Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Piast w Pepeesie

Prawie 3 mln zł zainwestował w akcje łomżyńskiego Pepeesu NFI Piast. Fundusz 4 listopada w pakietówce odkupił od Banku Gospodarstwa Krajowego 49,5 tys akcji spółki. Piast odkupił od BKG mniej niż połowa akcji które tego dnia sprzedał Bank. Póki co nie wiadomo kto obok Piasta kupował wówczas akcje Pepeesu.

NFI Piast poinformował, że zakup akcji łomżyńskiej spółki to „krótkoterminowa lokata kapitałowa”. Można się więc spodziewać odsprzedaży pakietu w transakcji pozasesyjnej lub systematycznego pozbywania się akcji na rynku, kiedy NFI dojdzie do wniosku, że notowania są wystarczająco atrakcyjne. Sama transakcja Funduszowi się opłacała. 4 listopada płacił za akcje po 60 zł za sztukę, w sumie wydał więc 2,97 mln zł, a w piątek 18 listopada na zamknięciu sesji za jedna akcje Pepeesu płacono po 66 zł. Oznacza to, że Piast zarobił na łomżyńskiej spółce – na razie tylko na papierze - niemal 300 tys zł.

Przypomnijmy 4 listopada Bank Gospodarstwa Krajowego sprzedał ostatni pakiet ponad 10% akcji Pepeesu, które kontrolował Skarb Państwa. Dziś spółka jest już całkowicie sprywatyzowana.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę