Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

W Nowogrodzie opracują filtry, by także z oczyszczalni w Łomży tak nie śmierdziało?

cz wt, 16 października 2018 16:48

To ma być pierwszy zakład w podstrefie ekonomicznej w Nowogrodzie. Firma Grajan z Wielkopolski kupiła 1,2 ha gruntu i rusza z budową laboratorium, w którym mają być opracowywane i testowane innowacyjne technologie biofiltracji wody i powietrza. Na projekt otrzymała 10 mln zł dotacji z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020. - My nie zajmujemy się przetwarzaniem odpadów, my jesteśmy dostawcą urządzeń – mówi Cezary Łukaszuk, zapewniając że zakład nie będzie miał wpływu na okoliczne środowisko. - Laboratorium otwieramy tu, a nie w Wielkopolsce, bo w naszym rejonie nie ma takich możliwości dotacyjny – dodaje Krzysztof Wojtecki.

OSM Piątnica wśród najbardziej inspirujących firm Europy

cz wt, 16 października 2018 16:00

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała wyróżnienie w raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” opublikowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie (London Stock Exchange). OSM Piątnica znalazła się w raporcie jako jedna z 30 polskich firm i jako jedyna reprezentująca branżę mleczarską.

„Razem możemy więcej”

cz pon, 08 października 2018 19:06

Plan Morawieckiego to „śmiały projekt cywilizacyjnej przebudowy naszego państwa i naszej gospodarki” - mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, podkreślając, że aby osiągnąć sukces obok zaangażowania świata gospodarki i nauki konieczny jest trzeci komponent – samorząd. Wicepremier Gowin uczestniczył w otwarciu II Międzynarodowego Forum Gospodarczego „Nauka – Biznes – Administracja”, które odbywa się w Łomży. - Naszym marzeniem jest, aby to nasze Forum było platformą do wymiany myśli, ale i stworzenia rozwiązań pionierskich na ścianie wschodniej Polski, a może i całego kraju – mówiła dr Agnieszka Muzyk, kierująca Łomżyńskim Forum Samorządowym, które wraz z MNiSzW współorganizuje dwudniowe wydarzenie.

Anioły łomżyńskiego biznesu

cz pt, 05 października 2018 09:14

Iwona Gosk w kategorii „Kobieta Biznesu”, Nemitech jako „Debiut Roku”, Bona - „Firma z sercem”, Ubojnia Zwierząt w Podgórzu to „Pracodawca Jutra”, Sonarol „Inwestor Roku”, Monika Żochowska „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej”, Edpol – „Firma Roku”, a Pepees to Super Anioł. Pod raz drugi samorządowcy z miast i powiatu wyłonili Łomżyńskie Anioły Biznesu. Statuetki wręczono podczas wieczornej gali w Kinie Millenium.

„Ambasador Ziemi Łomżyńskiej” i „Firma z sercem”... do wyboru

cz cz, 02 sierpnia 2018 13:59

Trwa druga edycja konkursu „Łomżyńskie Anioły Biznesu”. To wspólne przedsięwzięcie władz miasta i powiatu oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Nagroda ma być wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Łomży i Powiatu Łomżyńskiego. Wśród 8 laureatów 2 najważniejszych mają wybrać mieszkańcy głosując przez internet. Głosowanie właśnie ruszyło.

Idealna lokalizacja dla każdego biznesu

JJS pt, 29 czerwca 2018 13:27

Często bywa tak, że mamy pomysł i środki na stworzenie firmy, albo myślimy o jej rozwoju i ekspansji, ale brakuje nam ku temu odpowiedniej lokalizacji. Sprawdzamy więc kolejne miejsca i ciągle coś jest nie tak: nieodpowiedni metraż bądź nie taka funkcjonalność budynków, za mała powierzchnia terenu, problemy z dojazdem bądź zbyt bliskie sąsiedztwo, uniemożliwiające otwarcie zakładu produkcyjnego. Okazuje się jednak, że czasem nie trzeba szukać daleko, bo idealne rozwiązanie jest tuż obok: kompleks wielofunkcyjnych budynków na trzech działkach w bardzo korzystnej cenie, dających praktycznie nieograniczone możliwości na podjęcie własnej działalności, stworzenia bądź rozwinięcia istniejącego już biznesu.

Z bezrobotnego do przedsiębiorcy

cz śr, 20 czerwca 2018 17:53

Nawet do blisko 40 tys. zł wsparcia można otrzymać na założenie własnej firmy. Oferta jest ograniczona jedynie do 40 osób z Łomży i 18 innych samorządów zrzeszonych w Łomżyńskim Forum Samorządowym z zachodniej części województwa podlaskiego. Warunkiem niezbędnym, aby starać się o wsparcie, jest ukończony 30. rok życia i… bezrobocie. Nabór trwa do 2 lipca, ale może zostać zakończony wcześniej jeśli przekroczona zostanie liczba 100 chętnych.

Samorządowcy zapraszają przedsiębiorców do Aniołów

cz cz, 07 czerwca 2018 13:21

W Łomży i na terenie Powiatu Łomżyńskiego zarejestrowanych jest około 10 tysięcy firm i podmiotów gospodarczych. Przed rokiem do organizowanego przez samorządowe władze konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu zgłosiło się 46 z nich. W tym roku samorządowcy liczą, że chętnych na nagrody będzie znacznie więcej, tym bardziej, że do sześciu dotychczasowych dołożono dwie dodatkowe kategorie: kobieta biznesu i Super Anioł.

Wchodzi w życie „Konstytucja biznesu”

cz pon, 30 kwietnia 2018 11:18

Zamierzasz rozpocząć działalność? 30 kwietnia 2018 r. weszły w życie ustawy, które tworzą „Konstytucję biznesu”. Ustawy te wprowadzą zmiany w ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym osób, które rozpoczynają prowadzenie działalności po raz pierwszy bądź po długiej przerwie.

Pepees „wspólnie ponownie osiągnęliśmy sukces”

cz pt, 30 marca 2018 08:27

Przychody wynoszące blisko ćwierć miliarda złotych i zysk netto na poziomie 13,4 mln zł – to podstawowe wyniki Grupa Pepees za 2017 r. To jedyna łomżyńska spółka notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W stosunku do poprzedniego roku przychody Pepees-u są o ponad 20% wyższe, ale zysk jest o kilka milionów mniejszy. Prezes Wojciech Faszczewski podkreśla, że mimo to 2017 rok był kolejnym dobrym rokiem.

Dzień Kobiet pracowitych, odważnych i przedsiębiorczych

cz cz, 08 marca 2018 13:18

Żółte tulipany, czerwone goździki i róże herbaciane to kwiaty, jakie otrzymały kobiety, prowadzące firmy w Łomży lub z Łomżą związane, jak producentka ściereczek do demakijażu twarzy Monika Żochowska, której produkty sprzedawane są w ponad 50 krajach świata. - Dawno nie świętowałam Dnia Kobiet w tak uroczystym gronie – mówiła do eleganckich łomżyńskich bizneswomen i panów w Parku Przemysłowym Łomża, gdzie prezydent Mariusz Chrzanowski i prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Grzegorz Rytelewski złożyli życzenia, wręczyli kwiaty i podziwiali panie, że zajmują się rodzinami, dbają o dzieci i mężów, mają czas gotować, poprać, sprzątnąć i na biznes.

Dumni z Piątnicy

cz wt, 27 lutego 2018 08:30

Marka „Piątnica” warta jest niemal 405 milionów złotych. Na tyle wycenili ją specjaliści na potrzeby tworzonego przez dziennik Rzeczpospolita Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek za 2017 rok. Ranking przeprowadzano po raz 14. Jednym z podrankingów jest „Siła Marki”. Tu OSM Piątnica zajęła 10. miejsce w zestawieniu 100 najsilniejszych marek w kraju.

Ostatni dzień na JPK_VAT

cz pon, 26 lutego 2018 09:54

Dziś jest ostatni dzień na wysłanie przez mikroprzedsiębiorców JPK_VAT za styczeń 2018 r. Tylko w Łomży i okolic powinno po wysłać blisko 3,5 tys. mikroprzedsiębiorców. - W poniedziałek 26 lutego urzędy skarbowe w całej Polsce zapewnią wsparcie telefoniczne do godziny 22.00 – zapowiedział Paweł Cybulski, wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Pionierskie rozwiązania firmy Center-Mebel

JJS pt, 16 lutego 2018 13:44

Łomżyńska hurtownia płyt i okuć meblowych Center-Mebel nie ustaje w staraniach o zapewnienie swym klientom produktów i usług najwyższej jakości. Jako jedyna firma w Polsce proponuje więc bezpłatną strefę Coworking, w której docelowy klient może spotkać się ze stolarzem bądź projektantem i spokojnie wybrać interesujące go materiały. Center-Mebel rozwija również swoją markę Manufaktura Łomża – linię frontów systemów Carg, płyt kompaktowych, laminatów HPL i blatów. W ramach tej marki firma proponuje absolutną nowość na polskim rynku: chronione patentem, unikalne rozwiązanie, umożliwiające podwieszenie zlewozmywaka pod blatem wiórowym, co zapewnia nie tylko unikalny design i łatwość użytkowania, ale też bardzo korzystną cenę.

Czas na pierwszy JPK_VAT

cz śr, 14 lutego 2018 18:25

- Do 26 lutego br. blisko 3,5 tys. mikroprzedsiębiorców z Łomży i okolic powinno po raz pierwszy wysłać JPK_VAT – przypomina Radosław Hancewicz z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. We wszystkich urzędach skarbowych ruszyły specjalne dyżury ekspertów, którzy wyjaśniają, jak korzystać z dedykowanej im aplikacji e-mikrofirma i odpowiadają na pytania dotyczące tworzenia oraz przesyłania JPK_VAT. Hnacewicz zapowiada , że dodatkowe dyżury konsultantów dla mikroprzedsiębiorców zostaną zorganizowane również w soboty 17 i 24 lutego, w godzinach od 9.00 do 13.00.

Pepees jeszcze nie Skotnickich

cz so, 10 lutego 2018 13:05

Nie ponad 30 milionów, a niespełna 11 milionów akcji spółki PEPEES kupią bracia Maksymilian i Michał Skotniccy, którzy w styczniu ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki po 1,45 zł za sztukę. Zainteresowani ofertą właściciele akcji łomżyńskiej spółki chęć ich sprzedaży mogli zgłaszać do czwartku. Bracia Skotniccy chcieli skupić w swoich rękach większość akcji spółki i przejąć nad nią kontrolę. Teraz to się nie udało.

Działki w Podstrefie Łomża znowu nikt nie chciał

cz wt, 06 lutego 2018 10:34

Po raz trzeci nie udało się znaleźć nabywcy na ostatnią już i największą działkę w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To blisko 2,5 ha gruntu przy ulicy Ciepłej. Miejską działkę wystawiono na sprzedaż za 2 mln 290 tys. zł netto, choć wcześniej nikt nie chciał jej kupić za niespełna 1,4 mln zł.

Lider Polskiego Biznesu z Łomży

cz pon, 29 stycznia 2018 14:33

Józef Kosiorek prezes i założyciel firmy Fargotex z Łomży odebrał Złotą Statuetekę Lidera Polskiego Biznesu przyznaną przez Business Centre Club. Ta najważniejsza z polskich organizacji gospodarczych podczas specjalnej gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie nagrodziła najlepszych polskich przedsiębiorców. W uzasadnieniu BCC czytamy, że Fargotex i prezes Kosiorek zostali nominowani do tej nagrody za konsekwentne umacnianie pozycji na rynku, systematyczne wzbogacanie oferty produktowej jak również wrażliwość na potrzeby społeczne.

Proponowana przez Skotnicckich „cena odzwierciedla wartość godziwą” Pepees-u

cz cz, 25 stycznia 2018 10:34

W piątek rusza przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji łomżyńskiego Pepees-u przez braci Michała i Maksymiliana Skotnickich. W ogłoszonym wezwaniu chcą kupić blisko 31,5 miliona akcji spółki i przejąć kontrolę nad firmą. Za akcję chcą płacić po 1,45 zł. Zarząd Pepees w swoim stanowisku dotyczącym wezwania „jest zdania, iż zaproponowana w Wezwaniu cena odzwierciedla wartość godziwą Spółki”.

Bój o Pepees

cz wt, 23 stycznia 2018 09:54

Michał Skotnicki, dziś trzeci największy akcjonariusz łomżyńskiej spółki PEPEES, ale także m.in. prezes BBI Development, do której należy także słynny warszawski wieżowiec „Złota 44”, chce przejąć kontrolę nad łomżyńską firmą. Zamierza wykupić ponad 30 milionów akcji spółki.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę