niedziela, 19 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Już nic nie zatrzyma podstrefy w Łomży?

cz pon, 02 września 2013 07:59

Mimo zgłaszanego przez Ministerstwo Finansów sprzeciwu – jak przekazał ratusz - Komitet Stały Rady Ministrów zgodził się na poszerzenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W najbliższych tygodniach propozycja zmiany granic strefy i m.in. utworzenie podstrefy w Łomży, trafi pod obrady rządu. Podstrefa w Łomży ma ona liczyć ponad 8 hektarów w dwóch kompleksach przy ul. Ciepłej, oraz Spokojnej i Akademickiej. Zgodnie z planami dzięki niej, przy nakładach inwestycyjnych rzędu 41 mln zł i pomocy publicznej w granicach 25 mln zł, do 2020 roku w Łomży może powstać 137 nowych miejsc pracy.

Nie „czuły zagadnienia”?

cz pt, 30 sierpnia 2013 08:51

Prezydent wymienił dwie osoby w trzyosobowej Radzie Nadzorczej najmłodszej miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża. Zaledwie po kilku miesiącach funkcjonowania – Rada została powołana pod koniec 2012 roku – odeszli z niej dr Krystyna Leszczewska, prorektor PWSIiP w Łomży, która była przewodniczącą RN, oraz dr Mariola Grzybowska-Brzezińska z WSA w Łomży. Ich miejsce zajęli Marek Kruk i Maria Lucyna Jasińska.

Rusza kampania ziemniaczana

Foto: Rusza kampania ziemniaczana
cz cz, 29 sierpnia 2013 13:38

Łomżyński Pepees rozpoczyna kolejną kampanię ziemniaczaną. Największy w Polsce zakład zakontraktował ziemniaki u ponad tysiąca rolników. Do początku grudnia przedsiębiorstwo zamierza pozyskać około 150 tysięcy ton ziemniaków, które zostaną przetworzone na szlachetną skrobię ziemniaczaną i jej poszukiwane na rynku pochodne, jak np. glukoza i różne odmiany maltodekstryny. 
 Jak podaje Pepees aby ułatwić plantatorom pracę ziemniaki przy Poznańskiej w Łomży przyjmowane są o każdej porze dnia i nocy.

Jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni...

Foto: Jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni...
cz śr, 28 sierpnia 2013 09:10

Województwo podlaskie w ciągu trzech ostatnich lat podskoczyło o 8 pozycji – najwięcej w Polsce – w Raporcie Konkurencyjności Regionów 2013 r. przygotowanym przez Komisję Europejską. Przy obliczaniu pozycji brane są pod uwagę takie wskaźniki jak: zdrowie, jakość edukacji podstawowej i wyższej, infrastruktura, różnorodność środowiska biznesowego, a także innowacyjność. Teraz zajmujemy 211 miejsce wśród 262 regionów UE.

W rządzie biją się o podstrefę w Łomży?

Foto: W rządzie biją się o podstrefę w Łomży?
cz wt, 27 sierpnia 2013 09:38

Ministerstwo Finansów negatywnie zaopiniowało projekty rozszerzenia Warmińsko-Mazurskiej oraz Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rozporządzenie dotyczące tej drugiej strefy m.in. tworzy podstrefę w Łomży. Z dokumentów do których dotarliśmy wynika, że Ministerstwo Finansów powołując się na ustalenia rządowe z 23 lipca, chce zablokować prace nad takimi rozporządzeniami stref do czasu przedstawienia przez Ministrostwo Gospodarki zmian preferencji funkcjonowania w nich inwestorów.

Zbyszko (z Nowogrodu i Goniądza) - Polski przyczółek ekspansji z Dubaju!

Foto: Zbyszko (z Nowogrodu i Goniądza) - Polski przyc...
cz cz, 08 sierpnia 2013 14:03

Hotele Zbyszko zaczynają się łączyć z dubajską siecią hoteli Abidos. Spółka ma być jej wyłącznym europejskim partnerem i przedstawicielem. — Mamy kontrakt menedżerski na zarządzanie obiektami sieci Zbyszko. Pracujemy nad wspólnym marketingiem i komunikacją w szerokim tego słowa znaczeniu. Za kilka miesięcy będziemy w pełni przygotowani do rozpoczęcia prężnej współpracy pod marką Abidos Zbyszko Hotels — zapowiada Zbigniew Karwowski, informując również, że na decyzję Abidos Hotels miały wpływ linie Emirates, które codzienne latają do Warszawy.

Wicepremier Piechociński: SSE będą powiększane

cz wt, 30 lipca 2013 09:43

Stały komitet Rady Ministrów w czwartek, 25 lipca, rekomendował Radzie Ministrów włączenie nowych terenów do strefy mieleckiej i kostrzyńsko – słubickiej. - Podjęcie decyzji przez Komitet otwiera możliwość zmiany granic kolejnych stref, których wnioski wpłynęły do Ministerstwa Gospodarki w ostatnich miesiącach – podkreśla Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki. W rządowej poczekalni „do poszerzenia” jest także Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która chce m.in. powiększyć się o działki w Łomży.

Specjalne strefy ekonomiczne będą żyły dłużej... i będą większe

cz śr, 24 lipca 2013 10:00

Rada Ministrów przyjęła na wczorajszym posiedzeniu serię rozporządzeń wydłużających okres funkcjonowania specjalnych strefy ekonomicznych w Polsce do 2026 r. - Dzięki jeszcze 14-letniej perspektywie działania stref tworzy się realna szansa na pełne wykorzystanie limitu powierzchni SSE w Polsce, czyli 20 tys. ha – podało Ministerstwo Gospodarki. To dobra wiadomość także dla Łomży. Od kilku lat mówi się o możliwości poszerzenia Suwalskiej SSE o tereny w Łomży. Wniosek jest już w poczekalni rządowej, a wczorajsza decyzja powinna też odblokować wstrzymane na początku roku prace nad powiększaniem poszczególnych stref.

Ostatnie dotacje dla firm

cz wt, 09 lipca 2013 14:51

21 firm z województwa podlaskiego otrzyma dotacje w ramach ostatniego konkursu na wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw (działanie 1.4.) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. O przyznaniu dotacji zdecydował dziś zarząd województwa. Kilka milionów złotych trafi m.in. do firm z Łomży i najbliższej okolicy.

Dogadali się w sprawie strefy ekonomicznej?

Foto: Dogadali się w sprawie strefy ekonomicznej?
cz pt, 05 lipca 2013 11:25

Czyżby wreszcie zapaliło się światełko w tunelu wskazując szansę na utworzenie w Łomży podstrefy ekonomicznej? Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński poinformował, że na spotkaniu koalicyjnym wraz z premierem Donaldem Tuskiem podjęli decyzję o przedłużeniu funkcjonowania w Polsce specjalnych stref ekonomicznych minimum do 2025 r. Ta kwestia nierozwiązana od już blisko dwóch lat faktycznie blokowała decyzję także w kwestii utworzenia w Łomży podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wbrew niedawnym zapowiedziom z władz Łomży i SSSE wskazujących nawet konkretną datę poszerzenia (6 czerwca 2013 roku), rządowej decyzji szybko jednak nie powinniśmy się spodziewać, bo „termin życia”, to nie jedyna sporna kwestia.

W Pepees bez zmian

cz pon, 17 czerwca 2013 16:39

Na początku czerwca Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego „PEPEES” S.A. w Łomży powołała na kolejną kadencję zarząd spółki w niezmienionym składzie: Wojciech Faszczewski prezes i Krzysztof Homenda członek zarządu - dyrektor finansowy, a w ubiegłym tygodniu Zwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy spółki nie dokonało żadnych zmian w składzie osobowym Rady Nadzorczej. Warto dodać, że Rada Nadzorcza Pepees w niezmienionym składzie funkcjonuje już od czerwca 2008 roku.

Piątnica coraz wyżej

Foto: Piątnica coraz wyżej
cz pt, 17 maja 2013 14:52

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy pnie się w górę... Właśnie wskoczyła do trzeciej setki największych polskich firm sektora przemysłu, handlu i usług. Listę 500 od dwudziestu już lat przygotowuje redakcja POLITYKI. OSM Piątnica po raz pierwszy na niej pojawiła się w 2007 roku wówczas została sklasyfikowana na 472 miejscu. Na opublikowanej teraz liści największych 2012 roku jest już na 282 pozycji, a przed rokiem była 301.

Rząd zajmie się wreszcie łomżyńską podstrefą ekonomiczną

Foto: Rząd zajmie się wreszcie łomżyńską podstrefą ek...
cz wt, 30 kwietnia 2013 13:53

Ministerstwo Gospodarki przekazało do konsultacji międzyresortowych projekt zmian rozporządzenia Rady Ministrów umożliwiającego poszerzenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o tereny w Łomży. Łomżyńska podstrefa SSSE ma liczyć ponad 8 hektarów w dwóch kompleksach na terenach położnych przy ul. Ciepłej, oraz Spokojnej i Akademickiej. Z uzasadnienia rozporządzenia wynika, że dzięki podstrefie, przy nakładach inwestycyjnych rzędu 41 mln zł i pomocy publicznej w granicach 25 mln zł do 2020 roku w Łomży może powstać 137 nowych miejsc pracy.

„Gepard Biznesu” z łomżyńskim rodowodem

cz śr, 10 kwietnia 2013 09:35

Wywodząca się z Łomży firma Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych S.A. zajęła pierwsze miejsce wśród przedsiębiorstw edukacji, w ogólnopolskim konkursie „Gepardy Biznesu”. Celem Konkursu jest wyłonienie najdynamiczniej rozwijających się firm oraz banków spółdzielczych według wzrostu ich wartości rynkowej, liczonej metodą  porównania do spółek giełdowych.

Diamenty Forbesa

cz pt, 15 lutego 2013 09:01

AGROCENTRUM z Kolna znalazło się na 117 miejscu - najwyżej z firm z regionu - na najnowszej liście Diamentów Forbesa. Firma jako jedyna „nasza” jest też w grupie największych firm osiągających powyżej 250 mln zł obrotu rocznie. W drugiej kategorii od 50 do 250 mln PLN jest FARGOTEX z Łomży – sklasyfikowany na 216 miejscu w rankingu Forbesa.

W Europę idziemy... Spółka z Jedwabnego chce podbić rynki oknami z czterema szybami

Foto: W Europę idziemy... Spółka z Jedwabnego chce po...
cz cz, 14 lutego 2013 09:49

Spółka Sonarol z Jedwabnego opracowała i zaprezentowała najcieplejsze na rynku okna. Ośmiokomorowa rama przy zastosowaniu wkładek termicznych oraz czteroszybowego pakietu o szerokości blisko 5 cm z gazem kryptonem, pozwala stworzyć okna o jeszcze nie spotykanym na rynku współczynniku przenikania ciepła 0,59 W/m2K. Zaprezentowane po raz pierwszy podczas niedawnych Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA 2013 okna wzbudziły prawdziwy podziw. - Pomimo, iż takie okna pojawią się w sprzedaży w drugim kwartale tego roku, to już na targach bardzo duża grupa obecnych i nowych kontrahentów z kraju i zagranicy zadeklarowała chęć ich dystrybucji – mówi Andrzej Baczewski z Sonarol-u.

Karnawał nowości z Center-Mebel w Łomży

Foto: Karnawał nowości z Center-Mebel w Łomży
mm cz, 31 stycznia 2013 09:04

150 producentów mebli, stolarzy i projektantów z osobami towarzyszącymi bawiło się przednio na wieczorze karnawałowym, który zorganizowała firma Center-Mebel z Łomży. Znany i ceniony dystrybutor płyt, obrzeży i okuć meblowych zaprosił swoich sprawdzonych kontrahentów na mistrzowskie pokazy tańca C.T.Group i Skrecz oraz na nietuzinkowy kabaret Formacja Chatelet. Pełni wrażeń artystycznych goście mogli poznać nowości renomowanych firm: Blum, Dollken, Rejs i Sevroll, delektować się pysznym winem z pierwszej profesjonalnej polskiej winnicy Adoria i wykwintnymi specjałami Restauracji Retro.

IQSERWIS otworzył Salon Netii w Łomży

Foto: IQSERWIS otworzył Salon Netii w Łomży
mm cz, 17 stycznia 2013 09:27

Łomżyńska spółka IQSERWIS znana jest z tego, że świadczy nowoczesne usługi telekomunikacyjne, marketingowe i call centerowe. IQSERWIS niedawno świętował swoje pięciolecie, a jednym z prowadzonych przez spółkę projektów jest sprzedaż usług Netii, czyli taniego dostępu do telefonii, telewizji i Internetu klientom indywidualnym i biznesowym.

Na końcu atrakcyjności

Foto: Na końcu atrakcyjności
cz pt, 14 grudnia 2012 11:30

Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową opublikował kolejny roczny raport atrakcyjności inwestycyjnej województw i podregionów Polski. Niestety – co nie powinno być zaskoczeniem – jesteśmy na samym końcu tabeli. I choć autorzy raportu podkreślają, że niska atrakcyjność inwestycyjna nie oznacza, że regiony nie mają szans na przyciągnięcie dużych inwestorów „szanse te są, ale mniejsze niż w innych” - zauważają.

Potencjalnie jesteśmy atrakcyjni, ale rzeczywiście nikt tego nie zauważa?

Foto: Potencjalnie jesteśmy atrakcyjni, ale rzeczywiś...
cz cz, 22 listopada 2012 10:58

Województwo podlaskie generalnie nie jest atrakcyjne dla inwestorów i to zarówno krajowych jak i zagranicznych to podstawowy wniosek z „Raportu atrakcyjności inwestycyjnej województw - 2012”. Raport na zlecenie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych wykonało Centrum Analiz Regionalnych i Lokalnych. Ale jednak nawet w regionach nieatrakcyjnych inwestycyjnie występują lokalizacje lokalne o wysokim poziomie atrakcyjności inwestycyjnej względem różnych sekcji gospodarczych - piszą autorzy opracowania i wśród kilkunastu potencjalnie atrakcyjny dla inwestycji w województwie wymieniają miasto Łomża i gminę Łomża.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę