Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kino Millenium z dotacją od marszałka

mm śr, 23 marca 2022 11:10

Ponad 100 tys. zł dotacji z funduszy europejskich otrzymało Kino Millenium w Łomży. Pieniądze mają być przeznaczone na montaż dwóch modułów paneli fotowoltaicznych na dachu kina, co ma wpłynąć na obniżkę cen biletów.

Mniejsze ulgi dla przedsiębiorców

mm pt, 25 lutego 2022 11:30

Maksymalnie 3 lata, a nie jak było wcześniej 6 lat, może wynieść zwolnienie z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej. Zwiększono także wymagane nakłady inwestycyjne.

Złota Mowa Reklamowa "Łomży"

mm pon, 21 lutego 2022 15:45

Decyzją kapituły Biura Reklamy Telewizji Polskiej zwycięzcą akcji Złota Mowa Reklamowa za rok 2021 została firma Van Pur S.A. Za kampanię reklamową „ŁOMŻA. W swoim tempie”.

Zawieszona licytacja terenów „Galerii Narew”

mm cz, 10 lutego 2022 13:11

Zapowiadana na koniec stycznia licytacja terenów pod budowę „Galerii Narew” nie odbyła się, z powodu zawieszenia postępowania egzekucyjnego.

Eksperci ZUS o Polskim Ładzie

mm pt, 04 lutego 2022 10:07

Po drugim tygodniu dyżurów pracowników, ZUS informuje o niektórych pytaniach i odpowiedziach ekspertów. Od 7 lutego kolejny tydzień dyżurów telefonicznych.

9,1 tys. przedsiębiorców z województwa podlaskiego korzysta z Małego ZUS plus

mm pon, 31 stycznia 2022 14:13

Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku zacząć korzystać z „Małego ZUS Plus”, powinni zgłosić to w ZUS do 31 stycznia. Ci, którzy korzystali z ulgi w ubiegłym roku i nadal spełniają warunki, nie muszą zgłaszać się ponownie. 3

KAS przypomina o zmianach stawek VAT w kasach rejestrujących

mm cz, 27 stycznia 2022 15:51

Od 1 lutego wchodzi w życie Tarcza Antyinflacyjna 2.0, która zakłada m.in. obniżkę VAT na żywność, nawozy i paliwa. Oznacza to, że stawki w kasach rejestrujących muszą zostać dostosowane do zmian na sześć miesięcy, tj. od 1 lutego 2022 r., do 31 lipca 2022 r.

Łomżyńskie firmy wśród Diamentów Forbesa 2022

mm cz, 27 stycznia 2022 14:16

Po pandemicznym roku, kiedy często mówi się o kryzysie, Paweł Zielewski, redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika „Forbes” pisze we wstępniaku, że nie pamięta kiedy ostatni raz redakcja miała do czynienia z tak ogromną liczbą firm, których dynamika wzrostu wartości kwalifikuje do uzyskania tytułu Diamentów Forbesa.

ZUS: 31 stycznia mija termin na zgłoszenie do Małego ZUS plus

mm śr, 26 stycznia 2022 09:00

Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku zacząć korzystać z „Małego ZUS Plus” i płacić niższe składki, powinni zgłosić się do ulgi najpóźniej do 31 stycznia. Ci, którzy korzystali z tej ulgi w 2021 roku i nadal spełniają warunki, nie muszą zgłaszać się ponownie.

Specjalny kalkulator ma pomóc przedsiębiorcom obliczyć składkę zdrowotną

mm pon, 24 stycznia 2022 11:41

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił specjalny kalkulator, który ma ułatwić przedsiębiorcom ustalenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczenie należności.

Ulga za remont Starego Rynku

mm pt, 07 stycznia 2022 17:30

Od 1. grudnia 2021 roku, w związku z przedłużającą się przebudową Starego Rynku, prezydent Łomży zdecydował o możliwości obniżenia stawek czynszu najmu lokali miejskich. W sumie oferta dotyczy 6 lokali.

Prawo.pl: zasady opodatkowania prezentów świątecznych

mm wt, 07 grudnia 2021 10:05

Pracodawcy wręczający świąteczne prezenty pracownikom muszą brać pod uwagę ewentualne skutki podatkowe. Jak wyjaśniają rozmówcy serwisu Prawo.pl ważne jest źródło, z którego upominki zostały sfinansowane oraz wartość takiego świadczenia. Specjalne zasady obowiązują emerytów i rencistów.

Działka przy ul. Ciepłej sprzedana pod centrum logistyczne

mm wt, 07 grudnia 2021 08:29

2,5 hektarowa działka przy ul. Ciepłej po wielu próbach i 5. latach została sprzedana. Za 3.575 mln zł kupiła ją firma RABEN Real Estate Poland Sp. z o.o, która w tym miejscu planuje zbudować logistyczny magazyn chłodniczy.

NOVUM – Innowacyjny Lider IT ze Spokojnej ulicy

mm pon, 29 listopada 2021 12:24

16. edycja Rankingu IT@BANK przyniosła wyjątkowy sukces Zakładowi Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. z Łomży. Krajowe zestawienie firm technologicznych współpracujących z sektorem finansowym zorganizował Związek Banków Polskich oraz Miesięcznik Finansowy BANK. NOVUM, które świętuje 30-lecie działalności i pracuje dla blisko 230 banków, zostało Liderem rozwiązań IT dla bankowości spółdzielczej, a w rankingu głównym zajęło drugie miejsce. Na wirtualnej gali NOVUM odbierało nagrodę w doborowym towarzystwie m.in. PKO BP oraz Pekao S.A.

Oceń Urząd Skarbowy

mm śr, 24 listopada 2021 09:40

Ruszyła dziewiętnasta edycja konkursu "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy". Do 21. grudnia można wypełniać ankiety ze swoim wskazaniem.

Na Expo 2020 w Dubaju były spółki z Łomży: EDPOL i TMT

mm pon, 25 października 2021 17:33

Obie łomżyńskie spółki rodzinne szczycą się 30-letnią historią działalności w branży spożywczej oraz udziałem w targach World Expo 2020 w Dubaju, stolicy emiratu Zjednoczonych Emiratów nad Zatoką Perską. Z EDPOLU wybrał się reprezentant firmy i regionu Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu EDPOL Food&Innovation Sp. z o.o., natomiast z TMT - Krzysztof Gałązka, dyrektor handlowy TMT. Łomżyniacy wrócili z Dubaju zadowoleni z nawiązanych kontaktów i spotkań biznesowych

Startup z Łomży z 1 mln zł. dofinansowania

mm pon, 04 października 2021 18:05

Startup EvoBot 2 z Łomży, w ramach projektu Platformy Startowe „Hub of Talents 2”, otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 miliona złotych. Taką informację przekazał Park Przemysłowy Łomża, w którym firma ma swoją siedzibę.

Tax Free od nowego roku elektronicznie

mm wt, 14 września 2021 12:29

Do końca roku mają czas na rejestrację firmy, które chcą uczestniczyć w zwrocie podatku VAT dla podróżnych spoza zamieszkania w UE. Od nowego roku dokumenty mają być w postaci elektronicznej.

III Międzynarodowe Forum Gospodarcze

mm wt, 07 września 2021 08:51

"Rozwój innowacyjnej nauki. Nauka - klucz do wzrostu i rozwoju" – pod takim hasłem 9-10 września w WSA w Łomży odbędzie się III Międzynarodowe Forum Gospodarcze.

Można zgłaszać Aniołów Biznesu

mm pt, 27 sierpnia 2021 16:26

- Proszę Państwa startujemy. Po roku przerwy, startujemy. W tym roku zdecydowaliśmy, aby Anioły Biznesu przyznać w sześciu kategoriach – mówił podczas specjalnie zwołanej konferencji Lech Szabłowski, starosta łomżyński. - W tych trudnych czasach przyzwoite zachowanie powinno być naprawdę docenione – dodawała Elżbieta Olejniczak, dyrektor PUP w Łomży.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę