Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Szansa na pracę... przynajmniej tymczasową

W większości krajów UE leasing pracowniczy, czyli tak zwana praca tymczasowa cieszy się dużą popularnością. Niektóre branże, jak na przykład branża samochodowa, korzysta w dużej mierze z pracowników tymczasowych. Również w Polsce coraz więcej firm korzysta już z tej formy zatrudnienia, doceniając jej plusy. Teraz firma oferująca leasing pracowniczy otworzyła swój oddział także w Łomży.

„Postaramy się być swego rodzaju spoiwem pomiędzy pracodawcami a pracownikami, proponując tym pierwszym szczególną formę zatrudnienia, która może zwiększyć ich obroty. W ten sposób mamy nadzieję przyczynić się do zwiększenia liczby miejsc pracy” - mówi Jolanta Ecka z Firmy KADRY POLSKIE. - „Otworzyliśmy swoją filię w Łomży ponieważ jesteśmy pewni, iż miasto to posiada duży potencjał rozwojowy. Nie ukrywamy, że liczymy na tutejszych pracodawców. Wcześniej spotkałam się z pewnymi stwierdzeniami, jako by Łomża nie miała takiego potencjału ekonomicznego, jak na przykład miasta w Polsce Zachodniej. Myślę, że szybko obalimy ten mit” - dodaje Ecka.
Praca tymczasowa jest jedną z elastycznych form zatrudnienia. Z perspektywy pracodawcy jest to forma zatrudnienia, która pozwala na bezpieczne oszacowanie swoich możliwości produkcyjnych. Pracodawca nie ma, aż takich problemów z formalnościami podczas zatrudniania pracowników tymczasowych jak przy zatrudnianiu pracowników etatowych. Jednocześnie pracownicy mają te same prawa, co osoby zatrudniane na umowę o pracę.
„Pracownik tymczasowy ma prawo do urlopu wypoczynkowego, chorobowego oraz po pewnym czasie zyskuje prawo do zasiłku dla osób bezrobotnych. Przepracowane czas pracy liczy się również do emerytury danego pracownika. Dodatkowo praca tymczasowa postrzegana jest jako jeden z najważniejszych sposobów walki z bezrobociem. Można przyrównać to do anegdoty, iż osobie bezrobotnej „zamiast dawać rybę lepiej jest dać wędkę”. To bardzo ważne, szczególnie dla osób długotrwale bezrobotnych, ponieważ osoby takie, które pozostają bez pracy już ponad 2 lata, tracą motywację do jej szukania” – stwierdza Jolanta Ecka.
Dodatkowo praca tymczasowa może być dobrym sposobem na zdobycie doświadczenia dla młodych ludzi dopiero co wkraczających na rynek pracy. Faktem jest również, że pewna część pracowników tymczasowych, po pewnym czasie, zostaje zatrudnionych w danej firmie na umowę o pracę. Wskaźnik ten wacha się w okolicach 10 – 15 %.
Również osoby, które nie mogą podjąć zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin znajdą coś dla siebie. „W innych województwach praca tymczasowa jest bardzo popularna wśród studentów oraz matek wychowujących dzieci. To dal nich szansa na zarobienie pewnych pieniędzy za dobrą pracę” – tłumaczy Ecka.

Dziś firma oferuje pracę dla:
Spawacze Mig – Mag – Ostrów Mazowiecka – od zaraz
Szef Produkcji – Ostrów Mazowiecka – od zaraz
Rozbieracze mięsa – Łomża – od zaraz
Pracownik Produkcyjny – Łomża – od zaraz
Pracownik Fizyczny, rozładunek/załadunek – Łomża – od zaraz

Dodajmy, że filii firmy Kadry Polskie w Łomży mieści się przy Alei Piłsudskiego 58 w danym biurowcu bazy WZGS.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę