Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wolontariusze Caritas rozdali w Łomży świąteczne paczki z żywnością

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

To wielka pomoc, zwłaszcza przed świętami - mówią osoby, które odbierały paczki z żywnością w kuchni Caritas w Łomży. Znalazły się w niej produkty zebrane przez wolontariuszy, ale także przekazane przez sieci sklepów.

To żywność o długim terminie przydatności, która pomoże zorganizować skromne święta najbardziej potrzebującym. 

- Nie stać wiele osób na podstawowe zakupy. Zwłaszcza kiedy ktoś ma małą emeryturę lub rentę. Nawet jeżeli będzie większa o 200 zł, to ceny w sklepach rosną szybciej. I takie paczki to wielka pomoc. Zwłaszcza przed świętami - mówiła jedna z osób, które odbierały paczki w kuchni Caritas przy ulicy Pięknej w Łomży. 

- Jestem sama i po śmierci córki nie daję sobie rady. Trzeba błogosławić tych, którzy te paczki pomagają przygotować - dodała inna. 

Jak mówi dyrektor łomżyńskiej Caritas, ksiądz Andrzej Mikucki, w tym roku do potrzebujących w diecezji trafi około 4500 paczek.

- Zostały przygotowane przede wszystkim przez wolontariuszy ze szkolnych i parafialnych kół Caritas. Nie centralizujemy tych paczek i są rozdawane, tam gdzie były zebrane produkty. W tym roku wsparły nas też sieci handlowe takie jak Biedronka czy Selgros - mówi ksiądz Andrzej Mikucki.

Caritas w Łomży, ale też w Białymstoku przygotowują także spotkania wigilijne dla osób potrzebujących wsparcia.

 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/233997

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę