Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rusza rozbudowa Browaru

Główne zdjęcie
fot. www.browarlomza.pl

„Za kilka dni podpisujemy umowy, aby wiosną, gdy zacznie się piwny sezon, mieć moce produkcyjne większe o 35% niż dzisiaj” zapowiada Prezes Zarządu Browaru Łomża Andrzej Rutkowsk. Na tę inwestycję - cztery nowe tankofermentatory - łomżyński browar wyda ok. 5 mln zł. Zgodnie z najnowszymi planami, w ciągu najbliższych 6 lat, Browar Łomża chce podwoić swoje moce produkcyjne.

Andrzej Rutkowski <br />
Prezes Browaru Łomża <br />(pierwszy plan)
Andrzej Rutkowski
Prezes Browaru Łomża
(pierwszy plan)
W tym roku Browar Łomża wyprodukuje najprawdopodobniej około 600 tys hektolitrów piwa. To nowy rekord i zarazem maksymalna wielkość produkcji zakładu. To oznacza, że zapotrzebowanie na piwa z Łomży stale wzrasta i aby je zaspokoić konieczna staje się rozbudowa browaru. O planach firmy na najbliższe lata poinformowano na specjalnej konferencji prasowej.

- Planujemy uzyskanie w przeciągu kilku najbliższych lat mocy wytwórczych umożliwiających produkcję i sprzedaż 1,2 miliona hektolitrów piwa rocznie – zapowiada Prezes Zarządu Browaru Łomża Andrzej Rutkowski. – Aby to osiągnąć czeka nas poważna rozbudowa parku maszynowego. W pierwszej kolejności obejmie ona dział fermentacji. W 2006 roku zamierzamy powiększyć z 8 do 12 liczbę posiadanych unitanków. Zainstalujemy też 4 dodatkowe tanki pośredniczące na piwo po filtracji oraz powiększymy powierzchnię magazynową. W dalszej perspektywie planujemy dostawienie kolejnych 4 unitanków, modernizację rozlewni oraz wymianę instalacji filtrującej. Wg naszych szacunków koszt inwestycji pozwalających na zwiększenie mocy produkcyjnych do poziomu 1,2 miliona hektolitrów (czyli podwojenie aktualnych mocy) wyniesie około 15 mln złotych.”
W samym roku 2006 na inwestycje Browar Łomża chce wydać ok. 8 mln złotych, z czego ok. 5 mln zł to koszty zakupu i postawienia czterech nowych unitanków. Po zakończeniu tej inwestycji – co planowane jest na kwiecień 2006 roku – moce produkcyjne Browaru Łomża powinny osiągnąć ok. 850 000 hl.

Dodajmy, że rozbudowa zakładu łączy się ze wzrostem zatrudnienia. Niestety wzrost ten nie jest proporcjonalny do ilości produkowanego piwa. W 2006 roku Browar planuje zatrudnić około 20 osób. Dzisiaj w firma zatrudnia 240 pracowników
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę