Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Setki milionów na inwestycje

Ponad 286 mln złotych na inwestycje chce wydać Łomża w ciągu najbliższych czterech lat. Przynajmniej tak zakłada Wieloletni Plan Inwestycyjny miasta na lata 2005-2009. Dokument w którym wpisane są wszelkie planowane do zrealizowania inwestycje zarówno miasta jak i jego spółek właśnie dotarł do radnych. Jak podkreśla zastępca prezydenta do spraw inwestycji Marcin Brunon Sroczyński plany są ambitne, ale do zrealizowania.

Zgodnie zamierzeniami władz Łomży, większość inwestycji finansowana byłaby z pieniędzy zewnętrznych. WPI zakłada, że od 2009 roku miasto pozyska z zewnątrz – głównie z funduszy unijnych - ponad 160 mln zł. Miasto i miejskie spółki w sumie maja wyłożyć dalsze 122 mln zł.

Z planów wynika, że np. na nadnarwiańskie bulwary do 2009 roku zostanie wydanych 18 mln zł. W ciągu najbliższych dwóch lat w Łomży, nakładami rzędu 15 mln zł, zostanie rozwinięta sieć teleinformatyczna. Za tyle samo kupimy sobie autobusów miejskich.
Marcin Sroczyński podkreśla, że WPI jest dynamiczny i stale aktualizowany. Jego pozycje mogą się zmieniać w zależności od tego czy miastu uda się pozyskać zakładane środki zewnętrzne czy też nie.

Dodajmy, że WPI zakłada, że w przyszłym roku w mieście zrealizowane byłyby inwestycje na kwotę rzędu 70 mln zł. W 2004 roku, na inwestycje Łomża wydała 15 mln zł, a w tym roku zgodnie z planem miałaby wydać ponad 30 mln. zł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę