Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ewa Anna Iwanowska

1956–2004

Od wielu lat, obok niesienia chorym pomocy w ramach wykonywania pracy zawodowej lekarza, społecznie działała na rzecz promocji zdrowia oraz profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych. W roku 1993 założyła Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży i przez 7 lat była jego pierwszym prezesem. Od ponad czterech lat wchodziła w skład Zarządu Federacji Polskich Klubów Kobiet po Mastektomii „Amazonki” w Warszawie. Reprezentantka Łomży i Polski na konferencji w Lublianie, poświęconej zwalczaniu nowotworów. Twórczyni i współredaktorka Biuletynu Informacyjnego – bezpłatnego kwartalnika wydawanego ponad 9 lat przez Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. Współautorka wkładek i ulotek propagujacych profilaktykę i samobadanie piersi. Wolontariuszka – ochotniczka udzielająca kobietom bezpośredniej pomocy i wsparcia w szpitalu i w domu przed zabiegiem i po mastektomii oraz w innych fazach kuracji nowotworowych. Przyczyniła się do zakupu mammografu dla Szpitaka Wojewódzkiego w Łomży. Współorganizatorka społecznej akcji zbiórki środków finansowych na zakup przystawki sterotaktycznej do tego mammografu. Organizator konferencji popularno-naukowych na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia raka piersi i narządu rodnego. Uczestniczka Ogólnopolskiej Spartakiady Amazonek „Dąż do sprawności”. Współorganizatorka corocznych, cyklicznych akcji profilaktyki chorób nowotworowych na Podlasiu – „Październik miesiącem szansy – zdążyć przed rakiem” oraz „Czerwcowych Dni Walki z Rakiem”, w tym autorka licznych prelekcji i wykladów podejmujących problematykę profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych, wygłaszanych w Łomży i okolicach. Współautorka i uczestniczka licznych audycji radiowych i telewizyjnych szerzących w regionie oświatę zdrowotną. Organizator imprez integracyjnych dla chorych i ich rodzin. Organizatorka i pierwsza ordynator Oddziału Rehabilitacji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Założycielna Łomżyńskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Za ofiarną pracę społeczną na rzecz ochrony zdrowia odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę