czwartek, 16 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Pracowite skarbówki

cz wt, 20 grudnia 2011 14:51

Urząd Skarbowy w Grajewie zajął trzecie miejsce, a Urząd Skarbowy w Zambrowie piąte w VIII Rankingu Izb i Urzędów Skarbowych, organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna pod patronatem Ministerstwa Finansów. Skarbówki z Grajewa i Zambrowa, rywalizowały w kategorii urzędów małych, który w Polsce jest ponad 120. Doroczna uroczystość wręczenia nagród przyznawanych od kilku lat w tym rankingu, odbyła się 20 grudnia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

Łomża dla inwestorów?

cz wt, 20 grudnia 2011 14:23

W półtora roku działki przy ulicy Akademickiej w Łomży zostaną uzbrojone w media i zyskają komfortowe drogi dojazdowe. W ten sposób w mieście powstanie ponad 5 ha terenów inwestycyjnych, które mają zostać włączone do planowanej podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej. Koszt uzbrojenia terenu przekracza 1,9 mln zł, ale większość środków 1,4 mln zł ma pochodzić z dofinansowania unijnego.

Na szarym końcu

Foto: Na szarym końcu
cz pt, 16 grudnia 2011 10:09

Województwo podlaskie pozostaje regionem o najniższej atrakcyjności inwestycyjnej wynika z najnowszego rankingu Instytutu Badań nad Gospodarka Rynkową. Podlaskie zajmuje ostatnie miejsce w trzech kategoriach na siedem a w dwóch zajmuje trzecie miejsce od końca.

Prezydent szuka inwestorów do Podstrefy

cz pt, 02 grudnia 2011 10:42

Między innymi za pośrednictwem Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej prezydent Łomży zwrócił się do przedsiębiorców chętnych o zainwestowanie w planowanej do utworzenia w mieście Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej o składanie listów intencyjnych. - Przesłaliśmy list prezydenta do wszystkich naszych członków i liczymy, że może ktoś będzie tym zainteresowany – mówi Maciej Zajkowski prezes ŁIP-H, dodając, że przed czterema laty, gdy po raz pierwszy szukano inwestorów do łomżyńskiej podstrefy zgłosiło się blisko 10 chętnych.

Impuls dla biznesu łomżyńskich przedsiębiorców

mm cz, 24 listopada 2011 17:55

Do hotelu Belfort w Piątnicy przybyło ponad 60 przedsiębiorców różnych branż z Łomży i b. Łomżyńskiego, aby uczestniczyć w konferencji „Innowacyjność i nowoczesne technologie w biznesie”, którą zorganizował dziennik o tematyce gospodarczej „Puls Biznesu” wspólnie z firmami: Kredyt Bank i T-Mobile.

Dotacje na miejsca noclegowe

cz cz, 17 listopada 2011 13:35

Równowartość ponad 11,6 mln euro jest do podziału pomiędzy firmy z branży turystycznej. Urząd Marszałkowski w Białymstoku ogłosił kolejny konkurs z środków Regionalnego Programu Operacyjnego. O wsparcie mogą ubiegać się firmy, które inwestują w bazę noclegową w regionie.

„Łomża. Mały browar z dużym piwem” nagrodzona

Foto: „Łomża. Mały browar z dużym piwem” nagrodzona
cz wt, 18 października 2011 08:25

Kampania piwa Łomża „Łomża. Mały browar z dużym piwem” została dostrzeżona i doceniona przez zawodowców w konkursie Effie na najefektywniejszą kampanię reklamową. Kampania zrealizowana przez agencje Testardo Gram, Brain i Touch Ideas oraz dom mediowy Starlink dla Browarów Regionalnych Łomża otrzymała jedną z dwóch przyznanych przez jurorów złotych statuetek litery „E”.

Konkursy „z premii”

cz śr, 12 października 2011 14:12

Inwestycje firm w innowacje, budowa hoteli, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii – takie projekty będą miały jeszcze szanse na dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotacje dla samorządów i firm będą głównie finansowane z dodatkowej puli 36 mln euro, którą województwo otrzymało z tzw. Krajowej Rezerwy Wykonania. Jeszcze w tym roku ruszy konkurs dla branży turystycznej.

Nowe miejsca pracy w Zambrowie

cz wt, 04 października 2011 08:45

Zakończyła się modernizacja drugiej części Zambrowskiego Parku Przemysłowego. Samorząd Zambrowa zagospodarował dawne hale zakładów bawełnianych. W ciągu najbliższych dni do hal wprowadzi się pięć firm produkcyjnych – podał Obiektyw TVP Białystok.

OSM Piątnica znowu najlepsza

Foto: OSM Piątnica znowu najlepsza
cz pt, 30 września 2011 08:20

OSM Piątnica zwyciężyła w V rankingu spółdzielni mleczarskich zwyciężyła. Drugie miejsce zajęła SM Mlekpol z Grajewa. W rankingu uwzględniono 21 mierników pogrupowanych w 5 perspektyw modelu oceny rankingowej. Ich autorem jest dr hab. Michał Pietrzak z SGGW w Warszawie.

Zbudowali nam już m.in. basen, teraz mają zbudować Galerię Veneda

Foto: Zbudowali nam już m.in. basen, teraz mają zbudo...
cz śr, 28 września 2011 13:16

Echo Investment poinformowało, iż wczoraj podpisano ze spółką Instal Białystok umowę o Generalne Wykonanie Obiektu - Centrum Handlowe „Galeria Veneda” w Łomży, ul. Sikorskiego i ul. Zawadzka. Koszt budowy galerii to niemal 70 mln zł netto, a termin zakończenia realizacji inwestycji określony został na 26 listopada 2012r.

Swoboda działalności gospodarczej na „trzy z małym plusem”

Foto: Swoboda działalności gospodarczej na „trzy z ma...
cz wt, 20 września 2011 15:28

Właściciele i szefowie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw m.in. z województwa podlaskiego mieli wystawić cenzurkę swoim samorządom. Wyniki pilotażowego monitorowania swobody działalności gospodarczej przedstawił „Instytut Badań nad Demokracją i przedsiębiorstwem Prywatnym”. Wychodzi na to, że samorząd raczej średnio dba o biznes. Średnia ocena wystawiana przez przedsiębiorców to zaledwie „trzy z małym plusem”.

„Miodowe” kolejnym hitem z Łomży

cz pt, 09 września 2011 14:13

„Miodowe” to smak „Łomży” wprowadzony na rynek w tym roku i jak się okazuje posmakowało... Właśnie „miodowe” w krótkim czasie osiągnęło prawie 10% udział w całości sprzedaży marki „Łomża” i ciągnie całą sprzedaż w górę. Firma liczy, że uda się pobić ubiegłoroczny rekord, gdy sprzedaż „Łomży” wzrosła o ponad 30%.

Midstona coraz mniej w Pepees-ie

cz pt, 26 sierpnia 2011 08:44

Po raz kolejny przedstawiciele firmy Midston Developments Limited z siedzibą w Nikozji poinformowali o sprzedażny kolejnego pakietu akcji spółki. Z Komunikatu Pepees-u wynika, że teraz cypryjska firma posiadała mniej niż 12 mln akcji spółki stanowiących niewiele niespełna 14% kapitału zakładowego. Jeszcze w lipcu do tej firmy należało ponad 28% akcji Pepees-u.

Piknik nowości w CENTER-MEBEL

Foto: Piknik nowości w CENTER-MEBEL
cz pt, 19 sierpnia 2011 18:06

Multimedialny EGGER TRUCK, w którym niemalże można było dotknąć austriackiej firmy i jej najnowszych produktów, ale także specjalnie skonstruowane dla aptekarzy szafy niemieckiej firmy WILLACH to tylko niektóre z hitów tegorocznego „pikniku nowości”, który dla swych klientów i kontrahentów przygotowała łomżyńska firma CENTER MEBEL. W czwartek w salonie, magazynach i na placu przy Alei Legionów 141F rozstawiono niemal dwadzieścia stoisk firm produkujących wszystko to co niezbędne jest do zbudowania dobrych i ładnych mebli do kuchni, łazienki, sypialni czy salonu. Stałym dystrybutorem ich wyrobów jest właśnie CENTER-MEBEL Hurtownia Płyt i Okuć Meblowych.

Łomża będzie miała tereny inwestycyjne...

Foto: Łomża będzie miała tereny inwestycyjne...
cz cz, 11 sierpnia 2011 16:36

Ponad 1,7 mln zł zapłaciło miasto za działkę o powierzchni niemal 2ha, w rejonie ulic Ciepłej i Meblowej. To tu, za ciepłownią miejską, powstać ma jedna z dwóch stref inwestycyjnych w Łomży. Ratusz jeszcze w tym roku chce złożyć wnioski o dofinansowanie z środków unijnych uzbrojenia ternu.

Ponad 56 mln zł na dofinansowanie rozwoju odnawialnej energii

cz pon, 08 sierpnia 2011 08:40

Przez ponad trzy miesiące można składać wnioski na wsparcie z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego inwestycji dotyczących wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Budżet konkursu przekracza 56 mln zł.

Midston sprzedaje akcje Pepees-u

cz wt, 26 lipca 2011 13:41

Zarząd łomżyńskiego „Pepees-u” poinformował, że w dniu dzisiejszym otrzymał zawiadomienie od pełnomocnika firmy Midston Developments Limited z siedzibą w Nikozji („Midston”), że wyniku zbycia akcji „na rynku regulowanym oraz poza rynkiem regulowanym” Midston posiada nieco ponad 14mln 600 tys akcji spółki stanowiących 17,6% kapitału zakładowego Pepees. Przed transakcjami miał w portfelu akcje odpowiadające ponad 28% kapitału spółki.

W Kolnie przybędzie miejsc pracy

cz cz, 21 lipca 2011 16:41

Utworzenie 40 nowych miejsc pracy zadeklarowało dwóch inwestorów, którzy w czwartkowym przetargu kupili działki w Parku Inwestycyjnym Kolno. Władze miasta na sprzedaż wystawiły w sześć działek, ale nabywców znalazły tylko dwie. Nabyli je przedsiębiorcy, którzy wcześniej mieli już podpisane listy intencyjne z władzami miasta. Na obu nieruchomościach mają powstać zakłady z branży budowlanej.

Midston nie ma prawa wykonywania prawa głosu ze wszystkich akcji Pepees

cz pon, 18 lipca 2011 09:55

Sąd Apelacyjny w Białymstoku wydał wyrok, w którym ustalił, że Midston Developments Limited („Midston”) nie może wykonywać prawa głosu z 23.364.845 akcji spółki. Wyrok Sadu Apelacyjnego jest prawomocny. Midston, główny akcjonariusz łomżyńskiego Pepeesu. W swoim portfelu ma ponad 28 proc. akcji spółki.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę