Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Anioły łomżyńskiego biznesu

Główne zdjęcie
Anioł dla Moniki Żochowskiej „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej” odebrał brat Marcin

Iwona Gosk w kategorii „Kobieta Biznesu”, Nemitech jako „Debiut Roku”, Bona - „Firma z sercem”, Ubojnia Zwierząt w Podgórzu to „Pracodawca Jutra”, Sonarol „Inwestor Roku”, Monika Żochowska „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej”, Edpol – „Firma Roku”, a Pepees to Super Anioł. Pod raz drugi samorządowcy z miast i powiatu wyłonili Łomżyńskie Anioły Biznesu. Statuetki wręczono podczas wieczornej gali w Kinie Millenium.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 57 podmiotów z około 9 tysięcy działających w mieście i na terenie powiatu lomzyńskiego. Ostatecznie nominowanych do 8 statuetek zostało 11 firm, a znaczna część z nich rywalizowała nawet w trzech – czterech kategoriach. 
- To najważniejsze wydarzenie gospodarcze w Łomży 2018 roku – mówił na wstępie Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży. Galę dużej sali Kina Millenium sprawnie prowadzili Anna Sobocińska i Mariusz Rytel, a muzycznie spotkanie umilał zespół Dzień Dobry z Bielska Białej, przypominając przeboje Marka Grechuty. Na sali poza władzami samorządowymi miasta i powiatu, i nominowanymi przedsiębiorcami z „ważnych” gości przybył praktycznie jedynie marszałek województwa Jerzy Leszczyński. 
Pierwszą kategorią w której przyznano anioła była „Kobieta Biznesu”. Zdobyła go Iwona Gosk. 
- Nie tylko przedsiębiorcza, ale i piękna – mówił Danuta Kaszyńska prezeska i współzałożycielka Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu, która wraz z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim wręczała tę nagrodę. 
Doceniona bizneswomen mówiła, że jest mile zaskoczona, dziękowała mężowi Mariuszowi za ich wsparcie, „bez którego mój biznes by się nie rozwijał”. Podzieliła się też własnym spostrzeżeniem po kilkunastu latach działalności w łomżyńskim biznesie, że „jest on bardzo trudny”. Przywoływała obraz 9-osobowego kajaka, w którym trzy pierwsze osoby wiosłują z całej siły, kolejne trzy tylko gdy patrzy szef, a trzy ostatnie wiosłują pod prąd. - Tak wygląda biznes ogólnie. Mam nadzieje, że da to do myślenia – dodawała.  
W tej kategorii – Kobieta Biznesu - kapituła przyznała nagrodę specjalną dla Doroty Zwierzyńskiej, która wraz z mężem propwadzi m.in. przedszkola dla dzieci z autyzmem i organizuje w Łomży światowego dnia świadomości autyzmu. 
W w kategorii „Debiut Roku” wybrano inżynierską firmę Nemitech, która od półtora roku działa na rynku i jak mówił odbierający nagrodę prezes Janusz Korsan ma już 70 maszyn uruchomionych w Polsce, Europie i poza granicami kontynentu. 
Anioł „Firma z sercem” trafił do Leszka Krzyżkowiaka, prezesa Zakładów Spożywczych „Bona”.
Dziękował za zorganizowanie gali i zaangażowanie gospodarcze władz miasta, które „od wielu lat chyba po raz pierwszy wspomagają biznes – przynajmniej ja tak to odczuwam” - mówił. 
- Ten Anioł należy się wszystkim moim współpracownikom i współwłaścicielom firmy to ich ciężka codzienna praca wpływa na to, że jesteśmy zauważani i docenieni dzisiaj – mówił Krzyżkowiak.
Anioła w kategorii „Pracodawca Jutra” - czyli w kategorii w której decydujący głos miał Urząd Pracy w Łomży otrzymał Robert Rytel, właściciel Ubojni zwierząt w Podgórzu. 
- To potężny zakład pracy działający na terenie powiatu łomżyńskiego miałem możliwość dwukrotnie zwiedzać jest to super nowoczesny zakład – mówił Mieczysław Bieniek, dyrektor PUP Łomża podkreślając że to polska firma.
- Jedna z trzech największych firm w Polsce, która się zajmuje ubojem trzody chlewnej, resztę mamy już niestety w kapitale zagranicznym czy międzynarodowym – wyjaśniał właściciel Robert Rytel. Dziękował kapitule, pracownikom, którzy jak mówił są największym kapitałem, a przede wszystkim małżonce i córkom za wsparcie, „którym obdarowują zawsze w tych dobrych i w tych chwilach wyzwań”.
Inwestorem roku została została firma Sonarol z Jedwabnego, a pod nieobecności właściciela Stanisława Najdy  nagrodę odebrała jego siostra. 
W kategorii Ambasador Ziemi Łomżyńskiej kapituła anioła biznesu przyznała pochodzącej z Drozdowa łomżyniance Monice Żochowskiej, której rewelacyjne rękawiczki do demakijażu są dostępne już w 60 krajach świata. Brat odbierający w jej imieniu nagrodę mówił, że haseł przewodnim firmy jest: „rękawiczki do demakijażu marki Glov muszą znaleźć się w łazience każdej kobiety”.  
Statuetkę w kategorii Firma Roku otrzymała nominowana aż w czerech kategoriach Firma EDPOL Food & Innovation, która specjalizuje się we wdrażaniu i kreowaniu innowacyjnych rozwiązań dla branży spożywczej.
- Dzisiaj sukces firmy, to nie tylko sukces jednostki, ale to przede wszystkim sukces zespołu – mówił prezes Wojciech Dąbrowski, dziękując zespołowi, który rozwija tę firmę od blisko 27 lat. 
Ostatnią statuetkę Super Anioła otrzymała firma Pepees, która była nominowana w trzech kategoriach.
- Zaskoczenie jeżeli chodzi o kategorię – mówił odbierający statuetkę Tomasz Rogala z zarządu firmy. Dziękował za organizację konkursu doceniającego przedsiębiorców, gratulował laureatom i podkreślał, że sukces Pepeesu nie byłby możliwy bez prawników. Mówił, że Grupa Pepees zatrudnia pół tysiąca osób.

Konkurs organizowany przez Miasto Łomża wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Łomży oraz Powiatowym Urzędem Pracy, a nagroda „Łomżyńskie Anioły Biznesu” ma być wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego. W ubiegłym roku, w pierwszej edycji konkursu „Anioły” otrzymały firmy: Kino Millenium (debiut roku), Agro-Rolnik ze Śniadowa (firma z sercem), OSM Piątnica (Ambasadorem Ziemi Łomżyńskiej),  IT Card (firma roku) oraz Kurpiewscy: PHU (pracodawca jutra) i FIRMA (inicjatywa roku).
230804070022.gif
Foto: Anioł dla Moniki Żochowskiej „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej” odebrał brat Marcin
Foto: Wojciech Dąbrowski, prezes Edpol-u
Foto: Tomasz Rogala, członek zarządu PEPEES SA
Foto: Laureaci
Foto: Trio Akordeonowe
Foto: Trio Akordeonowe
Foto: Anna Sobocińska i Mariusz Rytel
Foto: Lech Marek Szabłowski
Foto: Zespół Dzień Dobry
Foto: Zespół Dzień Dobry
Foto:
Foto: Iwona Gosk
Foto: Iwona Gosk
Foto: Iwona Gosk
Foto: Dorota Zwierzyńska
Foto: Dorota Zwierzyńska
Foto: Janusz Korsan, Witold Karczewski
Foto: Janusz Korsan, Nemitech Sp z o.o.
Foto: Paweł Szymański
Foto:
Foto: Leszek Krzyżkowiak, Bona Sp z o,o.
Foto: Andrzej Ogonowski
Foto: Robert Rytel, Ubojnian Rytel
Foto: Zespół Dzień Dobry
Foto: Zespół Dzień Dobry
Foto: Wiesław Grzymała
Foto: W imieniu właściciela firmy Sonarol nagrodę odebrała siostra
Foto: Marcin Żochowski
Foto: Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica
Foto: Monika Żochowska
Foto: Andrzej Garlicki i Wiesław Grzymała
cz
pt, 05 października 2018 09:14
Data ostatniej edycji: pt, 05 października 2018 09:31:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę