Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

„Jesteście dumą Łomży, dumą całej Polski”

Główne zdjęcie
Nominowani i nagrodzeni

OSM Piątnica „Super Anioł”, Uniglass to „Firma roku”, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży „Ambasadorem Ziemi Łomżyńskiej”, Center-Mebel „Inwestorem roku”, PPM Piątnica „Pracodawcą jutra”, Prefbet to „Firma z sercem”, a Elżbieta Gadomska „Kobietą biznesu”. Po raz trzeci w Łomży przyznano nagrody w konkursie gospodarczym Łomżyńskie Anioły Biznesu 2019. Organizatorami są Miasto Łomża oraz Starostwo Powiatowe w Łomży, a galę wręczenia nagród uświetnił występ zespołu BLACK JEANS, w którym śpiewa związany z Łomżą Adam Kalinowski.

Gala wręczenia nagród odbyła się we wtorkowy wieczór w Kinie Millenium. Wśród zaproszonych gości był m.in. minister edukacji Dariusz Piontkowski z Białegostoku, który odczytał list od premiera Mateusza Morawieckiego. List był skierowany do uczestników odbywającej się wcześniej w PWSIiP konferencji „Invest in Łomża”, w której uczestniczyło znacznie mniej przedsiębiorców niż przyszło na wieczorną galę. 
- Także mieszkańcy Łomży swoją aktywnością przyczyniają się do tego, że Polska stała się krajem dostatnim i innowacyjnym, bo modernizacyjny potencjał tkwi także w takich ośrodkach, w lokalnych społecznościach – napisał premier Morawiecki składając także gratulacje laureatom konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu. - Państwa dokonania inspirują i motywują do działania. Jesteście dumą Łomży, dumą całej Polski – napisał premier. 

I faktycznie tegoroczni laureaci na nagrody i słowa uznania zasługują. „Kobieta biznesu” Elżbieta Gadomska jest właścicielem piekarni i cukierni Okruszek w Łomży. To najnowocześniejszy zakład piekarniczy w województwie podlaskim.
- Ta nagroda jest ogromnym dla mnie wyróżnieniem, jest być może podsumowaniem szeregu lat moje ciężkiej pracy chociaż nie tylko mojej, ale i moich pracowników. (…) Myślę, że to także wyzwanie i motywacja do dalszego działania. Mam nadzieję, że ten anioł doda mi skrzydeł – mówiła Gadomska odbierając nagrodę z rąk prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.
Nagrodę w kategorii „Firma z sercem” otrzymał śniadowski Prefbet, który wspiera wiele organizacji pożytku publicznego oraz działalność kulturalno-oświatową i sportową. Wśród nich jest LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża, ale także łomżyńskie Hospicjum p.w. Św. Ducha czy Caritas. 
- Nasza działalność oczywiście jest nastawiona na biznes, aczkolwiek zauważamy potrzeby ludzkie – mówił Dariusz Gomoliszek wiceprezes firmy podkreślając „staramy się być po prostu w porządku”.
W kategorii „Pracodawca jutra”, w której doceniane są firmy współpracujące z Powiatowym Urzędem Pracy w Łomży nagrodę w tym roku otrzymała firma PPM Piątnica Pawła Ostrowskiego, która zajmuje się opakowywaniem świeżych warzyw. Właściciela nie było na gali, a nagrodę odebrała jego przedstawicielka. W uzasadnieniu nagrody podano, że firma PPM Piątnica od lat współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Łomży. Korzysta z refundacji wynagrodzeń za zatrudnienie osób bezrobotnych poniżej 30 roku życia, organizuje staże dla osób bezrobotnych. Po zakończeniu wsparcia w postaci subsydiowania wynagrodzeń i stażu zatrudniała osoby z własnych środków. Dziś zatrudnia do 80 osób. 
„Inwestorem roku” została firma CENTER – MEBEL z Łomży pokonując w finale Aquatech, Edpol, Uniglass i Prefbet. Firma jest dostawcą produktów i rozwiązań dla meblarstwa.
- Jak widać konkurencja jest ogromna – Grzegorz Kurak, właściciel firmy dziękując za wyróżnienie. - Staraliśmy się zawsze być firmą rzetelną, uczciwą, ale przede wszystkim mieć aspiracje do czegoś wyższego. Z rynku lokalnego wyjść na arenę krajową – mówił opowiadając o stworzonej przez firmę marce „Manufaktura Łomża” pod którym oferują sojowe innowacyjne rozwiązana na rynku ogólnopolskim. 
Choć konkurs ma być gospodarczy to o tytuł w kategorii „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej” z jednym przedsiębiorcą rywalizowały dwie placówki kultury. Nagrodę otrzymała Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Jej dyrektor Adam Miłosz Zarzycki podkreślał, że od wielu lat nasza instytucja, nasz zespół stara się być ambasadorem Łomży.
Statuetka w kategorii „Firma roku” powędrowała do Radosława Florczyka właściciela firmy UNIGLASS POLSKA Sp. z o.o. Firma działa od początku wieku i zajmuje się produkcją szyb zespolonych z zastosowaniem szerokiej gamy szkieł funkcyjnych, a swój dynamiczny rozwój zawdzięcza pracowitości właściciela i inwestycjom w innowacyjne rozwiązania, za co od lat doceniana jest na arenie ogólnopolskiej. 
- Jestem bardzo zaskoczony, zupełnie nie spodziewałem się tego wyróżnia – mówił Radosław Florczyk. - Cały ten sukces, to jest sukces całej mojej załogi, wsparcie Urzędu Miasta jak też biura pracy – dodawał.  
Laureatem ostatniej, najważniejszej kategorii, „Super Anioł” została Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy. To najważniejszy i największy zakład w regionie. Starosta Łomżyński Lech Szabłowski prezentując laureata podkreślał, że wraz z właścicielami - rolnikami, którzy na jego potrzeby produkują mleko, zapewnia pracę i godne płace do ponad 7 tysięcy mieszkańców regionu. Jacek Lewicki, dyrektor ds. rozwojowych OSM Piątnicy odbierając nagrodę przypominał, że to już drugi „Anioł” w kolekcji spółdzielni.
-  On będzie nas tym bardziej motywował do dalszej ciężkiej pracy, do tego żeby rozwijać firmę, żeby pracować na rzecz rozwoju regionu - bo to robimy. Nasza skala powoduje, że staramy się wspierać nasz region, żeby nam wszystkim żyło się tu lepiej – mówił Lewicki.

Foto: Nominowani i nagrodzeni
Foto: Art of Trio: Jakub Kozłowski, Piotr Komorowski, Michał Olchowik
Foto: Art of Trio: Jakub Kozłowski, Piotr Komorowski, Michał Olchowik
Foto: Goście zebrani na uroczystości
Foto: Goście zebrani na uroczystości
Foto: Prowadzący: Anna Sobocińska i Mariusz Rytel
Foto: Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyński i Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży
Foto: Minister edukacji Dariusz Piontkowski
Foto: Adam Kalinowski
Foto: Black Jeans
Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Foto: Elżbieta Gadomska i Mariusz Chrzanowski
Foto: Elżbieta Gadomska  „Kobietą biznesu”
Foto: Dariusz Gomoliszek, Prefbet Sp z o.o. odebrał z rąk Marii Dziekońskiej i Piotra Kaczyńskiego statuetkę
Foto: Mieczysław Bieniek, dyrektor PUP w Łomży i Andrzej Pyliński, dyrektor PKO BP oddział w Łomży
Foto: Przedstawicielka PPM Piątnica odbiera statuetkę „Pracodawca jutra”
Foto: Witold Karczewski, prezes Izby Przemysłowo Handlowej w Białymstoku i Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski
Foto: Grzegorz Kurak ze statuetką
Foto: Jan Olszewski, przewodniczący Rady Miasta; Jan Kuczyński, przewodniczący Rady Powiatu i Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
Foto: Jan Miłosz Zarzycki ze statuetką
Foto: Bernadeta Krynicka i Andrzej Garlicki
Foto: Radosław Florczyk odbiera statuetkę
Foto: Radosław Florczyk, właściciel firmy UNIGLASS POLSKA Sp. z o.o.
Foto: Lech Marek Szabłowski, starosta łomżyński
Foto: Lech Marek Szabłowski i Jacek Lewicki, dyrektor ds. rozwojowych OSM Piątnica
Foto: Jacek Lewicki ze statuetką

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę