Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

„Razem możemy więcej”

Główne zdjęcie
Minister Nauki Jarosław Gowin

Plan Morawieckiego to „śmiały projekt cywilizacyjnej przebudowy naszego państwa i naszej gospodarki” - mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, podkreślając, że aby osiągnąć sukces obok zaangażowania świata gospodarki i nauki konieczny jest trzeci komponent – samorząd. Wicepremier Gowin uczestniczył w otwarciu II Międzynarodowego Forum Gospodarczego „Nauka – Biznes – Administracja”, które odbywa się w Łomży. - Naszym marzeniem jest, aby to nasze Forum było platformą do wymiany myśli, ale i stworzenia rozwiązań pionierskich na ścianie wschodniej Polski, a może i całego kraju – mówiła dr Agnieszka Muzyk, kierująca Łomżyńskim Forum Samorządowym, które wraz z MNiSzW współorganizuje dwudniowe wydarzenie.

Łomżyńskie Forum Samorządowe to stowarzyszenie powołane przez 19 samorządów z terenu dawnego województwa łomżyńskiego. Jego prezesem Agnieszka Muzyk, podkreśla, że „razem możemy więcej”.  
- ŁFS będzie się rozwijało, by podnosić potencjał gospodarczy, i intelektualny regionu – mówiła na wstępie konferencji dodając, że jest ona „niezwykle istotna z punktu widzenia miasta Łomża i regionu łomżyńskiego”. Zaznaczała, że to największe wydarzenie gospodarczo - promocyjne w miastach powiatowych Polski wschodniej i że ma być praktycznym sposobem na szukanie inwestorów i pozyskiwanie znaczących inwestycji.
II Międzynarodowe Forum Gospodarcze Nauka – Biznes – Administracja odbywają się, tak jak ubiegłoroczna edycja w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. 
Samorządowcy chwalą się, że tamta konferencja gospodarcza była wielkim sukcesem, że nawiązane kontakty przełożyły się na rozwój firm, które uczestniczyły w prezentacji. 
Lech Szabłowski, wicestarosta łomżyński i członek władz ŁFS, mówił, że wszyscy samorządowcy przykładają szczególną uwagę, aby przedsiębiorczość się rozwijała, bo to zapewnia energię społeczeństwu. 
W obecnej konferencji biorą udział samorządowcy, przedsiębiorcy i naukowcy z Polski, ale także goście z Białorusi, Litwy czy Łotwy. 
- Odkrywajcie nasza ziemię jako region innowacyjny i gospodarczy – mówił wójt gminy Łomża Piotr Kłys witając w imieniu władz ŁFS zagraniczne delegacje.  
Wśród gości pierwszego dnia konferencji był m.in. profesor Masatake Wada z tokijskiego Uniwersytetu, który przekonywał, że takie spotkania są miejscami gdzie można się pewnych rzeczy dowiedzieć, pewne sposoby na rozwój wymienić, czegoś się nauczyć. 
Poza ogólnymi spotkaniami pierwszego dnia odbywały się także spotkania binzesowe w kilku podgrupach branżowych: spożywka, zdrowie i uroda, ochrona środowiska, czy informatyka i IT.
We wtorek w programie przewidziane jest m.in. wystąpienia Moniki Żowchowskiej z podłomżyńskiego Drozdowa, która opracowując innowacyjną rękawiczkę do demakijażu stworzyła firmę, która oferuje ten produkt w 60 państwach świata i dziś warta jest dziesiątki milionów złotych.

Foto: Minister Nauki Jarosław Gowin
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Agnieszka Muzyk
Foto:
Foto:
cz
pon, 08 października 2018 19:06
Data ostatniej edycji: pon, 08 października 2018 20:53:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę