrzymania samochodu z niebezpiecznymi przestępcami. W trakcie występu w „starej” auli PWSIiP muzycy połączyli się komórkowo z czekającym na termoablację guza chorym kolegą: dziękował łomżyniakom i gościom za zaangażowanie w ratowanie jego zdrowia... Pilna operacja usunięcia nowotworu kosztuje 30 tys. zł; z NFZ byłaby możliwa za rok. Strzelcy z artystami z Łomży uznali, że nie ma czasu na czekanie.

Beatrock w pubie „Pod ratuszem”

Foto: Beatrock w pubie „Pod ratuszem”
cz nie, 10 lutego 2019 11:40

– Jestem dumny z tego, że stworzyliśmy płytę napisaną do poezji zupełnie inaczej, bo mamy sygnały od ludzi, że pokazaliśmy to w całkowicie inny sposób – mówi Bartas Szymoniak. – Jeśli ktoś nas nie znał, mógł spodziewać się poezji śpiewanej, a potem było zaskoczenie, ale na plus! Tak też było w piątkowy wieczór w pubie „Pod ratuszem”, gdzie znany ze Sztywnego Pala Azji wokalista zaprezentował jedyny w swoim rodzaju koncert – większość muzyki tworzył głosem i zapętlał w looperze, a śpiewał ponadczasowe teksty Słonimskiego, Baczyńskiego i Gajcego. Zabrzmiał też utwór dla artysty szczególny, uwielbiany również przez słuchaczy: „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, hołd Bartasa i Michała Parzymięso dla Bogdana Łyszkiewicza.

„Szansa na Sukces” powraca na antenę

Foto: „Szansa na Sukces” powraca na antenę
cz pt, 08 lutego 2019 08:41

„Szansy na sukces” nie trzeba reklamować. To pierwszy program w polskiej telewizji, w którym śpiewać mógł każdy. Prowadził go Wojciech Mann, a dzięki niemu na polskie scenie pojawiły się takie gwiazdy jak Justyna Steczkowska, Kasia Stankiewicz czy Joanna Kulig. Teraz po kilku latach przerwy program ma wrócić w nowej odsłonie, by znów dać szansę wszystkim, dla których śpiewanie to wielka radość. - Może w Łomży znajdą się wokaliści, którzy zechcą zaprezentować swój talent – mówi Aneta Mateńko z programu SnS zapraszają na casting. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

Meandry szukają i zapraszają

Foto: Meandry szukają i zapraszają
cz pon, 04 lutego 2019 09:32

To już piąty rok działalności Projektu Artystycznego Meandry. Zespół organizuje nabór do grupy początkującej i zaprasza na swoje zajęcia osoby, które chcą tańczyć. Nie trzeba mieć partnera ani partnerki. - Tematem przewodnim jest taniec ludowy, a my tworzymy grupę taneczną, w której każdy partner może tańczyć z każdą partnerką. Szukamy osób, które czują rytm. Z mniejszym i większym doświadczeniem – podkreśla Irmina Gosk, która prowadzi zajęcia taneczne.

30-lecie i pożegnanie Mr. Pollack w Łomży

Foto: 30-lecie i pożegnanie Mr. Pollack w Łomży
mm so, 02 lutego 2019 13:03

Jubileuszowa i zarazem pożegnalna trasa 30-lecia zespołu gitarowego wirtuoza Jacka i mistrza perkusji Grzegorza Polaków dotarła do Łomży. W pubie „Pod ratuszem” fani zgotowali Mr. Pollack gorące przyjęcie: był tort i gromkie sto lat. Artyści zrewanżowali się porywającym koncertem, wypełnionym zespołowymi przebojami, dużą ilością utworów z przygotowywanej płyty oraz brawurowymi transkrypcjami klasyki. Poruszający „For The Love Of God” bracia Polak zadedykowali zmarłemu tydzień wcześniej łomżyńskiemu muzykowi Markowi Kamińskiemu.

Zmarł łomżyński muzyk Marek Kamiński

Foto: Zmarł łomżyński muzyk Marek Kamiński
cz pon, 28 stycznia 2019 08:16

W piątek wieczorem zmarł Marek Kamiński. Przeżył zaledwie 42 lata, przez trzy ostatnie walczył z ciężką chorobą. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci. W Łomży i nie tylko znany był jako basista zespołów Bohort i Mechanica, jednego z najlepszych tribute bandów legendarnej Metalliki. Ostatni koncert zagrał 23. listopada ubiegłego roku, kiedy Mechanica wystąpiła w MDK-DŚT przed grupą Bright Ophidia, a we wtorek 29. stycznia rodzina i przyjaciele odprowadzą Go w ostatnią drogę. – Wszyscy wiedzieliśmy, że Marek tam się szykuje, mówił, że jest coraz słabszy, ale nie sądziliśmy, że nastąpi to tak szybko... – mówi Krzysztof Jodłowski, gitarzysta Mechaniki.

Legendarny Non Iron zagrał w Łomży

Foto: Legendarny Non Iron zagrał w Łomży
mm nie, 27 stycznia 2019 13:39

Rockowa scena MDK-DŚT zaczęła rok 2019 od mocnego uderzenia w klasycznym wydaniu. W klubie PopArt zagrał bowiem poznański zespół Non Iron, złożony z wybitnych muzyków, polski prekursor blues rocka i melodyjnego hard rocka. Grupa reaktywowała się w oryginalnym składzie przy okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej jej założyciela Henryka Tomczaka, po czym ruszyła w wyjątkową trasę „Innym niepotrzebni – XXX lat reunion tour”. W jej ramach Non Iron zagra łącznie tylko 18 koncertów, a łomżyński był jedynym w północno-wschodniej Polsce.

Filharmonia Kameralna nominowana do Fryderyka

Foto: Filharmonia Kameralna nominowana do Fryderyka
cz pt, 25 stycznia 2019 15:20

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego została nominowana do prestiżowej nagrody Fryderyka, przyznawanej przez członków Akademii Fonograficznej. Uznanie ekspertów zdobyła przedostatnia płyta łomżyńskiej orkiestry „Polish Contemporary Concertos” z utworami wybitnych kompozytorów współczesnych Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego, nagrana z udziałem wirtuozów Marcina Dylli, Pawła Gusnara, Jakuba Jakowicza i Tomasza Strahla. Wszystkie utwory były tu dedykowane solistom i jest to ich płytowa premiera, dzięki czemu „Polish Contemporary Concertos” jest obecnie wyjątkowym wydawnictwem nie tylko w polskiej, ale i w światowej fonografii.

Nagrody prezydenta dla twórców kultury

Foto: Nagrody prezydenta dla twórców kultury
mm cz, 24 stycznia 2019 18:10

Teresa Matuszelańska, Zygmunt Zdanowicz, Maria Bauchrowicz-Tocka, Katarzyna Kuklińska i Witold Długozima to laureaci nagród prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury za rok 2018. Ich wręczenie odbyło się podczas uroczystej gali w Teatrze Lalki i Aktora, uświetnionej poetyckim recitalem barda Marka Gałązki. Laureaci otrzymali po 4200 zł brutto oraz efektowne statuetki projektu i autorstwa łomżyńskiej artystki Ewy Skłodowskiej.

Łomża, jazz i Skicki-Skiuk

cz cz, 24 stycznia 2019 11:13

Kwartet Skicki-Skiuk w świetnym stylu zainaugurował łomżyńską odsłonę koncertowego cyklu „Polski Jazz 360°”. Młodzi muzycy zaprezentowali w MDK-DŚT bardzo swobodne podejście do muzyki jazzowej, nawiązując też do bluesa, rocka czy hip-hopu, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony słuchaczy, a na finał zagrali na jazzowo muzykę ludową, towarzysząc wokalistce Annie Szlagowskiej. – Było absolutnie rewelacyjnie! – ocenia gitarzysta Jakub Mizeracki. – Nie spodziewałem się, że publiczność przyjmie nas tak ciepło, poza tym była gotowa na naszą muzykę, dzięki czemu było nam łatwiej grać.

Dwie wystawy Andrzeja Cwaliny

Foto: Dwie wystawy Andrzeja Cwaliny
cz cz, 24 stycznia 2019 08:36

Związany w latach 80. i 90. z Drozdowem i Łomżą Andrzej Cwalina zaprezentował w łomżyńskich galeriach aż dwie wystawy. W Galerii Sztuki Współczesnej podsumował 40-lecie pracy twórczej obrazami, w tym cyklem „Tribute to Fangor”. W Galerii Pod Arkadami pokazał swą najnowszą fascynację, fotograficzne akty, którymi zainteresował się niespełna dwa lata temu. – Dwie wystawy naraz ma mało kto, ale jak fotografia weszła do mojej pracy twórczej udało się to połączyć! – mówi Andrzej Cwalina. – Cieszę się też bardzo, że dzieje się to w Łomży, bo przyjęło się już, że to w niej pokazuję swoje najnowsze prace.

Startują „Ferie z Teatrem” Lalki i Aktora

Foto: Startują „Ferie z Teatrem” Lalki i Aktora
cz śr, 23 stycznia 2019 11:53

Spektaklem „Zaczarowany Jeleń” wystartowały Ferie z Teatrem Lalki i Aktora. W ramach tegorocznej edycji na scenie pojawią się także: Miś Tymoteusz, Pinokio, Szewc Kopytko i Kaczor Kwak oraz Pippi Pończoszanka.

Koszty coraz większe, a końca nie widać

Foto: Koszty coraz większe, a końca nie widać
cz pon, 21 stycznia 2019 12:50

Od pięciu lat trwa przebudowa dawnej sali widowiskowej Urzędu Wojewódzkiego na siedzibę Filharmonii Kameralnej. Prace miały skończyć się latem 2018 roku, ale się okazało się, że projekt według którego budynek miał być przebudowany miał mieć „wiele błędów i debiutanckich rozwiązań”. Na modernizację budynku wydaliśmy już grubo ponad 4 miliony złotych, ale okazuje się, że trzeba będzie wydać jeszcze trzy – cztery razy więcej.

360° polskiego jazzu w Łomży

Foto: 360° polskiego jazzu w Łomży
cz pon, 21 stycznia 2019 10:03

– Będziemy dzielić się z wami naszą energią muzyczną, a nawet jeśli nie lubicie jazzu, to nasz jazz polubicie! – zapowiadają muzycy formacji Skicki-Skiuk. Power Rangers młodego, polskiego jazzu, wplatający weń również bluesa i rocka, znani nie tylko z jazzowych imprez, ale i z udziału w festiwalu Woodstock, zagrają w MDK-DŚT w najbliższą środę 23. stycznia. Będzie to inauguracja koncertowego cyklu „Polski Jazz 360°”. W jego ramach do końca roku odbędzie się w Łomży aż sześć koncertów z udziałem nie tylko młodych nadziei rodzimego jazzu jak Tomasz Chyła czy Kuba Więcek, ale też jego największych gwiazd, z legendarnym Wojciechem Karolakiem na czele.

Studniówkowa wystawa uczniów „Plastyka”

Foto: Studniówkowa wystawa uczniów „Plastyka”
mm so, 19 stycznia 2019 10:50

Maturzyści z Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka wkroczyli w dorosłość nie tylko jako uczniowie, ale również jako artyści, przygotowując specjalną wystawę studniówkową. Jak sami podkreślają jest to podsumowanie ich dotychczasowej pracy i dowód, że nie zmarnowali tych czterech lat. – To wzruszający moment, bo doszliśmy do końca pewnego etapu, a teraz bardzo się cieszę, że będę mogła patrzeć na ich dalsze poczynania: co będą robić i jak nadal będą się rozwijać! – mówi wychowawczyni Ewa Skłodowska. Na wystawie w galerii Bonar MDK-DŚT można oglądać obrazy i rysunki, wykonane pod kierunkiem Teresy Adamowskiej i Anny Karwowskiej.

Włoski koncert łomżyńskiej orkiestry

Foto: Włoski koncert łomżyńskiej orkiestry
cz pt, 18 stycznia 2019 08:13

Altowiolista Adrian Stanciu oczarował publiczność czwartkowego koncertu Filharmonii Kameralnej, grając w duecie z greckim wiolonczelistą Christosem Grimpasem koncert Antonio Vivaldiego. Rumuński wirtuoz jest na co dzień koncertmistrzem altówek łomżyńskiej orkiestry, ale równie chętnie gra jako solista czy w mniejszych składach. – Jestem bardzo zadowolony, że po raz kolejny miałem możliwość zaprezentować się jako solista, bo to zawsze jest dla mnie bardzo ciekawe! – mówi Adrian Stanciu. Program koncertu dopełniły inne dzieła włoskich kompozytorów, dyrygował bowiem Andrea Vitello z Italii, a refleksyjny „Lament Dydony” poświęcono pamięci zamordowanego w niedzielę prezydenta Gdańska.

Koncert dla „Promyczków”

Foto: Koncert dla „Promyczków”
cz cz, 17 stycznia 2019 08:30

Ponad tysiąc złotych zebrano podczas charytatywnego koncertu „Gwiazdka z nieba” w kościele ojców kapucynów. Już od 19 lat Studio Wokalne eMDeK i MDK-DŚT organizują specjalne koncerty na rzecz dzieci z prowadzonej przez zakonników świetlicy „Promyczki” i jest to, obok Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, najdłuższa tego typu inicjatywa w Łomży. – To koncert, który stał się już tradycją w naszym mieście i cieszę się bardzo, że tyle osób wsparło dzieciaki! – mówi Magda Sinoff, która zaśpiewała jako solistka z towarzyszeniem wyśmienitego kwartetu pod kierownictwem Grzegorza Sekmistrza oraz z licznym chórem, złożonym z dzieci i dorosłych.

Legenda polskiego rocka zagra w Łomży

Foto: Legenda polskiego rocka zagra w Łomży
cz śr, 16 stycznia 2019 13:39

W przyszły piątek, 25. stycznia w klubie PopArt MDK-DŚT wystąpi legendarna formacja Non Iron. Poznańska grupa reaktywowała się niedawno w najsłynniejszym składzie z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej basisty Henryka Tomczaka, czego efektem jest trasa „Innym niepotrzebni – XXX lat reunion tour”. W jej ramach zespół zagra tylko 20 koncertów, w tym również w Łomży i będą to pierwsze występy grupy w tym składzie od 1988 roku. – Będzie to jedyna i sensacyjna trasa Non Iron – zapowiada gitarzysta Wojciech Hoffmann. – Każdy z nas prowadzi swoją działalność artystyczną i nie będzie czasu na intensywne koncertowanie. Jak dla mnie byłby to mój piąty projekt i chyba nie dałbym rady. Jest to więc jedyna okazja, żeby zdobyć autografy nas wszystkich na starych i nowych analogach oraz na CD!

Gumowe i cyfrowe fotografie Szymona Dederko

Foto: Gumowe i cyfrowe fotografie Szymona Dederko
cz śr, 16 stycznia 2019 08:34

Takiej wystawy w Galerii N jeszcze nie było. Szymon Dederko, pochodzący z rodziny o bardzo długich tradycjach fotograficznych, wnuk i syn wybitnych fotografów Mariana i Witolda, zaprezentował tam retrospektywną wystawę. – Wszystkie zdjęcia, poza dwoma autorstwa ojca, są moje, a wykonano je w trzech technikach – mówi Szymon Dederko. – Pierwsza to technika gumy, opracowana w 1843 roku. Jest też kilka zdjęć techniką czarno-białej fotografii srebrowej, nazywanej analogową, ale ja określam ją chemikaliarną oraz w cyfrowej, już z lat dwutysięcznych.

Kolędy z różnych stron świata

Foto: Kolędy z różnych stron świata
cz pon, 14 stycznia 2019 08:49

Najpiękniejsze kolędy i utwory bożonarodzeniowe złożyły się na program koncertu orkiestry Filharmonii Kameralnej w łomżyńskiej katedrze. Zaśpiewali je sopranistka Anna Mikołajczyk-Niewiedział, baryton Andrzej Bator oraz utalentowani podopieczni Bernarda Karwowskiego ze Studia Piosenki PopArt MDK-DŚT. Kolędy z Wenezueli czy Portoryko wykonano w Łomży po raz pierwszy, a aż 13 utworów zabrzmiało w nowych, niezwykle efektownych aranżacjach Bogdana Szczepańskiego, które zachwyciły nie tylko przyjezdnych solistów, ale też licznych słuchaczy.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
Zobacz także
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę