niedziela, 19 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Center-Mebel deklasuje konkurencję

Foto: Center-Mebel deklasuje konkurencję
mm pt, 22 maja 2015 13:16

Wiodąca w regionie łomżyńska hurtownia płyt i okuć meblowych Center-Mebel wchodzi na rynek ogólnopolski z nową marką najwyższej jakości – linią frontów, blatów oraz uchwytów pod nazwą Manufaktura Łomża. Premiera nowego brandu oraz zaprezentowanie go klientom miały miejsce podczas sobotnich IX Targów Branży Meblowej „Center-Mebel 2015”, w których wzięli też udział inni wiodący producenci oraz dystrybutorzy z branży meblowej. – Oferujemy produkty w najlepszej światowej jakości jaką dziś można osiągnąć – podkreśla dyrektor firmy Center-Mebel Andrzej Zawojski. – Manufaktura są to całkowicie nasze autorskie wyroby. Wszystko produkujemy sami, niekiedy w kooperacji z najlepszymi firmami w Europie, czasami coś sprowadzamy, ale mamy na takie produkty wyłączność na polskim rynku, co jest gwarancją najwyższej jakości dla naszych klientów!

Roletix Piechowscy – producent osłon okiennych z dużym potencjałem

Foto: Roletix Piechowscy – producent osłon okiennych ...
cz pt, 15 maja 2015 11:54

Firma Roletix Piechowscy od początku swego istnienia nastawiona jest na działalność w zakresie produkcji, sprzedaży oraz montażu wszelkiego rodzaju przesłon okiennych. Oferta firmy obejmuje kilkanaście grup produktowych przesłon okiennych w systemach wewnętrznych i zewnętrznych. Rozmawiamy z Sylwestrem Piechowskim, właścicielem ROLETIX PIECHOWSCY.

Piątnica w górę

Foto: Piątnica w górę
cz śr, 13 maja 2015 09:45

OSM Piątnica z roku na rok pnie się gorę na liście polskich największych firm. W najnowszym rankingu dziennika „Rzeczpospolita” jest już na 315 miejscu. To pięć miejsc wyżej niż przed rokiem, choć jeszcze w 2010 roku OSM Piątnica była na 429 pozycji.

Mlekovita z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP

Foto: Mlekovita z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP
cz cz, 07 maja 2015 16:10

Dariusz Sapiński, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita odebrał Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii trwały sukces. Prezydent Bronisława Komorowskiego wręczał ją w Poznaniu, gdzie rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego Intermasz. - Trzeba promować w Polsce polską przedsiębiorczość - bez tego nie będziemy się dalej rozwijać na miarę naszych potrzeb, oczekiwań i aspiracji - mówił Bronisław Komorowski podczas gali wręczania Nagród Gospodarczych Prezydenta RP.

Nowa siedziba Opoltrans1 w Ostrołęce już otwarta!

Foto: Nowa siedziba Opoltrans1 w Ostrołęce już otwarta!
cz pon, 27 kwietnia 2015 14:30

W piątek 24 kwietnia o godz. 16. firma Opoltrans 1 zajmująca się sprzedażą części do samochodów ciężarowych po 15 latach działalności przy ulicy I Armii Wojska Polskiego 7a przeniosła się do nowego budynku przy ulicy Kołobrzeskiej 5 w Ostrołęce.

Mlekovita zdetronizowała Mlekpol

cz cz, 09 kwietnia 2015 10:00

To historyczny moment w mlecznej branży. Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego zdetronizowała Mlekpol z Grajewa donosi Rzeczpospolita. W ubiegłym roku Mlekovita miała ponad 3,88 mld złotych przychodów ze sprzedaży, czyli o blisko 270 mln zł więcej niż wypracował jej największy rywal Mlekpol.

„Dotacje unijne szansą na rozwój ziemi łomżyńskiej”

cz wt, 10 marca 2015 14:15

Jakie będą możliwości sfinansowania inwestycji w przedsiębiorstwach w oparciu o fundusze unijne w nowej perspektywie 2014-2020 - między innymi o tym mają mówić eksperci podczas konferencji „Dotacje unijne szansą na rozwój ziemi łomżyńskiej”. W najbliższy piątek w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży organizuje ją Łomżyńska Izba Przemysłowo-Handlowa przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Doradczym i Konsultingowym.

„Gazele” w biznesie... i nie tylko

Foto: „Gazele” w biznesie... i nie tylko
cz pon, 26 stycznia 2015 16:04

Ranking Gazele Biznesu — to zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Od 2000 roku organizuje go Puls Biznesu, a opracowanie przygotowuje wywiadownia gospodarcza Coface Poland analizując dane finansowe firm za ostatnie trzy lata. Aby zostać Gazelą Biznesu firmy roku na rok muszą odnotowywać wzrost przychodów ze sprzedaży. Wśród tegorocznych „Gazel” jest kilkanaście firm z Łomży i regionu w tym i także ŁSM czyli Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Prezes Mlekovity podwójnie nagrodzony przez BCC

cz pon, 26 stycznia 2015 08:56

Dariusz Sapiński, prezes Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA z Wysokiego Mazowieckiego otrzymał Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu 2014. Nagrodę przyznało mu Business Centre Club za wysokie wskaźniki finansowe, najwyższą jakość, dynamiczny rozwój sprzedaży na rynku krajowym oraz międzynarodowym, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych z uwzględnieniem wpływu na środowisko oraz bezpieczeństwo żywności. Prezes Sapiński, był jednym z 12 szefów najlepszych polskich firm którzy odebrali takie statuetki niedzielnej Gali Liderów Polskiego Biznesu w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Przedsiębiorstwo Fair Play z Łomży

Foto: Przedsiębiorstwo Fair Play z Łomży
cz pt, 19 grudnia 2014 09:03

EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. z Łomży (dawniej: EDPOL PPH Export-Import Edward Dąbrowski) znalazła się w gronie kilkunastu polskich firm nagrodzonych Nagrodą Główną - Statuetką Przedsiębiorstwo Fair Play 2014. Konkurs od 17 lat organizowany jest pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej. Jego celem jest promowanie etyki w działalności gospodarczej rozumianej jako zespół norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową.

Na końcu atrakcyjności

Foto: Na końcu atrakcyjności
cz pon, 15 grudnia 2014 14:09

„Atrakcyjność inwestycyjna to korzyści, jakie oferuje dana lokalizacja inwestorowi” - podkreślają autorzy najnowszego opracowania Atrakcyjność Inwestycyjna Województw i Podregionów Polski 2014 r. Doroczny raport opracowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera i tym razem nie przynosi pozytywnych informacji dla mieszkańców regionu. Zarówno województwo podlaskie jaki sam podregion łomżyński nie są atrakcyjne dla inwestorów.

Wśród najcenniejszych marek „Rzeczpospolitej”.

Foto: Wśród najcenniejszych marek „Rzeczpospolitej”.
cz pt, 28 listopada 2014 14:53

Marka Mlekovita warta jest 1,57 mld złotych. To 200 milionów więcej niż przed rokiem. Mlekovita to najcenniejsza z marek regionu. W najnowszym rankingu „Rzeczpospolitej” zajęła 7 miejsce wśród najcenniejszych polskich marek. Na samym szczycie listy są Orlen, PKO Bank Polski i Biedronaka. Z ciekawostek rankingu jest spektakularny awans - o 48 pozycji - „Łomży”.

LPI wraca do Łomży

cz cz, 27 listopada 2014 08:38

Zlikwidowany w czerwcu w łomżyńskim ratuszu Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich od grudnia ruszy pod skrzydłami Agencji Rozwoju Regionalnego. Agencja wygrała zorganizowany przez Urząd Marszałkowski konkurs na prowadzenie go do końca roku. Dostanie za to 16 tys zł. Jeśli się sprawdzi i wyrazi taką chęć, LPI w siedzibie ARR, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 będzie funkcjonował także w przyszłym roku.

Profesor Blikle: nie tylko pączki, nie tylko Warszawa

Foto: Profesor Blikle: nie tylko pączki, nie tylko Wa...
mm so, 22 listopada 2014 21:02

Około trzydziestu łomżyńskich przedsiębiorców zjawiło się z małżonkami i z dziećmi na wykładzie na temat roli firm rodzinnych w Polsce, Europie i świecie, który poprowadził przedstawiciel słynnej warszawskiej firmy Blikle, zatrudniającej prawie 250 pracowników w 20 cukierniach i kawiarniach. - Ojciec mojego pradziadka, kalwin Fryderyk Blikle przybył z kantonu Graubinden w Szwajcarii i osiedlił się w Chełmie Lubelskim, gdzie na początku XIX wieku założył fabrykę ram złoconych... – opowiadał matematyk prof. Andrzej Blikle (lat 75), prezes powstałego w 2008 r. Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR). - Zmarł młodo, po 40-tce, osierocając pradziadka Antoniego K. Blikle. Wdowa wysłała syna na kilka lat nauki u cukiernika Kacpra Semadeni do Łomży. W 1869 r. Antoni Blikle założył firmę rodzinną, która trwa nieprzerwanie od pięciu pokoleń, czyli od 145 lat.

Podstrefy ekonomiczne będą w Nowogrodzie i Szczuczynie?

cz wt, 04 listopada 2014 16:23

Prawdopodobnie jeszcze w najbliższy piątek trafi do ministerstwa gospodarki wniosek Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odnośnie rozszerzenia istniejących i utworzenia nowych podstref w regionie. Wśród nowych podstref SSSE ma być kilka w regionie Łomży: w Nowogrodzie Szczuczynie, Wysokiem Mazowieckiem i Czyżewie. Nowogrodzka podstrefa ma liczyć ponad 20 hektarów, czyli być trzy razy większą od podstrefy w Łomży.

Otwarcie w fabryce

Foto: Otwarcie w fabryce
cz pon, 03 listopada 2014 15:27

- Inwestycja powstała dzięki twórczej postawie, determinacji i chęci podejmowania wyzwań – mówi Robert Kleszak, prezes Wilrobi. To firma produkująca meble przede wszystkim dla dzieci i niemal wyłącznie na eksport. Dzięki dotacji unijnej z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka została zbudowana „od zera” na terenie dawnej bazy WZGS przy ul. Nowogrodzkiej. Cała inwestycja kosztowała około 10 milionów złotych i jak szczyci się właściciel to najnowocześniejsza fabryka mebli nie tylko w Łomży, ale i całej północno-wschodniej Polsce. Choć fabryka rozpoczęła działalność jeszcze w 2012 roku dopiero teraz zorganizowano jej oficjalne otwarcie.

Mleczne potęgi

cz śr, 03 września 2014 11:38

Największe spółdzielnie mleczarskie z regionu Mlekpol z Grajewa i Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego znalazły się w gronie 162 firm z Polski na liście „Europa 500”. To ranking dziennika „Rzeczpospolita” i agencji Deloitte prezentujący największe firmy Europy Środkowo-Wschodniej.

Ekologiczne mleko z Piątnicy

Foto: Ekologiczne mleko z Piątnicy
cz pt, 18 lipca 2014 09:43

OSM Piątnica w 2015 r. wprowadzi do sklepów ekologiczne mleko – zapowiada prezes Zbigniew Kalinowski na łamach „Pulsu Biznesu”. Dla piątnickiej spółdzielni ma to być „naturalny etap rozwoju po ponad 20-letnich doświadczeniach w naturalnej produkcji żywności, bez sztucznych dodatków.”

SSSE nie szkoli za pieniądze

Foto: SSSE  nie szkoli za pieniądze
cz śr, 16 lipca 2014 10:01

Do pracowników Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej coraz częściej docierają zapytania dotyczące odpłatnych szkoleń z tematyki stref ekonomicznych organizowanych przez firmy konsultingowe. - Informuję, że aktualnie nie prowadzimy takich szkoleń, nie zleciliśmy ich również firmom zewnętrznym – mówi Robert Żyliński, prezes SSSE podkreślając, że szkolenia dla przedsiębiorców Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna zawsze prowadzi bezpłatnie.

PWSIiP w Łomży zapłaci za staże 272 studentów. Szukają gdzie ich posłać

cz śr, 18 czerwca 2014 12:01

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży szuka pracodawców do współpracy w ramach unijnego programu płatnych staży studenckich. Projekt zakłada, że trzymiesięczne staże w firmach regionu spędzi połowa studentów pierwszego roku wszystkich kierunków uczelni. - Celem staży jest również podniesienie poziomu praktycznych elementów edukacji zgodnie z potrzebami nowoczesnej gospodarki i dynamicznie zmieniającego się rynku pracy – przekazuje Sebastian Chrzanowski z PWSIiP. - Student poprzez formę stażu ma możliwość nabycia doświadczenia już podczas studiów, co w znacznym stopniu ułatwi mu wejście na rynek pracy.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę