Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Biebrzańskim Parku Narodowym wytyczono kilka tras do jazdy na nartach biegowych

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

To doskonała okazja, żeby zobaczyć Biebrzański Park Narodowy i aktywnie spędzić czas. Na kilku parkowych szlakach wytyczono trasy do jazdy na nartach biegowych.

Do skorzystania z tras zachęca dyrektor Parku Artur Wiatr. 

- Wyjątkowa zima, bo śniegu już nawet w północno-wschodniej Polsce nie było dawno, więc bardzo zapraszamy do wykorzystania tego wyjątkowego momentu. Wszystkich narciarzy biegowych, zarówno zaprawionych jak i hobbystów, początkujących. Mamy w tej chwili trzy trasy. Jedna z tras wokół Fortu Czwartego na basenie południowym Parku, druga trasa w basenie środkowym za Goniądzem w okolicach Wólki Piasecznej i wzdłuż Kanału Kapickiego i trzecia trasa na Grzędach. Wszystkie o podobnej skali trudności - informuje Artur Wiatr.

Na wszystkich trasach poradzą sobie nawet początkujący narciarze. A dla tych, którzy zdecydują się na taką formę spędzania czasu w Biebrzańskim Parku Narodowym czekają niecodzienne widoki.

- To doskonałe połączenie aktywności fizycznej i rekreacji z obcowania z przyrodą. Wyjątkowa aura, przepiękne plenery, przepiękne krajobrazy, ale też śnieg, który jest takim plastycznym elementem, odbija wszystkie ślady, które w przyrodzie się dzieją, czyli ślady i tropy zwierząt. Można na tym śniegu przeróżne, bardzo ciekawe, spontaniczne zachowania zwierząt wyczytać, można się nauczyć, można zobaczyć jakie gatunki przebywają, bytują wokół tych ścieżek i tras - dodaje dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Pracownicy Parku przygotowali kilkadziesiąt kilometrów tras i bardzo proszą turystów o niezadeptanie przygotowanych śladów.

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/234500

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę