Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Przedsiębiorcy z Łomży i okolic w kolejkach po dotacje na prąd

Główne zdjęcie
Kolejka w PGE

Dziesiątki ludzi stanęło w kolejce do stanowisk pracowników PGE przy alei Legionów w Łomży, żeby złożyć oświadczenie, zgodnie z którym zachowają ewentualnie prawo do dotacji rządowej na opłacenie rachunków za energię elektryczną. To wynik nowelizacji w tzw. ustawie prądowej, która w drugiej połowie 2019 r. przyznaje prawo do starych cen prądu z 2018 r. odbiorcom prywatnym.

Jeżeli jednak przedsiębiorcy prowadzą mikrofirmy i małe firmy, powinni w PGE złożyć stosowne oświadczenie, co pozwoli im zachować niższe ceny prądu również w drugim półroczu 2019 r.. Od  odbiorców prywatnych składanie oświadczeń nie jest wymagane, ponieważ „zamrożone ceny” są im przyznane ustawą z czerwca w trybie automatycznym. Przedsiębiorcy natomiast mają zostać pod względem zgodności ze znowelizowanymi przepisami zweryfikowani, a do tego właśnie  potrzebne jest ich oświadczenie. Kierownik Joanna Kleczyńska z renomowanej placówki PGE Obrót przy alei Legionów w Łomży poinformowała nas, że przedsiębiorcy będą przyjmowani w piątek do godziny 17., ponadto dodatkowo w sobotę od godz. 8. do 12. oraz w poniedziałek od godz. 8. do ostatniego klienta. W poniedziałek, 29. lipca mija termin składania druków. Warto się pospieszyć, by nie płacić o połowę wyższych rachunków za prąd. Podwyżka może wynieść od ok. 30 do nawet  50 procent.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę