Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jesienny spadek bezrobocia

W październiku w rejestrach Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży zapisanych było 7015 bezrobotnych. W ogromnej większości to mieszkańcy Łomży. Niemniej jak podkreśla Mieczysław Bieniek dyrektor łomżyńskiego PUP-u bezrobotnych jest mniej niż przed miesiącem. W stosunku do września liczba zarejestrowanych bezrobotnych na koniec października spadło o 70 osób. Gdy porównamy te dane z ubiegłorocznymi wychodzi, że na listach bezrobotnych jest mniej o ponad 750 nazwisk.

Stopa bezrobocia w październiku na terenie miasta i powiatu łomżyńskiego wyniosła 15,7 proc.
W samej Łomża wskaźnik ten był o ponad półtora punktu procentowego wyższy.
W październiku pracę podjęło 365 osób. Niemal połowa z nich to tzw. subsydiowane stanowiska prac.

Zakończyła się realizacja programu pierwszy biznes w ramach którego bezrobotni z Łomży mogli dostać dotację podjęcie własnej działalności gospodarczej. Do końca października taką dotację otrzymało 48 bezrobotnych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę