Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„PEPEES” zapłaci więcej

Suche i gorące lato sprawiło, że łomżyński PEPEES może mieć trudności z realizacją zaplanowanego skup ziemniaków. Rolnicy dostarczają ziemniaki na plac fabryczny z opóźnieniem i mniej niż wynika z umów kontraktacyjnych. Aby skupić więcej surowca zarząd spółki zdecydował się na specjalne dopłaty. Dostana je ci rolnicy, którzy przywiozą do PEPEES-u ponad 50% ziemniaków, które zakład u nich zakontraktował.

Przyczyną mniejszych plonów są niekorzystne warunki atmosferyczne - długotrwałe wysokie temperatury w miesiącach letnich oraz brak opadów deszczu. W konsekwencji ziemniaków jest mniej, ale także w bulwach gromadzi się również mniej skrobi co ma wpływ na cenę.
Aby wyrównać straty rolnikom - plantatorom spowodowane obniżką plonów jak również spadkiem wartości Euro i znacznym wzrostem cen paliwa podnoszącego koszty transportu Zarząd Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. wprowadza dodatkową płatność do każdej tony dostarczonych ziemniaków powyżej 50% realizacji umowy kontraktacyjnej. Płatność ta zależy od ilości dostarczonych ziemniaków oraz odległości do punktu skupu i wynosi od 10 do 20 zł do tony ziemniaków.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę