Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Mniej bezrobotnych

Bezrobocie w Łomży i okolicach jeszcze spada. Na koniec września liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży wynosiła 7 131. Oznacza to, że przez cały ubiegły miesiąc ubyło tu 71 bezrobotnych. W porównaniu do września roku ubiegłego spadek ten jest jeszcze większy. Dziś bez pracy w Łomży jest o ponad pół tysiąca osób mniej niż rok temu. Stopa bezrobocia dla miasta Łomży spadła poniżej 18%, a dla Powiatu Łomżyńskiego wynosi około 13,5%.

Wrześniowy spadek bezrobocia odnotowano mimo ogromnej liczby – niemal 700 nowych bezrobotnych którzy we wrześniu przyszli do PUP-u w poszukiwaniu pracy. Jak podkreśla Mieczysław Bieniek Dyrektor PUP w Łomży to za sprawą stosunkowo dużej liczy osób, której udało się znaleźć pracę. W minionym miesiącu podjęło ją aż 377 osób spośród łomżyńskich bezrobotnych, a tylko 61 z nich podjęło prace subsydiowane.
Od lat zasadniczo nie zmienia się natomiast struktura bezrobocia. W Łomży bez pracy są przede wszystkim osoby młode i bez kwalifikacji. Niemniej jak podkreśla Bieniek wśród tych ponad 7 tys zarejestrowanych bezrobotnych około 300 osób ma dyplom potwierdzający wykształcenie wyższe.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę