Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
logo województwa podlaskiego

VI WKG. W Białymstoku rozpoczęło się dwudniowe forum gospodarcze

Główne zdjęcie
Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego. fot. Mateusz Duchnowski / UMWP

Ponad 1500 uczestników, 700 studentów, 200 prelegentów oraz 30 debat - w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku trwa VI Wschodni Kongres Gospodarczy. Podczas sesji inauguracjyjnej (25.09) gości powitał m.in. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

fot. Mateusz Duchnowski / UMWP
fot. Mateusz Duchnowski / UMWP
fot. Mateusz Duchnowski / UMWP
fot. Mateusz Duchnowski / UMWP
fot. Mateusz Duchnowski / UMWP
fot. Mateusz Duchnowski / UMWP

- Spotykamy się tutaj, w Białymstoku, w województwie podlaskim, aby w szerokim gronie liderów życia gospodarczego, naukowców, polityków, rozmawiać o najważniejszych sprawach dla Podlaskiego i tej części Polski oraz Europy, w której nasz region się znajduje – mówił marszałek Artur Kosicki.

- Pragnę podkreślić, że bohaterami tego wydarzenia są przede wszystkim mieszkający w Podlaskiem ludzie, przedsiębiorstwa i samorządy. Właśnie z myślą o  nich będziemy wspólnie wypracowywać wnioski, nawiązywać nowe kontakty gospodarcze i współpracę. Bo nasz region zasługuje na dynamiczny rozwój - dodał.

W swoim wystąpieniu marszałek podkreślał ogromny potencjał gospodarczy województwa podlaskiego. - Coraz częściej mówi się o kolejnej Puszczy Krzemowej, podkreślając w ten sposób dynamiczny rozwój branzy IT na wzór amerykańskiej Doliny Krzemowej. To też dolina mleczna, z której pochodzą znakomite produkty spożywcze, to domy modułowe podbijające rynki skandynawskie, to także przemysł szkutniczy, który eksportuje łodzie na rynki całego świata. Ale przede wszystkim naszym bogactwem są zdolni i kreatywni ludzie. - mówił Artur Kosicki 

Wojewoda Podlaski, Bohdan Paszkowski witając gości podkreślił jak ważnym wydarzeniem jest Wschodni Kongres Gospodarczy. 
- Liczę, że spotkanie wschodu i zachodu, a mam nadzieję, że także południa i północy zaowocuje różnego rodzaju ideami, przedsięwzięciami i że wytyczone zostaną nowe drogi inwestycyjne - mówił.

VI Wschodni Kongres Gospodarczy pobił rekord frekwencji co podkreślał Przewodniczący Podlaskiej Rady Gospodarczej, Wojciech Strzałkowski: - Tak duże zainteresowanie pokazuje jak ważne jest to wydarzenie dla naszego regionu i jak bardzo potrzebne dla rozwoju naszych miast, województw, a także naszej kochanej ojczyzny.

Głos zabrał również Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Przedstawiciel rządu zauważył jak prężnie rozwinął się region Polski Wschodniej na przestrzeni lat.
- Postrzeganie Polski Wschodniej zaczyna się zmieniać. To właśnie Wschodni Kongres Gospodarczy jest  świadectwem tego, że oprócz turystyki, chcemy korzystać z umiejętności naszych przedsiębiorców, którzy działają na skalę Polską, ale także Europejską.

Listy gratulacyjne z okazji VI WKG skierowali do  uczestników i organizatorów wydarzenia Prezydent i Premier RP. List od Andrzeja Dudy odczytał doradca prezydenta Zdzisław Sokala, natomiast list od Mateusza Morawieckiego odczytał minister Dariusz Piontkowski.

Tematami wiodącymi tegorocznej edycji WKG będą inwestycje, które mają niebagatelny wpływ na rozwój całej Polski Wschodniej. Po raz kolejny zostaną też wybrane TOP Inwestycje oraz TOP Pracodawcy Polski Wschodniej. Laureatów plebiscytu poznamy podczas wieczornej Gali w środę ( 25.09).

źródło: wrotapodlasia.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę