Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 26 stycznia 2022 napisz DONOS@

Nowa siedziba Opoltrans1 w Ostrołęce już otwarta!

cz pon, 27 kwietnia 2015 14:30

W piątek 24 kwietnia o godz. 16. firma Opoltrans 1 zajmująca się sprzedażą części do samochodów ciężarowych po 15 latach działalności przy ulicy I Armii Wojska Polskiego 7a przeniosła się do nowego budynku przy ulicy Kołobrzeskiej 5 w Ostrołęce.

Mlekovita zdetronizowała Mlekpol

cz cz, 09 kwietnia 2015 10:00

To historyczny moment w mlecznej branży. Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego zdetronizowała Mlekpol z Grajewa donosi Rzeczpospolita. W ubiegłym roku Mlekovita miała ponad 3,88 mld złotych przychodów ze sprzedaży, czyli o blisko 270 mln zł więcej niż wypracował jej największy rywal Mlekpol.

„Dotacje unijne szansą na rozwój ziemi łomżyńskiej”

cz wt, 10 marca 2015 14:15

Jakie będą możliwości sfinansowania inwestycji w przedsiębiorstwach w oparciu o fundusze unijne w nowej perspektywie 2014-2020 - między innymi o tym mają mówić eksperci podczas konferencji „Dotacje unijne szansą na rozwój ziemi łomżyńskiej”. W najbliższy piątek w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży organizuje ją Łomżyńska Izba Przemysłowo-Handlowa przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Doradczym i Konsultingowym.

„Gazele” w biznesie... i nie tylko

cz pon, 26 stycznia 2015 16:04

Ranking Gazele Biznesu — to zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Od 2000 roku organizuje go Puls Biznesu, a opracowanie przygotowuje wywiadownia gospodarcza Coface Poland analizując dane finansowe firm za ostatnie trzy lata. Aby zostać Gazelą Biznesu firmy roku na rok muszą odnotowywać wzrost przychodów ze sprzedaży. Wśród tegorocznych „Gazel” jest kilkanaście firm z Łomży i regionu w tym i także ŁSM czyli Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Prezes Mlekovity podwójnie nagrodzony przez BCC

cz pon, 26 stycznia 2015 08:56

Dariusz Sapiński, prezes Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA z Wysokiego Mazowieckiego otrzymał Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu 2014. Nagrodę przyznało mu Business Centre Club za wysokie wskaźniki finansowe, najwyższą jakość, dynamiczny rozwój sprzedaży na rynku krajowym oraz międzynarodowym, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych z uwzględnieniem wpływu na środowisko oraz bezpieczeństwo żywności. Prezes Sapiński, był jednym z 12 szefów najlepszych polskich firm którzy odebrali takie statuetki niedzielnej Gali Liderów Polskiego Biznesu w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Przedsiębiorstwo Fair Play z Łomży

cz pt, 19 grudnia 2014 09:03

EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. z Łomży (dawniej: EDPOL PPH Export-Import Edward Dąbrowski) znalazła się w gronie kilkunastu polskich firm nagrodzonych Nagrodą Główną - Statuetką Przedsiębiorstwo Fair Play 2014. Konkurs od 17 lat organizowany jest pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej. Jego celem jest promowanie etyki w działalności gospodarczej rozumianej jako zespół norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową.

Na końcu atrakcyjności

cz pon, 15 grudnia 2014 14:09

„Atrakcyjność inwestycyjna to korzyści, jakie oferuje dana lokalizacja inwestorowi” - podkreślają autorzy najnowszego opracowania Atrakcyjność Inwestycyjna Województw i Podregionów Polski 2014 r. Doroczny raport opracowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera i tym razem nie przynosi pozytywnych informacji dla mieszkańców regionu. Zarówno województwo podlaskie jaki sam podregion łomżyński nie są atrakcyjne dla inwestorów.

Wśród najcenniejszych marek „Rzeczpospolitej”.

cz pt, 28 listopada 2014 14:53

Marka Mlekovita warta jest 1,57 mld złotych. To 200 milionów więcej niż przed rokiem. Mlekovita to najcenniejsza z marek regionu. W najnowszym rankingu „Rzeczpospolitej” zajęła 7 miejsce wśród najcenniejszych polskich marek. Na samym szczycie listy są Orlen, PKO Bank Polski i Biedronaka. Z ciekawostek rankingu jest spektakularny awans - o 48 pozycji - „Łomży”.

LPI wraca do Łomży

cz cz, 27 listopada 2014 08:38

Zlikwidowany w czerwcu w łomżyńskim ratuszu Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich od grudnia ruszy pod skrzydłami Agencji Rozwoju Regionalnego. Agencja wygrała zorganizowany przez Urząd Marszałkowski konkurs na prowadzenie go do końca roku. Dostanie za to 16 tys zł. Jeśli się sprawdzi i wyrazi taką chęć, LPI w siedzibie ARR, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 będzie funkcjonował także w przyszłym roku.

Profesor Blikle: nie tylko pączki, nie tylko Warszawa

mm so, 22 listopada 2014 21:02

Około trzydziestu łomżyńskich przedsiębiorców zjawiło się z małżonkami i z dziećmi na wykładzie na temat roli firm rodzinnych w Polsce, Europie i świecie, który poprowadził przedstawiciel słynnej warszawskiej firmy Blikle, zatrudniającej prawie 250 pracowników w 20 cukierniach i kawiarniach. - Ojciec mojego pradziadka, kalwin Fryderyk Blikle przybył z kantonu Graubinden w Szwajcarii i osiedlił się w Chełmie Lubelskim, gdzie na początku XIX wieku założył fabrykę ram złoconych... – opowiadał matematyk prof. Andrzej Blikle (lat 75), prezes powstałego w 2008 r. Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR). - Zmarł młodo, po 40-tce, osierocając pradziadka Antoniego K. Blikle. Wdowa wysłała syna na kilka lat nauki u cukiernika Kacpra Semadeni do Łomży. W 1869 r. Antoni Blikle założył firmę rodzinną, która trwa nieprzerwanie od pięciu pokoleń, czyli od 145 lat.

Podstrefy ekonomiczne będą w Nowogrodzie i Szczuczynie?

cz wt, 04 listopada 2014 16:23

Prawdopodobnie jeszcze w najbliższy piątek trafi do ministerstwa gospodarki wniosek Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odnośnie rozszerzenia istniejących i utworzenia nowych podstref w regionie. Wśród nowych podstref SSSE ma być kilka w regionie Łomży: w Nowogrodzie Szczuczynie, Wysokiem Mazowieckiem i Czyżewie. Nowogrodzka podstrefa ma liczyć ponad 20 hektarów, czyli być trzy razy większą od podstrefy w Łomży.

Otwarcie w fabryce

cz pon, 03 listopada 2014 15:27

- Inwestycja powstała dzięki twórczej postawie, determinacji i chęci podejmowania wyzwań – mówi Robert Kleszak, prezes Wilrobi. To firma produkująca meble przede wszystkim dla dzieci i niemal wyłącznie na eksport. Dzięki dotacji unijnej z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka została zbudowana „od zera” na terenie dawnej bazy WZGS przy ul. Nowogrodzkiej. Cała inwestycja kosztowała około 10 milionów złotych i jak szczyci się właściciel to najnowocześniejsza fabryka mebli nie tylko w Łomży, ale i całej północno-wschodniej Polsce. Choć fabryka rozpoczęła działalność jeszcze w 2012 roku dopiero teraz zorganizowano jej oficjalne otwarcie.

Mleczne potęgi

cz śr, 03 września 2014 11:38

Największe spółdzielnie mleczarskie z regionu Mlekpol z Grajewa i Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego znalazły się w gronie 162 firm z Polski na liście „Europa 500”. To ranking dziennika „Rzeczpospolita” i agencji Deloitte prezentujący największe firmy Europy Środkowo-Wschodniej.

Ekologiczne mleko z Piątnicy

cz pt, 18 lipca 2014 09:43

OSM Piątnica w 2015 r. wprowadzi do sklepów ekologiczne mleko – zapowiada prezes Zbigniew Kalinowski na łamach „Pulsu Biznesu”. Dla piątnickiej spółdzielni ma to być „naturalny etap rozwoju po ponad 20-letnich doświadczeniach w naturalnej produkcji żywności, bez sztucznych dodatków.”

SSSE nie szkoli za pieniądze

cz śr, 16 lipca 2014 10:01

Do pracowników Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej coraz częściej docierają zapytania dotyczące odpłatnych szkoleń z tematyki stref ekonomicznych organizowanych przez firmy konsultingowe. - Informuję, że aktualnie nie prowadzimy takich szkoleń, nie zleciliśmy ich również firmom zewnętrznym – mówi Robert Żyliński, prezes SSSE podkreślając, że szkolenia dla przedsiębiorców Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna zawsze prowadzi bezpłatnie.

PWSIiP w Łomży zapłaci za staże 272 studentów. Szukają gdzie ich posłać

cz śr, 18 czerwca 2014 12:01

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży szuka pracodawców do współpracy w ramach unijnego programu płatnych staży studenckich. Projekt zakłada, że trzymiesięczne staże w firmach regionu spędzi połowa studentów pierwszego roku wszystkich kierunków uczelni. - Celem staży jest również podniesienie poziomu praktycznych elementów edukacji zgodnie z potrzebami nowoczesnej gospodarki i dynamicznie zmieniającego się rynku pracy – przekazuje Sebastian Chrzanowski z PWSIiP. - Student poprzez formę stażu ma możliwość nabycia doświadczenia już podczas studiów, co w znacznym stopniu ułatwi mu wejście na rynek pracy.

PHU „Okleina” pierwsza w Podstrefie Łomża

cz wt, 10 czerwca 2014 11:20

Firma PHU „Okleina” Kazimierza Domurata z Łomży ma być pierwszą, która zainwestuje na terenach Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Tylko ta firma złożyła ofertę w pierwszym przetargu na sprzedaż w sumie 6 działek i kompleksów działek Podstrefy. PHU Okleina, to dziś hurtownia z materiałami do produkcji mebli, która na najmniejszej z działek na terenie Podstrefy Łomża planuje uruchomienie zakładu produkcyjnego frontów do mebli kuchennych i innych prefabrykatów przetwórstwa drewna oraz wykańczania płyt meblowych. Przy nakładach rządu 1,8 mln zł zaoferowała utworzenie co najmniej 5 nowych miejsc pracy.

Bezrobocie spada

cz pon, 09 czerwca 2014 10:17

Bezrobotnych na koniec maja w Łomży i okolicy było o ponad 300 mniej niż miesiąc wcześniej i blisko 300 mniej niż przed rokiem. Spadek bezrobocia to niestety nie efekt nagłego rozwoju gospodarczego, a raczej uruchomienia przez PUP środków na aktywne formy zatrudnienia. W ciągu miesiąca do urzędu wpłynęło 269 ofert pracy czyli o ponad 100 mniej niż rejestrujących się bezrobotnych, a blisko połowa tych ofert stanowiły te dotyczące pracy subsydiowanej. Jak podaje urząd w maju, w ramach otrzymanych środków na 2014r., na aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu u różnych pracodawców pracowało w sumie 718 osób.

Najwyższy magazyn polskiego mleczarstwa powstaje w Piątnicy

cz pt, 30 maja 2014 10:22

– W ciągu dwóch miesięcy powinien stanąć szkielet, do końca roku ukończymy budowę, a na początku przyszłego rozpoczniemy jego eksploatowanie – mówi Karol Gardocki (28 lat), kierownik działu technicznego OSM Piątnica o nowo budowanym magazynie wysokiego składowania. Magazyn będzie miał wysokość 35 metrów, czyli mniej więcej zrówna się z wieżami stojącego na wzgórzu piątnickiego kościoła. W tym tygodniu na placu budowy, tuż obok wybudowanej przed rokiem czterokondygnacyjnej hali produkcyjnej, ustawiono wysoki dźwig, który będzie transportował poszczególne elementy nowoczesnego magazynu. Jego wysokość już teraz pokazuje, jak wielkich gabarytów będzie to budynek.

Nowy prezes PKS Łomża

cz cz, 29 maja 2014 14:22

Adam Wykowski nie jest już prezesem należącej do samorządu województwa podlaskiego spółki PKS Łomża. Dziś Rada Nadzorcza na to stanowisko powołała Grzegorza Rytelewskiego. To, jak wynika z naszych informacji, osoba – podobnie jak Wykowski – związana z PSL. Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, podaje że już wcześniej rada nadzorcza PKS Łomża negatywnie oceniła pracę Wykowskiego, a we wtorek 27 maja Zarząd Województwa po przeanalizowaniu sytuacji w przedsiębiorstwie rekomendował desygnowanym przez siebie przedstawicielom rady nadzorczej powołanie Grzegorza Rytelewskiego na stanowisko prezesa zarządu na nową kadencję tj. na lata 2014 – 2017.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę