Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Dziesiątki milionów euro na nową fabrykę w Grajewie

Nakładem rzędu 83 mln euro, czyli około 330 mln zł, Pfleiderer Grajewo chce wybudować nową fabrykę w Grajewie. Zakład ma produkować cienkie płyty MDF. Planowany termin uruchomienia produkcji w fabryce Grajewa to II kw. 2007 r.

Jak poinformował zarząd Pfleiderer Grajewo w komunikacie giełdowym nowy zakład ma być zlokalizowany w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Grajewo. Utworzono ją w sierpniu br. ze względu na tę właśnie inwestycję. SSE Grajewo jest częścią Suwalskiej Sopecjalnej Strefy Ekonomicznej.
Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych oraz z udzielonych spółce kredytów bankowych - podano w komunikacie. Przewidywane moce produkcyjne nowej fabryki w Grajewie wyniosą 250 tys. m3 MDF.
Szacuje się, że w nowej fabryce ma być zatrudnionych około 200-300 osób. Wg analiz firmy, w otoczeniu trzeba będzie zatrudnić kolejne 400 osób.

Przypomnijmy Pfleiderer Grajewo to sprywatyzowany dawny Zakład Płyt Wiórowych w Grajewie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę