Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Nowy prezes PKS Łomża

cz cz, 29 maja 2014 14:22

Adam Wykowski nie jest już prezesem należącej do samorządu województwa podlaskiego spółki PKS Łomża. Dziś Rada Nadzorcza na to stanowisko powołała Grzegorza Rytelewskiego. To, jak wynika z naszych informacji, osoba – podobnie jak Wykowski – związana z PSL. Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, podaje że już wcześniej rada nadzorcza PKS Łomża negatywnie oceniła pracę Wykowskiego, a we wtorek 27 maja Zarząd Województwa po przeanalizowaniu sytuacji w przedsiębiorstwie rekomendował desygnowanym przez siebie przedstawicielom rady nadzorczej powołanie Grzegorza Rytelewskiego na stanowisko prezesa zarządu na nową kadencję tj. na lata 2014 – 2017.

„Za bardzo” chcieli pomóc przedsiębiorcom

cz śr, 28 maja 2014 16:57

Przedsiębiorcom, którzy zechcą zainwestować w Łomży samorząd będzie stawiał mniejsze wymagania rozważając ich wniosek o zwolnienie z podatku od nieruchomości. Radni miejscy po burzliwej dyskusji przyjęli przedstawiony przez prezydenta projekt uchwały m.in. ograniczający liczbę koniecznych do zatrudnienia na stałe pracowników. Komisja Rozwoju i Przedsiębiorczości proponowała jeszcze większe ograniczenie liczny zatrudnianych i m.in. wydłużenie zwolnienia z roku do dwóch lat. Skarbnik miasta w imieniu prezydenta przekonywała jednak, że na tym etapie radni w uchwale zmieniać niczego już nie mogą, bo cała procedurę należałoby zaczynać od nowa. - To coś musi być nie tak z procedurą – dziwił się przewodniczący Rady Miasta Maciej Borysewicz. - To jakieś kuriozum wyszło.

OSM Piątnica idzie do telewizji

Foto: OSM Piątnica idzie do telewizji
cz wt, 27 maja 2014 08:08

1 czerwca ma rozpocząć się ogólnopolska kampania promująca Jogurty typu greckiego z OSM Piątnica. Będzie to pierwsza kampania reklamowa w długoletniej historii spółdzielni. Kampania obejmie m.in. telewizję, internet i kino i potrwa do 13 lipca.

Chętni na inwestycje w Podstrefie Łomża będą później?

Foto: Chętni na inwestycje w Podstrefie Łomża będą pó...
cz cz, 22 maja 2014 12:45

Jedną „specyfikację istotnych warunków przetargu” na działki w Łomży sprzedała Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. To oznacza, że do czerwcowego przetargu, w którym na sprzedaż wystawionych będzie sześć działek objętych Podstrefą Łomża SSSE, będzie mógł przystąpić tylko jeden podmiot. - Nie odbiega od naszych oczekiwań, jak również średniej z innych przetargów w podstrefach np. w Białymstoku, Suwałkach – mówi Robert Żyliński, prezes SSSE. - Jak podkreślałem wcześniej przetarg miał na celu rozpoznania rynku i dostosowanie naszej oferty. Jesteśmy przekonani o sukcesie kolejnych przetargów bo mamy konkurencyjny produkt i duży potencjał przedsiębiorców.

„Należy stworzyć konkurencję dla innych przedsiębiorstw z całego świata”

Foto: „Należy stworzyć konkurencję dla innych przedsi...
cz śr, 14 maja 2014 16:34

Konsolidacja w przemyśle spożywczym i handlu w Polsce i regionie była jednym z tematów poruszanych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wśród panelistów tematycznej debaty znalazł się także Krzysztof Homenda, członek zarządu, Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego PEPEES w Łomży. - Procesy konsolidacyjne są niezbędne do tego, aby polskie produkty mogły znaleźć się nie tylko na rynkach europejskich, ale i światowych. Duży może więcej – dlatego należy myśleć o konsolidacji, która ma szansę przynieść wiele korzyści dla przemysłu spożywczego – mówił Krzysztof Homenda podkreślając, że należy stworzyć konkurencję dla innych przedsiębiorstw z całego świata.

Mleczarnie pną się w górę

cz śr, 23 kwietnia 2014 11:36

Grajewski Mlekpol na 85 miejscu, wysokomazowiecka Mlekovita na 88, a OSM Piątnica na 320 pozycji – to miejsca spółdzielni mleczarskich z regionu w najnowszym rankingu „Rzeczpospolitej” pięciuset największych polskich przedsiębiorstw w rankingu. Wszystkie mleczarnie awansowały, przy czym Piątnica aż o 29 oczek.

Działki w Podstrefie Łomża wystawione na sprzedaż

Foto: Działki w Podstrefie Łomża wystawione na sprzedaż
cz pt, 04 kwietnia 2014 08:24

Ogłoszenie o sprzedaży działek w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ukazało się w ogólnopolskiej branżowej prasie. Na sprzedaż wystawiono cztery działki znajdujące się „za Gaspolem” oraz dwa kompleksy działek po przeciwnej stronie ul. Akademickiej. Łącznie na sprzedaż jest 5,2 ha gruntów objętych podstrefą ekonomiczną. Działki wyceniono od 530 tysięcy do ponad miliona złotych.

Miasto wstrzymało sprzedaż jednej z działek w podstrefie ekonomicznej

cz wt, 25 marca 2014 12:51

Miasto wstrzymało sprzedaż największej działki w podstrefie ekonomicznej – tej w pobliżu miejskiej ciepłowni. Ma ona powierzchnię niemal 2,5ha, czyli blisko 1/3 całej podstrefy. Powodem wstrzymania jej sprzedaży jest brak pełnego uzbrojenia działki, a taki wymóg zapisano w porozumieniu jakie dwa lata temu władze miasta zawarły z Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Masz pomysł? Oni mają pieniądze!

Foto: Masz pomysł? Oni mają pieniądze!
cz pt, 21 marca 2014 17:03

Nawet ponad 800 tysięcy złotych gotów jest zainwestować w ciekawy projekt działający już w Łomży inkubator przedsiębiorczości EBC Incubator. Na wspieranie działalności innowacyjnej zdobył on niemal 10 milionów złotych z zarządzanego przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Łomżyński EBC Incubator ma ambicje znalezienia do końca 2015 co najmniej 17 ciekawych projektów, w które będzie mógł zainwestować te pieniądze. Nabór pomysłów już trwa.

Nowozelandzki inwestor w Pepees

cz cz, 13 marca 2014 10:48

Zarząd Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego „PEPEES” S.A. poinformuje, że otrzymał zawiadomienie akcjonariusza Jonathan Reginald Newth o nabyciu przez niego 5 milionów 775 tysięcy akcji Spółki. Tym samy obywatel Nowej Zelandii posada niemal 7% akcji łomżyńskiej spółki i stał się jednym z głównych jej właścicieli.

Przedsiębiorcy z Łomży nagminnie zaniżają podatki

cz cz, 06 marca 2014 09:08

Niemal co drugi skontrolowany w ubiegłym roku przez urzędników z ratusza przedsiębiorca popełniał błędy, które skutkowały zaniżaniem wnoszonych do ratusza danin. Choć skontrowano zaledwie 34 „losowo wytypowanych” podatników, dochody miasta z tego tytułu wzrosły o niemal 77 tysięcy złotych. - Ujawnione w kontroli różnice w podatku należnym, a zadeklarowanym wahały się od 200 zł do 6877 zł – przekazuje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży.

Mleczny Heros

cz śr, 05 lutego 2014 09:24

Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego została uhonorowana tytułem Herosa Polskiej Gospodarki. Nagrodę wręczono podczas gali z okazji 25-lecia Polskiego Klubu Biznesu oraz 15-lecia Akademii Polskiego Sukcesu jaka odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Mlekovita znalazła się w gronie ośmiu polskich firm i przedsiębiorstw o wybitnych zasługach dla życia gospodarczego i rozwoju przedsiębiorczości.

Wielomilionowe inwestycje na miarę... OSM Piątnica

Foto: Wielomilionowe inwestycje na miarę... OSM Piątnica
cz pt, 24 stycznia 2014 10:14

W 2014 roku OSM Piątnica rusza z dwoma ważnymi inwestycjami na terenie swojego macierzystego zakładu w Piątnicy. Ich łączna wartość to 150 milionów złotych – podał portalspozywczy.pl. To wyposażanie wybudowanej już czterokondygnacyjnej hali produkcyjnej, w której w lutym ma ruszyć pierwsza linia produkcyjna, a druga inwestycja to budowa magazynu wysokiego składowania.

Uwiecznij wyjątkowe chwile na zawsze!

Foto: Uwiecznij wyjątkowe chwile na zawsze!
mm pt, 10 stycznia 2014 14:41

Praktycznie wszyscy fotografujemy korzystając głównie z aparatów w telefonach komórkowych. Są jednak w naszym życiu chwile, niepowtarzalne i wyjątkowe, takie jak ślub, narodziny dziecka, komunia lub 18 urodziny, kiedy zwykły aparat i umiejętności już nie wystarczają. Warto wówczas odwołać się do pomocy fotografów takich jak Piotr Barbachowski, który nie tylko profesjonalnie fotografuje, ale udostępnia również na wszelkiego rodzaju imprezy fotobudkę. To fantastyczne urządzenie umożliwia wykonanie zdjęć podczas imprezy, w sprzyjającej pozowaniu atmosferze. Zdjęcia są błyskawiczne drukowane oraz mamy możliwość wstawić je na Facebooka. Lepszej pamiątki, łączącej tradycję z nowoczesnością, nie można sobie wymarzyć!

Najtańsza cena = najkorzystniejsza

Foto: Najtańsza cena = najkorzystniejsza
cz pt, 03 stycznia 2014 09:05

Firma Agbakar z Łomży złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę biurowca Parku Przemysłowego Łomża. Aby dokonać takiego wyboru trzeba było trzech przetargów. Za wybudowanie czterokondygnacyjnego biurowca i zagospodarowanie terenu wokół niego firma z Łomży zażądała 14 milionów 890 tysięcy 257 złotych i 30 groszy. I była to najniższa cena ze wszystkich ofert złożonych w przetargu.

Dotacja na biurowiec (bez palmy) podpisana

Foto: Dotacja na biurowiec (bez palmy) podpisana
cz pon, 23 grudnia 2013 11:52

15 w 2016 roku, maksymalnie 30 w 2018 roku – tyle podmiotów – małych, nowych firm, przez 3 – 4 lata ma być objętych opieką w Inkubatorze Przedsiębiorczości Parku Przemysłowego Łomża. W ratuszu podpisano umowę na dofinansowanie budowy biurowca Inkubatora z środków unijnych. Inwestycja pochłonie około 19 mln zł, a przyznana dotacja sięga 7,4 mln zł. - Inkubator nie będzie rujnował finansów miasta – zapewnia prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski przypominając, że przedsięwzięcie jest przedmiotem krytyki – jak mówił - „często niezasadnej i z grunty niesłusznej”. Umowę o dofinansowanie inwestycji w imieniu władz samorządu województwa podpisał Jacek Piorunek, członek zarządu województwa życząc wszystkim aby ta instytucja była samofinansująca się, „aby - nie daj Boże - nie trzeba było do niej dopłacać”.

Podstrefa Łomża SSSE zatwierdzona

cz wt, 17 grudnia 2013 15:39

Rząd przyjął przedstawiony przez Ministra Gospodarki projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Generalnie suwalska Strefa powiększa się o niemal 33 hektary. Jedną ze zmian jest także utworzenie Podstrefy Łomża. Decyzja rządu wieńczy trwające od blisko 7 lat zabiegi o utworzenie w Łomży obszaru na którym inwestorzy będą mogli prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach.

Najcenniejsze marki z regionu

Foto: Najcenniejsze marki z regionu
cz wt, 17 grudnia 2013 09:29

Mlekovita na 6 pozycji wśród Najdroższych Polskich Marek rankingu „Rzeczpospolita”. Wartość tej marki została wyceniona na 1 mld 369,8 mln zł czyli o 5% więcej niż przed rokiem. Mlekovita przeskoczyła Bank Pekao. Mlekowita, niekwestionowany lider wśród marek sektora spożywczego, znalazła się także w specjalnym zestawieniu z okazji 10. publikacji rankingu „Rzeczpospolitej”. Jak zauważają autorzy opracowania Mlekovita jest dziś prawie sześć razy droższa niż w 2004 roku.

Atrakcyjni inaczej?

Foto: Atrakcyjni inaczej?
cz pt, 13 grudnia 2013 13:28

Województwo podlaskie zamyka listę atrakcyjności regionów Polski w dorocznym (prowadzonym od 9 lat) raporcie Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową i Fundacji Konrada Adenauera. Podregion łomżyński, wyodrębniony na mapach załączonych do rankingu, należy do dziesiątki najmniej atrakcyjnych dla działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowanej technologicznie, czyli we wszystkich grupach dla których sporządzono analizy.

Strefa ekonomiczna w Łomży na gwiazdkę?

Foto: Strefa ekonomiczna w Łomży na gwiazdkę?
cz cz, 12 grudnia 2013 13:27

Na przyszłotygodniowym posiedzeniu rząd ma zdecydować o utworzeniu w Łomży podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tworzący m.in. Podstrefę Łomża projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej znalazł się w porządku obrad wtorkowego posiedzenia rządu. Zgodnie z ostatnimi planami Podstrefa Ekonomiczna w Łomży ma mieć niespełna 7,7 ha. Szacuje się, że przy inwestycjach rzędu 39 mln zł i pomocy publicznej sięgającej 23,4 mln zł powstanie tu około 130 nowych miejsc pracy.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę